Naujiena

Zinkevičiai
2022 m. Rugsėjo 9 d.

Atidaryta Ukmergės krašto menininkų brolių Rimanto ir Stanislovo Zinkevičių sukurtų darbų paroda

Rugsėjo 7-ąją Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta Ukmergės krašto menininkų brolių Rimanto ir Stanislovo Zinkevičių sukurtų darbų paroda.
Parodos autorius pristačiusi muziejaus direktorė Violeta Reipaitė pavadino juos tikruoju Ukmergės elitu.
„Tai paprasti, ne arogantiški, labai šilti, malonūs ir darbštūs žmonės, kruopštūs ir pareigingi menininkai. Ši nepaprastai šilta ir graži paroda atsirado muziejaus iniciatyva. Išprašėme iš šių kuklių mūsų krašto tautodailininkų jų kūrinių“, - sakė V. Reipaitė.
Į parodos atidarymą atėjusieji išsakė daug gražių ir gerų žodžių, negailėjo pagyrų abiems broliams R. ir S. Zinkevičiams.
„Kai įeini į šią erdvę ir išvysti parodos eksponatus, iš tiesų pajauti tą šilumą, kuri yra sunkiai žodžiais apsakoma. Kodėl taip yra? Manau, todėl, kad kai žmonės dirba tai, kuo gyvena ir gyvena tuo, ką dirba, nebelieka jų aplinkoje ir jų darbuose jokio dirbtinumo ar primestinumo. Labai džiaugiamės jumis - tokiomis iškiliomis mūsų krašto asmenybėmis. Ačiū, kad esate, kad padedate mums ir gražinate mūsų kraštą“, - kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė.
Pasak R. Zinkevičiaus, šioje parodoje nėra pačių įspūdingiausių ir geriausių, jam pačiam labiausiai patinkančių darbų. Čia eksponuojami tik iš juodojo ąžuolo medienos pagaminti drožiniai. Seniausiam čia eksponuojam darbui - 20 metų, o naujausias padarytas neseniai. Drožinių temos įvairios, bet vyrauja susijusi su religija. Visuose kūriniuose daug figūrų, daug veiksmo ir daug istorijos pasakojimo.
S. Zinkevičius patikino, kad su medžiu draugauja beveik visą savo gyvenimą. Dar studentas būdamas grįždavo padėti vyresniam broliui – juodu kartu pristatė daug kryžių ir koplytstulpių. Ir rankšluostines kurti taip pat paskatino brolis Rimantas, kadangi iki tol beveik niekas jų negamino ir parodose neeksponavo. Jas kurdamas, tautodailininkas viliasi, kad šis gražus amatas nebus pamirštas.
Šią parodą bus galima lankyti iki lapkričio 11 dienos.
Daiva Zimblienė