Naujiena

Kiekvienas vaikas turi augti saugioje ir mylinčioje šeimoje
2021 m. Lapkričio 15 d.

Kiekvienas vaikas turi augti saugioje ir mylinčioje šeimoje

Vaiko globa ar įvaikinimas – tai ypatinga dovana, suteikianti tėvų globos netekusiam vaikui laimingą vaikystę ir galimybę augti saugioje ir mylinčioje aplinkoje. Jei Jūsų namuose gali atsirasti vietos vaikui, kuriam reikia mylinčios šeimos, namų jaukumo ir šilumos – Ukmergės globos centras (UGC) kviečia Jus tapti globėjais ar įtėviais.

Šiuo metu UGC renka grupę mokymams pagal GIMK programą (Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojų mokymo ir konsultavimo programa) ir kviečia prisijungti tuos, kurie svarsto apie tėvų globos netekusio vaiko globą (rūpybą), priežiūrą ar įvaikinimą.

Lietuvoje vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 1500 vaikų ir dauguma jų yra vyresnio amžiaus – nuo 10 metų ir vyresni. Visoje šalyje 3495 globėjų (rūpintojų) šeimose auga 4645 tėvų globos netekę vaikai. Laikinai globojami apie 1000 vaikų, kuriems nesant galimybių sugrįžti į šeimą reikės suaugusiųjų, kurie nuolat galėtų globoti šiuos vaikus.

UGC priklausančiuose trejuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose (BVGN) šiuo metu gyvena 23 tėvų globos netekę vaikai nuo 7 iki 19 metų amžiaus.

2022 metų pradžioje Ukmergės mieste, planuojama atidaryti dar vienus, jau ketvirtus BVGN, į kuriuos persikels šiuo metu UGC Siesikų gyvenamajame korpuse gyvenantys vaikai.

Vaikų gyvenimas BVGN panašėja į gyvenimą šeimoje, tačiau vaikams nesusiformuoja tinkamas šeimos modelis. Nuo 2015 metų Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendina projektą ,,Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“. Institucinės globos pertvarkos tikslas – siekti, kad būtų užtikrinta darni aplinka ir sąlygos kiekvienam vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimoje ar šeimynoje, gauti bendruomenės pagalbą.

Šiuo metu Ukmergės rajono gyventojų (šeimose) yra globojami (rūpinami), prižiūrimi 85 vaikai: penkių budinčių globotojų šeimose yra prižiūrimi 5 tėvų globos netekę vaikai, 37 vaikai globojami globėjų (rūpintojų) šeimose (19 šeimų), 43 vaikai – globėjų giminaičių šeimose (35 šeimos).

Sudomino? O gal kilo klausimų, abejonių?

Dėl išsamesnės informacijos apie mokymus, įvaikinimą ir globą prašome kreiptis tel. 8 602 12579 arba el. p. [email protected]
Ukmergės globos centras
Vilniaus g. 87, Ukmergė

www.vgn.ukmerge.lm.lt

Ukmergės globos centro informacija