Naujiena

Šildymo sezonas ir taikomos kompensacijos
2021 m. Rugsėjo 22 d.

Apie kompensacijas šildymui

Nuo rugsėjo mėn. 22 d. prasideda 2021-2022 metų šildymo sezonas Ukmergės rajone. Svarbiausia, ką reikėtų žinoti apie šildymo, karšto ir geriamojo vandens, dujoms ar kietajam kurui gauti taikomas kompensacijas

  • Dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens kompensacijų bei kompensacijų kietam kurui įsigyti ar kompensacijų dujoms Ukmergės miesto gyventojai gali kreiptis į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos skyrių  telefonais 8 340 60331, 8 340 60336, 8 340 60337 arba pateikiant el. prašymus www.spis.lt.
  • Rajono gyventojai turi kreiptis į seniūniją, kurioje faktiškai gyvena.
  • Pensininkams, pakartotinai besikreipiantiems dėl kompensacijos jokių dokumentų papildomai pateikti nereikia, o besikreipiantys  pirmą kartą turi pateikti organizacijų, tiekiančių paslaugas, mokėtojo kodus.
  • Darbingo amžiaus asmenys turi pateikti darbo užmokesčio pažymas (trijų praėjusių mėn., arba kreipimosi mėn. – priklauso pagal situaciją), mokėtojo kodus. Asmenys, vieni auginantys vaikus, papildomai turi pristatyti dokumentus apie vaiko/vaikų išlaikymą (banko išrašas, teismo sprendimas, taikos sutartis). Jei alimentai vaikui/vaikams nepriteisti ar nėra nustatyta tėvystė– kompensacija būsto šildymui nepriklauso.

Pagrindiniai kriterijai kompensacijai gauti:

  • Asmuo turi būti registruotas ir faktiškai gyventi būste;
  • Darbingo amžiaus, nedirbantys asmenys turi būti registruoti užimtumo tarnyboje;
  • Jei dėl kompensacijų kreipiasi asmenys, vieni auginantys vaikus, būtina sąlyga kompensacijoms gauti – nustatyta tėvystė ir priteisti alimentai.

Kai šildymas ne centralizuotas, o privatus, kompensacijos kriterijai  ir pateikiami dokumentai išlieka tokie patys. Tik skyriaus specialistai patikrina registre ar sutvarkytas kūrenimo tipas. Tokie patys reikalavimai taikomi ir privačiam namui. Jeigu buvo krosninis kūrenimo tipas, o vėliau asmuo įsivedė dujas, turi pakeisti registrų centre kūrenimo tipą ir tik tada kreiptis kompensacijos.

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojams nereikia eiti į Savivaldybę, norint   gauti  kompensaciją, užtenka paskambinti į socialinės paramos skyrių (→ https://www.ukmerge.lt/socialines-paramos-skyrius/). Skyriaus specialistai prisijungs prie asmens duomenų bazės ir sutvarkys dokumentus. Jeigu reikia,  papildomas pažymas galima palikti prie Savivaldybės esančioje pašto dėžutėje, gyventojams patogiu laiku.

Socialinės paramos skyriaus informacija