Naujiena

Siesikų gimnazija turi naują direktorę - Jolantą Ulkštinienę
2021 m. spalio 29 d.

Siesikų gimnazija turi naują direktorę - Jolantą Ulkštinienę

Nuo šiandien, spalio 29 dienos, Ukmergės rajono Siesikų gimnazijai pradėjo vadovauti nauja direktorė – 50 metų Jolanta Ulkštinienė, laimėjusi rugsėjo 28-ąją įvykusį viešą konkursą į šias pareigas.  

Siesikų gimnazija direktoriaus neturėjo nuo 2018 metų kovo 1 dienos, kuomet ilgametis mokyklos vadovas Vaidotas Kalinas laimėjo konkursą ir ėmė vadovauti visiems rajono švietimiečiams - eiti Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus (nuo š. m. - Švietimo, kultūros ir sporto skyrius) vedėjo pareigas. Nuo to laiko vadovo Siesikų gimnazijai buvo intensyviai ieškoma – buvo skelbti net aštuoni konkursai į šias pareigas. Tačiau jie buvo nesėkmingi – deja, neatsirado norinčių juose dalyvauti. Priežastys tam įvairios: mokykla gerokai nutolusi nuo rajono centro, labai atsakingas ir sunkus darbas, sudėtingas vadybinių kompetencijų vertinimo procesas, vadovų kadencijos ir daugybė kt.

Pastarajame konkurse dalyvavo du pretendentai. Geriausią komisijos įvertinimą gavo J. Ulkštinienė.

J. Ulkštinienė – jonaviškė. Iki 2018 metų su šeima gyveno ir dirbo Jonavos mieste, o pastaruosius trejus metus savo laiką leidžia Jasudų kaime (Jonavos r.), kuris nuo Siesikų yra nutolęs vos 8 kilometrus. Kartu su metais vyresniu sutuoktiniu Dariumi, vienos Jonavos statybų įmonės bendrasavininku, moteris puoselėja sodybą, ūkininkauja, laiko bites. Vienturtis Ulkštinų sūnus 28 metų Dovydas sėkmingai įsikūręs Londone.

„Dar mokydamasi mokykloje žinojau, kad savo ateitį siesiu su švietimu. Tuomečiame Vilniaus pedagoginiame universitete baigiau Vaikystės katedrą ir įgijau ikimokyklinio ugdymo auklėtojos kategoriją bei bakalauro laipsnį. Beveik 15 metų dirbau ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje ,,Pakalnutė". Esu apsigynusi metodininko kategoriją“, - teigė J. Ulkštinienė.

Vėliau, 2009 metais, Mykolo Romerio universitete moteris baigė viešojo administravimo studijas ir apsigynė Viešojo administravimo magistro laipsnį bei pakeitė darbovietę – įsidarbino  Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste. Čia ji dirbo 6 metus. O pastaruosius trejus metus, nusprendusi daugiau laiko skirti sau, šeimos verslui ir sodybai, moteris nedirbo vadinamo „valdiško darbo“.

„Mano gyvenimo šūkis – „Meilė žmogui, pagarba gamtai". Gyvendama gamtos prieglobstyje supratau, kad gyventi kaime yra gera! Tad džiaugiuosi galimybe vadovauti būtent kaimiškos vietovės mokyklai, kuri turi ilgas tradicijas, puikų, darnų pedagogų kolektyvą. Esu sužavėta ugdymosi aplinka, kuri sukurta šioje gimnazijoje buvusių jos vadovų ir visos mokyklos komandos dėka. Ugdymosi sąlygų čia galėtų pavydėti ne viena miesto mokykla. Suprantu, kad manęs laukia ne vienas iššūkis, bet pažįstantys mane žino, kad esu darbštus, užsispyręs ir atkakliai siekiantis užsibrėžtų tikslų žmogus,“- sakė naujoji gimnazijos vadovė.

Siesikų gimnazijoje šiuo metu mokosi 144 mokiniai ir dirba 25 pedagogai. Kol mokykla neturėjo vadovo, laikinai šias pareigas ėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Savilionienė.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

Nuotrauka iš asmeninio J. Ulkštinienės albumo