Ukmergės sporto centras turi naują vadovą
2020-09-09

Nuo rugpjūčio 24 dienos Ukmergės sporto centrui (USC) vadovauja 47 metų Vitalijus Martikonis, vienintelis dalyvavęs liepos 22 dieną įvykusiame viešame konkurse į šias pareigas. 

V. Martikonis pakeitė ilgametį USC direktorių Vytautą Tutlį, kuris šį postą paliko birželio 1-ąją. Nuo 1978 metų USC dirbantis (direktoriaus pareigose buvo nuo 2009 m.) V. Tutlys čia liko treniruoti mergaičių futbolo grupę.  

Naujasis USC vadovas V. Martikonis – profesionalus sporto mokytojas, šią specialybę  įgijęs buvusiame Kūno kultūros institute (dabar – Lietuvos sporto universitetas). Nuo 1994 metų V. Martikonis dirbo krepšinio treneriu bei sporto mokytoju Ukmergės rajono bendrojo lavinimo mokyklose. Ukmergėje gyvena nuo 1983 metų, kuomet su tėvų šeima atsikėlė čia iš Visagino.

 „Ukmergės sporto centre aš užaugau. Dar būdamas moksleiviu, nuo 1984  metų, pradėjau lankytis pas čia dirbusį krepšinio trenerį Fiodorą Murnikovą. O po dešimtmečio pats tapau krepšinio treneriu ir dirbau čia antraeilėse pareigose nepertraukiamai iki šio karjeros žingsnio. O pagrindinė  mano darbovietė iki tol buvo Duktynos pagrindinė mokykla, kur buvo suteikta ir mokytojo metodininko atestacija,“ – sakė V. Martikonis.

Kiek per tą laiką išugdė krepšininkų, jis neskaičiavo. Moksleivių grupių buvo ne viena.

Pasak V. Martikonio, tik vienas buvęs jo auklėtinis - Karolis Chadotavičius pasirinko krepšinio trenerio darbą. Jis šiuo metu dirba Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje, o USC, antraeilėse pareigose, šiais mokslo metais treniruos tris krepšinio grupes. Dar vienas buvęs auklėtinis šį darbą, deja, metė vos po dvejų metų.

Didžiausius savo pasiekimus dirbant treneriu V. Martikonis įvardijo šiuos: 2008 metais Regiono krepšinio lygoje (RKL) jo treniruojamas Ukmergės sporto klubas „Sparta“ (vyrai) užėmė antrąją vietą, 2004-2005 m.  gimimo moksleiviai 2018-2019 m. sezone Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) B divizione užėmėme pirmąją vietą ir iškovojo teisę šiame, 2019-2020 m. sezone žaisti MKL A divizione, tarp 12 stipriausių Lietuvos komandų. Beje, ukmergiškiai bus vieninteliai rajono atstovai, žaidžiantys su didžiųjų miestų komandomis.

Į klausimą, kas paskatino siekti USC vadovo posto, V. Martikonis atsakė, jog apie ėmęs svarstyti ir ruoštis prieš 2-3 metus: „Kol dar yra noro, minčių, sveikatos ir jėgų dirbti, kol dar matau perspektyvą.  Jei ne dabar, tai paskui gali būti arba jau per vėlu, arba nebeįdomu“.

Vyras džiaugiasi, kad atėjo dirbti į kolektyvą, kurį jis pažįsta ir kur jį pažįsta. V. Martikonis dėkingas šiuo metu jam stipriai padedantiems USC administracijos darbuotojams, pavaduotojams, žinantiems visas smulkmenas.

„Kalbant apie didesnius pokyčius, esu tos nuomonės, kad šiuo metu turiu susirinkti kuo daugiau informacijos ir, aišku, atsiklausti žmonių – darbuotojų. Nesu tas, kuris iškart nori viską, kas buvo iki man ateinant čia dirbti, nukirsti ir išdraskyti bei pradėti nuo nulio. Buvęs direktorius sukūrė daug įvairių švenčių ir tradicinių renginių. Norėčiau, kad jie išliktų.

Taigi, kol kas dar nieko tokio kardinalaus ir ypatingo per tokį trumpą laiką – daugiau nei dvi savaites nuveikti nepavyko. Tenka spręsti labai daug visokių ūkiškų reikalų. Pavyzdžiui, su baseino atidarymu. Teko net lipti ant jo stogo, lįsti į rūsį. Juk reikia viską pačiam sužiūrėti, kadangi baseinas – neeilinė sporto salė“, - teigė pašnekovas.

Pasiteiravus, ko tikisi USC direktoriaus pareigose, V. Martikonis nedvejodamas atsakė, jog turįs didžiausią svajonę – kad Ukmergėje atsirastų tvarkingas ir šiuolaikiškas sporto centro kompleksas su treniruočių ir žiūrovų salėmis ir kt. Kad treniruotės jame galėtų vykti nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Kad nereikėtų su pavydu žvelgti į visa tai turinčius kolegas Kėdainiuose, Jonavoje ar Širvintose.

V. Martikonio teigimu, jau daug metų USC administracija glaudžiamės Vienuolyno gatvėje esančiame buvusiame sinagogos pastate. Čia yra tik viena - dziudo treniruočių salė. Patalpos nėra tam pritaikytos. Futbolo treniruotės vyksta miesto stadione, kur yra ir aikštė, ir salė. O į krepšinio treniruotes treneriai ir moksleiviai keliauja po mokyklas, savos krepšinio salės USC neturi.

Šiuo metu USC dirba 61 darbuotojas, iš jų 27 yra treneriai (15 jų tai pagrindinė darbovietė, o 12 dirba antraeilėse pareigose), o ugdomi 633 vaikai. Organizuojami krepšinio, futbolo, dziudo, stalo teniso, šachmatų, plaukimo, neįgaliųjų sporto užsiėmimai.

„Norėčiau, kad centras apimtų savivaldybės vaikų, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų, vyresnio amžiaus žmonių kūno kultūrą ir sportą. Kad sportuoti visi - nuo darželinuko ir garbaus amžiaus senjoro, be jokio amžiaus ribojimo.

Atėjęs dirbti, USC kolektyvui pasakiau, jog neturiu stebuklingų kišenių, iš kur galėčiau ištraukti didelį maišą pinigų ir talentingus vaikus, su kuriais taptume čempionais. Visi stengsimės, darysime, keisimės. Sieksiu USC treneriams pagerinti darbo sąlygas, kad juos pavyktų išlaikyti, kad jie nepabėgtų. Nes jų trūksta. Neateina naujų žmonių. Ir kalbu ne tik apie USC, bet ir apie sporto mokytojus bendrojo lavinimo mokyklose. Žinau tik vieną jauną žmogų iki 30 metų amžiaus“,- kalbėjo naujasis USC vadovas.

V. Martikonis su bendraamže žmona Anželika - Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Vaikystė“ auklėtoja ir USC krepšinio trenere užaugino dukrą Egidiją (g. 1993 m.) ir sūnų Arūną (g. 1998 m.).  

Jaunatviškai atrodantis 194 cm ūgio V. Martikonis yra sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo šalininkas. Vyras prieš 12 metų metė rūkyti, labai saikingai vartoja alkoholį, jau septynerius metus 3-4 kartus per savaitę treniruojasi Ukmergės sporto klube „Kigo“.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra