Sugriežtinti karantino ribojimai
2020-03-26

Kaukių dėvėjimas viešosiose vietose yra būtinas.
Esant galimybei dėvėkite medicininę kaukę, jeigu jos neturite tuomet medžiaginę, kuri dengia nosį ir burną.
Kaukių galima nedėvėti vairuojant motorines transporto priemones.
Viešose vietose, kur liečiami daiktai, taip pat dėvėkite vienkartines pirštines.

Ribojamas lankymasis parkuose ar kitose vietose!

Parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis rekomenduojam ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius), laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto) ir higienos reikalavimų.

Gyventojai gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose

Sugrįžtantys į Lietuvą ir turintys tam sąlygas, bei sutinkantys su keliamais reikalavimais, gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose.
Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.
Visi į Lietuvą grįžtantys žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso infekcijos – pasienio kontrolės punktuose mobilios brigados paims jų nosiaryklės tepinėlius bei vėliau juos informuos apie turimų rezultatus.
Tiek transporto neturinčius iš užsienio grįžusius žmones, kuriems leista izoliuotis jų pasirinktoje vietoje, tiek tuos, kurie bus izoliuoti savivaldybės patalpose, į izoliacijos vietas turės parvežti savivaldybės transportas.
Plačiau: https://bit.ly/2Uldz0c

Už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus – bauda, areštas arba laisvės atėmimas

Baudžiamojo kodekso pataisose numatyta griežtinti atsakomybę asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą, tačiau nesilaikė karantino sąlygų. Jiems grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda (iki 6000 Eur), areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų.
Griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.
Plačiau: https://bit.ly/3dvnWWU.

Visoms parduotuvėms ir prekybos centrams griežtinami higienos reikalavimai

Prekybos vietose, prie įėjimo, lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.
Siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus rekomenduojama įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Pardavėjai turi dirbti kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas.
Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele.
Draudžiama prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

Atliekas tvarkykite atsakingiau

Gyventojams rekomenduojama servetėles, tualetinį popierių, apsaugines kaukes ir kitas panašaus pobūdžio buitines atliekas mesti atskirai nuo kitų mišrių komunalinių atliekų – į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kurį pripildžius reikėtų įdėti į papildomą maišą ir, sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Į papildomą maišą reikėtų sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas, o jas išmesti į pakuočių atliekoms skirtą konteinerį.
Prekybininkams karantino metu siūloma laikinai nebepriimti užstatinių pakuočių prekybos vietų viduje rankiniu ir automatizuotu būdu (taromatuose) ir jas priimti tik lauke esančiuose taromatuose, juose užtikrinant tinkamas higienos priemones, reikiamų atstumų tarp žmonių laikymąsi.
Daiktų keitimosi ir paruošimo naudoti pakartotinai punktus reikėtų laikinai uždaryti.

Plačiau: https://bit.ly/2WJoiDr

Būkite sveiki ir likite namuose

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra