Naujiena

Ansambliui „Cantilena“ - jau antra „Aukso paukštė“
2021 m. kovo 18 d.

Ansambliui „Cantilena“ - jau antra „Aukso paukštė“

Ukmergės kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Cantilena“  apdovanojimų kolekciją  papildė „Aukso paukštė“ – Lietuvoje aukščiausias mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų metų apdovanojimas, kurį 1999-aisiais įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas.

„Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas“ – ši nominacija skirta ansambliui  ir jo vadovei Daivai Petrikienei.  Tai vienintelis rajono kolektyvas „Aukso paukšte“ apdovanotas antrą kartą. 2002 m. ansamblis buvo įvertintas kaip „Geriausias debiutantas“.

Apie kolektyvą, jo pasiekimus, nuoseklų darbą ir apdovanojimą kalbėjomės su ansamblio „Cantilena“ vadove Daiva Petrikiene.

Pasak vadovės, šio įvertinimo „Cantilena“ sulaukta už pastarųjų metų veiklą, kryptingą darbą – koncertinę, konkursinę veiklą ir sėkmę. Tai kolektyvo kelionės, koncertai, dalyvavimas įvairiuose, tarp jų  ir tarptautiniuose, konkursuose. 

Paklausta kaip pavyksta kasmet garsinti Lietuvą ir Ukmergę kelionėse, išvykose, D. Petrikienė sako, kad yra planas ir požiūris, kad koncertinė, kultūrinė veikla yra kelias į kolektyvo brandą. Ir kai gerai sekasi, sulaukiama pakvietimų. Todėl natūralu, kad ansamblis dalyvauja įvairiuose projektuose, tarptautiniuose konkursuose, koncertuose, kelionėse.  

Kalbėdama apie užsienio keliones, vadovė paminėjo tik kelias, nors, pasak jos,  „visos jos garbingos ir reikalingos“. 2000 m. ansamblis dalyvavo Lietuvių jubiliejinėse dienose Romoje – giedojo šv. Jono Bazilikoje Laterane ir šv. Petro Bazilikoje Vatikane. 2014 m ansamblis dalyvavo pasaulio chorų olimpiadoje Rygoje, kur laimėjo sidabro diplomą. Tais pačiais metais tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse „Isola Del Sole“ (Gradas, Italija) – aukso diplomą. 2017 m. „Cantilena“ atstovavo Lietuvai tarptautiniame chorų festivalyje „On Stage in Lisbon“ (Portugalija), 2018 m. – tarptautiniame chorų festivalyje „Istramusica“ (Kroatija).

Įsiminė kelionė į Ameriką. Ten užmegzti ryšiai su Amerikos lietuviais – jie taip pat žadėjo atvažiuoti į Ukmergę. 2019 m. lankytasi Balzeko Lietuvių kultūros muziejuje, Čikagos lietuviškosios švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje, koncertuota iškilminguose Kovo 11-osios minėjimo renginiuose bei per šv. mišias giedota lietuvių parapijiečių bažnyčiose.

Užsimezgę ryšiai ukmergiečių kelione nesibaigė. Vėliau į Ukmergę buvo atvykusios dvi delegacijos iš JAV. Svečiai lankėsi Prezidento A. Smetonos gimtinėje, klausėsi „Cantilenos“ koncertų, apžiūrėjo Ukmergę. Planuota toliau bendradarbiauti, tik sutrukdė pandemija, bet vyksta susirašinėjimas ir tikimasi, kad ryšiai atsinaujins.

Paklausta, ar nesudėtinga kasmet važiuoti? Juk reikia ir lėšų, ir pasiryžimo, gero repertuaro, Daiva Petrikienė atsakė, kad tai ir paprasta, ir nepaprasta. Reikia sukurti meninę programą, dainininkėms pasiruošti ir gauti lėšų. Reikia galvoti kaip įgyvendinti projektą, kaip išdėlioti lėšas, iš kur jų gauti. „Bet tai kažkaip pavyksta,“ –  pasidžiaugė vadovė.

Bet ansamblio dalyvės, pirmiausia, yra mamos, žmonos. Ar išleidžia šeimos? D. Petrikienės teigimu,  šeimos labai stiprios ir gražios. Visos šeimos mėgsta kultūrines veiklas. Ir didžiuojasi, ir džiaugiasi  atvertomis durimis į pasaulį, praplėstu akiračiu. Todėl ir kolektyvui vadovauti paprasta. Kai kolektyvas mėgsta būti kartu, jis turi tikslą. 

Kalbėdama apie artimiausius „Cantilenos“ planus, „Aukso paukštės“  laureatė sako, kad, jeigu viskas klostysis sėkmingai – liepos mėnesį, miesto šventės metu,  bus surengta šventė-koncertas ir  pažymėtas šis reikšmingas apdovanojimas.    

Gimusi Ukmergėje, Daiva Petrikienė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dirba Ukmergės meno mokykloje jaunučių ir jaunių chorų vadove. 2005 m. Respublikinės moksleivių dainų šventės vyriausioji dirigentė, nuo 1998 m. – rajoninių, regioninių dainų švenčių dirigentė. 2007 m. jai suteiktas Ukmergės rajono Geriausio metų mokytojo vardas. 2015 m. jai skirta nominacija „Už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje“ ir kunigaikščio Gedimino vardo II laipsnio apdovanojimas.

„Aukso paukštės“ apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais. Dėl Lietuvoje ir pasaulyje susidariusios padėties, apdovanojimai nukelti į šių metų rudenį.

Ukmergės kultūros centro informacija


Galerija