Klausiate - atsakome

Čia rasite aktualius klausimus, jei neradote atsakymo, prašome kreiptis el. paštu: [email protected]
arba užpildyti žemiau esančią formą (Parašykite mums).


https://www.ukmerge.lt/klausiate-atsakome/


Sveikata ir koronavirusas (COVID-19)
Kodėl neskelbiami užsikrėtusiųjų gyventojų adresai?

Tą daryti draudžia Asmens duomenų apsaugos įstatymas.

 Vaikų lopšeliai-darželiai
Ne visada galime paimti sūnų patys iš darželio, nes dirbame. Turiu dar dukrą 13 m. ar galės ji retkarčiais pasiimti brolį?

Iš vaikų darželio vaikus atsiima tėvai (globėjai) arba, pagal ugdymo įstaigai tėvų pateiktą prašymą, kiti pilnamečiai šeimos nariai ar giminės (pateikę asmens dokumentą).Kelių ir gatvių remontas
Kada bus išasfaltuotos visos Ukmergės gatvės?

Visą informaciją, kaip yra tvarkomos Ukmergės miesto ir rajono gatvės, keliai rasite čia: https://www.ukmerge.lt/keliu-ir-gatviu-remonto-darbu-eiliskumas/Socialinis būstas
Kur reikia rašyti prašymą norint įstoti į laukiančiųjų eilę dėl socialinio būsto gavimo?

Išsami informacija apie tai skelbiama: https://www.ukmerge.lt/go.php/lit/Socialinis-bustas

Jei kiltų klausimų, prašome paskambinti Jūratei Kaselienei,Turto ir įmonių valdymo skyriaus vyriausiajai specialistei tel. (8 340) 60 323.

 Atliekų surinkimas
Kur galima išmesti seną ruberoidą apie 100 kg? Atliekų surinkimo aikštelė nepriima.

Ruberoidas – viena iš statybinių bei griovimo atliekų, kurias draudžiama mesti į komunalinių-buitinių atliekų konteinerius. 

Asbesto turintis šiferis, priskiriamas pavojingoms atliekoms. Didelių gabaritų atliekų aikštelėje (Gerseniškių g. 5, Ukmergė) tokios atliekos kol kas dar nepriimamos.  

Gyventojai dėl asbesto turinčių atliekų priėmimo šiuo metu gali kreiptis į UAB „Toksika“ (pavojingų ir nepavojingų atliekų tvarkymo įmonė, kuri priima asbesto turinčias atliekas), UAB „Žalvaris“ (pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų surinkimo ir tvarkymo įmonė) ar kitas Atliekų tvarkytojų valstybės registre skelbiamas įmones, turinčias teisę surinkti, vežti (eksportuoti), laikyti ar kitaip tvarkyti statybinių medžiagų, turinčių asbesto, atliekas.  

Savivaldybės du kartus metuose organizuoja nelegalių sąvartynų tvarkymą, kuomet yra surenkamos bei išvežamos ir šiferio atliekos. Gyventojai, kuriems nereikalingos pažymos dėl kompensavimo už stogų keitimą, gali kreiptis į vietos seniūnijų seniūnus ir sužinoti, kada gi bus organizuojami minėti tvarkymai. Tada, tuo pačiu, būtų galima ir iš jų nebereikalingą šiferį paimti.Mokyklos
Kur rasti prašymą dėl vaiko stojimo į eilę į paruošiamųjų grupę Ukmergės „Šilo“ progimnazijoje kitiems metams?

Prašymai pildomi informacinėje sistemoje prisijungus www.ukmerge.lt /(Priėmimas į darželius).

Jeigu Jūsų vaikas jau lanko Ukmergės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigą, tuomet prisijungę redaguojate anksčiau pildytą prašymą. Jei sistemoje Jūsų duomenų nėra - pildomas naujas prašymas.

Pasiteirauti galite paskambinę į Švietimo, kultūros ir sporto skyrių tel. (8 340) 63 987. Vaiko gerovė
Ar naujagimių kraiteliai dar teikiami?

Taip. Ukmergės rajono savivaldybė naujagimio kraitelius su būtiniausiais reikmenimis pirmiesiems kūdikio gyvenimo mėnesiams teikia nuo 2018 metų. Sąlygos naujagimio kraiteliui gauti: abu jo tėvai arba vienas iš jų (jei yra vienišas/a) turi būti deklaravę savo gyvenamąją vietą Ukmergės rajone ir faktiškai čia gyventi, kūdikio gyvenamoji vieta taip pat turi būti deklaruojama Ukmergės rajone.Kiti dažniausiai užduodami klausimai
Kokios yra taisyklės del šunų laikymo daugiabutyje?

Lietuvos Respublikos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas skelbia, jog gyvūnų laikytojai privalo:

1) nuolat rūpintis gyvūnų gerove ir apsauga;

2) laikytis šio įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų gerovę ir apsaugą, reikalavimų;

3) užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui;

4) nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Taigi, visi daugiabučio gyventojai turi teisę į poilsį ir ramybės metą. Jei šuo kaskart reaguoja į triukšmą, loja, reikėtų su juo tinkamai padirbėti - labiau socializuoti, užsiimti aktyvia veikla. Be abejo, čia labai praverstų ir kinologų, šunų dresuotojų konsultacijos.Ar Ukmergėje yra vartotojų teises ginanti organizacija?

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba savo padalinio Ukmergėje neturi, tad prireikus šios tarnybos specialistų pagalbos ar konsultacijų, reikėtų kreiptis į šią įstaigą tiesiogiai. Kontaktai yra nurodyti: www.vvtat.ltAr yra sukurtas Ukmergės miesto dviračių takų plėtros planas? Jei taip, kur būtų galima su juo susipažinti?

Taip, toks planas yra. Su juo galima susipažinti: https://external.tpdr.lt/?formId=tpsearch (TPD Reg. Nr.: T00073010)

Juo labiausiai apsprendžiamos rajone esančios dviračių trasos, o miesto bendrajame plane (TPD Reg. Nr. T00002164) yra miestų dviračių trasos.

Bet kuriuo atveju planavimo dokumentais nustatomos trasos, o jų tikslios vietos renkamos techniniais projektais.Kur palaidoti nudvėsusį šunį Ukmergėje? Gyvename daugiabutyje, nuosavos žemės čia neturime.

Gyvūnų kapinių Ukmergėje kol kas nėra. Gyvūno palaikus galima atiduoti utilizacijai arba juos kremuoti. Mokamas utilizavimo ir kremavimo paslaugas Ukmergėje teikia UAB „Akeso“. Priklausomai nuo gyvūno svorio, utilizacija kainuoja 3 Eur už 1 kg (paslauga atliekama Rietave) o kremavimas (paslauga atliekama Tauragėje) - nuo 75 iki 220 Eur. Daugiau apie tai galite sužinoti paskambinę į UAB "Akeso" šiuo tel. nr. 8-676 30232.Parašykite mums