Rajono menininkai rengiasi kelionei į Švediją
2019-09-04

Ukmergės rajono menininkai Andrius Janulis, Vaidas Ramoška ir Česlovas Lukenskas rengiasi kelionei į Švediją, kur rugsėjo 9-13 dienomis dalyvaus Mariestado mieste rengiamose projekto „Off Season Art Gardening“ kūrybinėse dirbtuvėse. Ta proga praėjusią savaitę menininkai susitiko Ukmergės rajono savivaldybėje ir su jos vadovais bei administracijos atstovais aptarė būsimos kelionės tikslus.

Tai bus antrosios minėto projekto kūrybinės dirbtuvės. Šių metų birželio 16-22 dienomis Olandijoje, Tershellingo mieste vyko pirmasis projekte dalyvaujančių trijų šalių Lietuvos, Švedijos ir Olandijos menininkų susitikimas-kūrybinės dirbtuvės. Tąkart visi jie iš gamtinių medžiagų kūrė „žemės meno“ menines instaliacijas gamtoje. Lietuvą ir Ukmergę renginyje atstovaujantys ukmergiškiai V. Ramoška ir A. Janulis pagamino plaukiojančią kopą.

Trejų metų trukmės projektą „Off Season Art Gardening“ Ukmergės rajono savivaldybės administracija įgyvendina kartu su partneriais Švedijoje ir Olandijoje. finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Kūrybiška Europa“ ir iš projekto partnerių lėšų. Pagrindinis projekto partneris – Mariestado miesto savivaldybė (Švedija). Kiti projekto partneriai: Ukmergės rajono savivaldybės administracija (Lietuva) Skovde miesto universitetas (Švedija) ir pelno nesiekianti organizacija „Stichting sence of place“ Holvederyje (Olandija). Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Kūrybiška Europa“ ir iš projekto partnerių lėšų.

„Off Season Art Gardening” pagrindinis tikslas – suvienyti Lietuvos, Švedijos ir Olandijos menininkus žemės meno, kraštovaizdžio architektūros ir parkų kūrimo srityse su periferinių miestų ir kaimo bendruomenių auditorijomis, plėtoti tarpkultūrinę kompetenciją ir įgyvendinti architektūrinius sprendinius kiekvieno projekto partnerio atvirose viešosiose erdvėse Švedijoje, Nyderlanduose ir Lietuvoje. Projekte tiesiogiai dalyvauja po du kiekvienos šalies menininkus.

Vaizdo medžiaga apie pirmąsias projekto kūrybines dirbtuves Olandijoje:

https://drive.google.com/open?id=1kIqpDLc7WU57ZTAs9fT3dE6F5yCItO1Y

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra