Naujiena

2021 m. rugpjūčio 05 d.

Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias bendruomenės idėjas!

Ukmergės rajono gyventojai pirmą kartą gali balsuoti ir nuspręsti, kurias pačių rajono gyventojų pateiktas iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, turėtų įgyvendinti Ukmergės rajono savivaldybė.

Europoje ir ypač Lenkijoje pasitvirtinęs bendruomenės įtraukimo per biudžeto planavimą modelis jau sėkmingai yra įgyvendinamas ne vienoje Lietuvos savivaldybėje. Bendruomenės iniciatyvų projektas startavo ir Ukmergėje. Pernai gruodį Ukmergės rajono savivaldybės tarybai patvirtinus bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai kurti ir plėsti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą ir šių metų savivaldybės biudžete šiam tikslui numačius skirti 20 tūkst. eurų, kvietimas teikti pasiūlymus buvo paskelbtas šių metų gegužės mėnesį.

Iš viso buvo pasiūlytos 6 idėjos. Jas vertino Ukmergės rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta konsultacinė darbo grupė, kurią sudaro du savivaldybės tarybos nariai, du savivaldybės administracijos darbuotojai ir du nevyriausybinių organizacijų tarybos deleguotus atstovai. Du gyventojų pasiūlymai, neatitikę bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo reikalavimų, tolimesniame atrankos etape nedalyvauja.

Rugpjūčio 5 dieną prasideda balsavimas, kurio metu Jūs nuspręsite, kurias iš gyventojų pasiūlytų idėjų verta įgyvendinti. Keturi projektai ir net mėnuo laiko apsispręsti, kam Jūs atiduosite savo balsą. Tad jei Jums jau 16 metų, esate Ukmergės rajone gyvenamąją vietą deklaravęs gyventojas, galite balsuoti už tą projektą, kuris, Jūsų manymu, yra originaliausias, įdomiausias ir labiausiai reikalingas bendruomenei.

Didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusi (-ios) iniciatyva (-os) – surinkusi (-ios) ne mažiau kaip 300 rajono gyventojų balsų ir Savivaldybės tarybos patvirtintą (-us) jos (-jų) projektą (-us) įgyvendins Ukmergės rajono savivaldybės administracija. Laimėjusių idėjų įgyvendinimas bus 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Interneto prieigos neturintys žmonės kviečiami balsuoti artimiausioje bibliotekoje, kur jie gali naudotis nemokamu internetu ir sulaukti bibliotekininko pagalbos.

Nepamirškite, kad vienas gyventojas turi teisę balsuoti už visus atrinktus projektus, atiduodamas po vieną balsą už kiekvieną projektą.

Balsavimas prasideda rugpjūčio 5-ąją ir baigsis rugsėjo 3-ąją.

1. Projektas „Žydinti Vienuolyno gatvė“.

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Sukurti gražiausią, žydinčią gatvę Ukmergėje.

Ukmergėje yra mažai žydinčių erdvių. Pati pagrindinė pėsčiųjų zona yra pernelyg šalta, mažai apželdinta gėlėmis ir nėra patraukli gyventojams.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Apsodinus visas Vienuolyno g. žalias zonas gėlėmis, gatvė taptų žymiai gražesnė, gyvybingesnė, pritrauktų žymiai daugiau ukmergiškių bei miesto svečių. Tai leistų „įpūsti“ daugiau gyvybės šiai senamiesčio zonai, padidintų vietinių parduotuvėlių, kavinių lankomumą bei šios vietovės patrauklumą gyventojams bei turistams. Rajonas taptų gražesnis, jaukesnis bei gyvybingesnis.

Šio projekto pasiūlymo idėja buvo keliama ir anksčiau. Gyventojai aktyviai palaikė šią idėją ir net dalis jų išreiškė pageidavimą finansiškai prisidėti prie šios iniciatyvos. Buvo surinkta 522 Eur, kurie yra laikomi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos banko sąskaitoje. Taip pat gyventojai balsavo už gėlių pasirinkimą. Daugiausiai balsų - 726 atiduota už narcizus. Jei šis projektas bus įgyvendinamas (surinks reikiamą balsų skaičių), iš gyventojų surinkti pinigai ir bus būtent šiam tikslui panaudoti, o likusią dalį reikalingų lėšų tam skirs savivaldybė.

Preliminari projekto sąmata – apie 3000 Eur

Pėsčiųjų zona, Vienuolyno gatvė Gatvę papuoštų narcizai
Gyventojai balsavo už gėlių pasirinkimą Vienuolyno gatvė

2. Projektas „Po skambančiu ąžuolu“.

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Suteikti Ukmergės gyventojams patrauklią ir prieinamą kultūrinę paslaugą, sukurti laisvalaikio ir poilsio bei pramogų zoną.

2008 m. prie Kultūros centro pastato šoninės dalies sumontavus stacionarią sceną, mieste atsirado nauja, patraukli erdvė kameriniams renginiams ir lauko pasirodymams. Ši vieta yra patogi vietos gyventojams, nes yra miesto centre, vieta yra jauki, tinkama ne tik stebėti pasirodymus, bet ir dalyvauti edukacijose bei pailsėti. Nuo 2020 m. čia vyksta lietuviško kino klasikos vakarai „Po skambančiu ąžuolu“ kartu su muzikiniais – debiutiniais  jaunųjų ukmergiškių pasirodymais.

Planuodami renginius šioje erdvėje organizatoriai kiekvieną kartą susiduria su žiūrovų susodinimo problema. Prieš kiekvieną renginį rūpinamasi suolų, kėdžių sustatymu, po renginio – išnešimu, išvežimu. Tai sudaro didelius nepatogumus ir papildomą darbą organizatoriams. Stacionarių sėdimų vietų dalinis įrengimas išspręstų situaciją. Ši vieta miestelėnams taptų dar didesne traukos vieta.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui:

Sėdimų vietų įrengimas bei naujos erdvės suformavimas poilsiui ir pramogoms padidintų kultūrinių paslaugų prieinamumą, skatintų naujų laisvalaikio išraiškos formų paiešką. Ukmergės miestas taptų patrauklesnis, patogesnis ir jaukesnis.

Preliminari projekto sąmata – apie 5000 Eur

Kultūros centras      Stacionarus sėdimų vietų dalinis įrengimas

3. Projektas „Nauja krepšinio aikštelės danga“.

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Šventupės kaimo jaunimas mėgsta pažaisti krepšinį, tačiau esama krepšinio aikštelė paseno ir ją būtina keisti. Todėl būtų labai gerai atnaujinti jau esamos (asfaltuotos) krepšinio aikštelės dangą.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Šiais metais susibūrusi Šventupės gyventojų grupė ėmėsi savomis lėšomis ir ieškodami paramos gražinti kaimo aplinką. Šiuo metu yra suplanuotas bei pradėtas vykdyti centre esančios erdvės apželdinimo, suoliukų pastatymo planas, vėliau planuojama sutvarkyti erdvę prie dvaro. Gavus lėšų norima atnaujinti krepšinio aikštelės dangą, o pati bendruomenė savo lėšomis atnaujins krepšinio lentas, pastatys suoliuką, įrengs stulpus tinklinio tinklui pakabinti, nudažys šalia esančius vaikų žaidimo aikštelės įrenginius. Norime paskatinti bendruomenės narius daugiau judėti bei aktyviai leisti laisvalaikį. Esant tvarkingai ir saugiai aikštelės dangai, bus paskatintas jaunimo užimtumas bei fizinis aktyvumas. Kaime nėra kitos krepšinio aikštelės ir ji pasitarnautų tiek mažiausiems, tiek vyriausiems, tiek atvykusiems į kempingą - visiems, kuriems patinka šis sportas.

Preliminari projekto sąmata – apie 15 000 Eur

Senoji krepšinio aikštelė Šventupės kaime

4. Projektas „Skambanti Ukmergė“.

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: (vieta – Pilies parkas ar kita savivaldybės nuožiūra tinkama vieta); Įrengti kiekvienam prieinamą muzikinę erdvę su lauko perkusiniais muzikos instrumentais po atviru dangumi, siekiant terapinių, pramoginių bei edukacinių tikslų, pritraukti kuo daugiau tiek vietinių gyventojų, tiek miesto svečių, kurie galėtų groti inovatyviais muzikos instrumentais, patys kurti jų širdžiai mielas melodijas; Suteikti mažiesiems neapsakomą džiaugsmą patiems sugroti visiems gerai pažįstamą dainelę „Du gaideliai“, kuri yra įdiegta į vieną iš instrumentų. Šiais instrumentais gali groti visi: mažamečiai vaikai, moksleiviai, jaunuoliai, įvairių sveikatos sutrikimų, tame tarpe ir negalią turintys asmenys, šeimos, bendruomenės, senjorai. Įvaldyti šiuos  muzikos instrumentus ir mėgautis muzika yra itin paprasta - nereikia turėti muzikinių žinių. Šie instrumentai unikalūs tuo, kad jų natos atitinka tikrąsias, mums pažįstamas  natas do, re, mi, fa..., todėl galima akompanuoti bet kokiais turimais instrumentais: gitara, smuiku, akordeonu ir pan. Net ir nepažįstantys natų šiais instrumentais gali išgauti nuostabias melodijas.

Nemaža dalis tiek  mokyklinio, tiek ir vyresnio amžiaus piliečių, prijaučiančių muzikai ir norinčių muzikuoti, neturi tokios galimybės. Lauko muzikos instrumentai po atviru dangumi – puikus problemos sprendimo būdas. Verta prisiminti, jog muzika – ne tik sielos gydytoja, tai -  galimybė visiems susitikti ir pabendrauti.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Muzikinė veikla lauke, praturtindama žmonių laisvalaikio laiką, skatindama judrumą, fizinį aktyvumą, bendruomeniškumą, sužadindama teigiamus jausmus ir geras emocijas, lavina emocinį intelektą, ugdo socialinius įgūdžius, ko šių dienų mūsų visuomenei labai trūksta, prisideda prie žmogaus sveikatinimo, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi. Skleidžiami muzikiniai garsai mažina susijaudinimą, liūdesį, pyktį bei depresijos simptomus ir tuo pačiu verčia šypsotis, džiaugtis, būti gerų emocijų apsuptyje bei harmonijoje. Plačiąja prasme – tai gėrio, grožio, teigiamų emocijų skleidimas. Įgyvendinus šį projektą ir miestiečiai, ir miesto svečiai turėtų puikų atokvėpio kampelį nuostabioje žalumos ir muzikos apsuptyje. Kadangi instrumentai iš tiesų atrodo įspūdingai, jie būtų naudingi ne tik muzikine prasme, bet ir papuoštų bei pagyvintų parką. Šie perkusiniai (mušamieji) lauko muzikos instrumentai papildytų „Percussion Ukmerge“ tradiciniu tapusio festivalio idėją ir puikiai įsilietų į miesto gyvenimą.

Preliminari projekto sąmata – apie 9000 Eur

Muzikinė erdvė su lauko perkusiniais muzikos instrumentais   Įvaldyti šiuos  muzikos instrumentus ir mėgautis muzika yra itin paprasta Inovatyvūs muzikos instrumentai

UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS INICIATYVŲ, SKIRTŲ GYVENAMAJAI APLINKAI KURTI IR PLĖSTI, PROJEKTŲ IDĖJŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

UŽPILDYTI APKLAUSOS FORMĄ