Naujiena

2021 m. lapkričio 17 d.

Ukmergės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius atnaujintas pagal amerikietiškąjį modelį

Lapkričio 15 dieną VšĮ Ukmergės ligoninėje atidarytas atnaujintas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius. Remiantis skubiosios medicinos pradininkų - amerikiečių patirtimi įrengtas itin šiuolaikiškas skyrius yra vienas iš pirmųjų Lietuvoje, neskaitant tokius skyrius jau turinčių didžiųjų universitetinių ligoninių. Pasak šio skyriaus vedėjo Laimono Mišeikio, Ukmergės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius - tai tarsi sumažintas Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) Skubios pagalbos skyrius.

Neatpažįstamai pasikeitęs skyrius pacientus bus pasirengęs priimti jau nuo pirmadienio, lapkričio 22 dienos.

Per daugiau nei metus UAB „Baltukmės statyba“ pagal UAB „Eksploit“ parengtą techninį projektą,  suremontavo 433,85 kv. m. skyriaus patalpų. Pacientai į skyrių galės patekti per du atskirus įėjimus. Vienas jų skirtas vadinamiems „ambulatoriniams pacientams“, kurie į skyrių atvyks patys, o pro kitą pateks tik sunkios būklės asmenys, kuriuos čia atgabens greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Skyriuje įrengtos penkios pacientų stebėjimo palatos, taip pat intensyviosios terapijos palata ir izoliatorius, dienos chirurgijos patalpos ir kt. Kiekvienoje palatoje, skyriaus medikų poste, gydytojų kabinete bei jų poilsiui skirtoje patalpoje sumontuoti pacientų būklę stebėsiantys monitoriai. Taip pat pagal projektą skyriuje dar turėtų atsirasti elektroninė pacientų eilių valdymo sistema, nauji liftai bei įsigyta visa kita būtina ir pati moderniausia įranga.

Skyriaus atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Orinta Leiputė, Jurgita Sejonienė ir Rimantė Šalaševičiūtė, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė, Seimo narės O. Leiputės patarėja Indrė Kižienė, Ukmergės ligoninės administracijos bei Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vadovai bei darbuotojai.

„Labai džiaugiuosi, kad Ukmergė pagaliau turės patalpas, kuriose pacientams galėsime teikti skubiosios medicinos paslaugas. Labai svarbu, kad pacientų srautai čia bus atskirti ir valdomi. Tai palengvins mūsų darbą – teikti skubiąją pagalbą. Dėl skyriaus patalpų išdėstymo, jų reikalingumo orientavausi į JAV. Ten, Ohajo valstijos Sinsinačio mieste studijų metu turėjau galimybę apsilankyti ir viską savo akimis pamatyti. Kai prieš trejus metus, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) baigęs pirmąją šalyje skubiosios medicinos gydytojų rezidentūrą atvykau dirbti į Ukmergės ligoninę, čia, tiesą pasakius,  buvo tik vienas ligonių priėmimo kambarys ir nieko daugiau, kas būtų orientuota į skubiąją mediciną“, - sakė L. Mišeikis.

Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka pasidžiaugė, kad pagaliau išsipildė ilgai laukta svajonė – daugiau nei keturis dešimtmečius neremontuotas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius pasikeitė neatpažįstamai. Tai vienas svarbiausių, labai reikalingas padalinys kiekvienoje ligoninėje, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius – tarsi ligoninės veidas.

„Per pastaruosius metus šis skyrius priėmė apie 16 tūkst. pacientų. Ir šie skaičiai kasmet didėja po 5-10 proc. Šis skyrius reikalingas ne ligoninės administracijai, ne rajono savivaldybės vadovams, bet gyventojams – tiek ukmergiškiams, tiek iš aplinkinių rajonų.

Noriu padėkoti visiems, kas prisidėjo prie šio projekto. Ypatingai Seimo nariui Juozui Varžgaliui, kurio rūpesčiu šis projektas pradėtas įgyvendinti, rajono savivaldybės vadovams, kurie ieško, dėjo ir tebededa didžiules pastangas, kad projektas būtų galutinai užbaigtas – tam nedaug trūksta, taip pat Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams, kurie palaikė, palaiko ir, tikiuosi, ateityje palaikys mus, kad būtų užbaigta tai, kas pradėta ir taip, kaip numatyta“, - kalbėjo R. Civilka.

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pabrėžė, kad atnaujintas ligoninės skyrius – puikus pavyzdys to, kaip yra svarbu tęstinumas. „Nesvarbu, kad keičiasi valdžios, politikai, bet pradėti darbai ir projektai valstybėje turi būti tęsiami. Džiaugiuosi, kad mes, savivalda, ženkliai prisidedame prie mūsų gydymo įstaigos atnaujinimo. O kad Ukmergės ligoninė, nors ir nedidelė, yra labai svarbi visai valstybei, parodė COVID-19 pandemijos laikotarpis - sugebėjome greitai persiorientuoti ir spręsti ne tik savo, bet ir visos šalies problemas“, - teigė R. Janickas.

Jam paantrino ir atnaujinto skyriaus atidaryme dalyvavusi Seimo narė J. Sejonienė, patikinusi, kad Ukmergės ligoninė neabejotinai yra svarbi visame regione ir yra viena iš lyderių. „Labai džiaugiuosi dalyvaudama šio skyriaus atidaryme. Su jūsų visų pastangomis tai padaryta, Sveikatos reikalų komiteto palaikymas yra, tad labai tikiuosi sulaukti jums palankaus pritarimo ir iš kitų Seimo narių bei Vyriausybės. Labai esame jums dėkingi už svarų indėlį valdant COVID-19 pandemiją. Ukmergės ligoninė viena iš pirmųjų sulaukė ir visada turėjo kovidinių ligonių,“ - sakė ji.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus kapitalinis remontas prasidėjo praėjusių metų rugpjūčio pradžioje, rajono savivaldybės administracijai vykdant projektą „VšĮ Ukmergės ligoninės Priėmimo skyriaus atnaujinimas siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“. Jo įgyvendinimui Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė dotaciją – 696 071 Eur su PVM (367 441 Eur – statybos rangos darbams ir 328 630 Eur – įrangai ir įrengimams). Deja, pasikeitus Vyriausybei, nutrūko ir gydymo įstaigai žadėtas finansavimas. Šiam projektui buvo skirta tik pusė sumos: „Dar reikia lėšų liftų įrengimui – 125 247 Eur (su PVM) ir Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus medicininei įrangai – 178 300 Eur (su PVM). Iš viso trūksta 303 547 eurų.

 
Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja