Naujiena

„Aukso paukštė“ nutūpė vokalinio ansamblio „Cantilena“ moterų rankose
2021 m. kovo 04 d.

„Aukso paukštė“ nutūpė vokalinio ansamblio „Cantilena“ moterų rankose

Jau dvidešimt antrą kartą Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtų mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimų „Aukso paukštė“ nominacijomis įvertinti labiausiai pernai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai, teatrai ir pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Geriausio vokalinio ansamblio ir vadovo kategorijoje „Aukso paukštė“ skirta Ukmergės kultūros centro moterų vokaliniui ansambliui „Cantilena“ ir vadovei Daivai Petrikienei

„Aukso paukštės“ apdovanojimai meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą. Laureatus rinko kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija.

Nuo 1999 metų teikiama „Aukso paukštė“ yra aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. 

2020 metų „Aukso paukštės“ laureatai:

Geriausias suaugusiųjų teatras ir vadovas
Raseinių rajono kultūros centro mėgėjų teatras „Braižas“ ir vadovė Jolanta Šimaitienė, Šakių rajono Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro mėgėjų teatras ir vadovė Vaida Brazaitienė

Geriausias krašto folkloro kolektyvas ir jo vadovas
Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“ ir vadovė Daiva Adamkavičienė

Geriausias miesto folkloro kolektyvas ir jo vadovas
Kauno miesto folkloro ansamblis „Žaisa“ ir vadovai Giedrė Ramunė Pečiulienė, Mintautas Petras Pečiulis

Geriausias liaudiškų šokių ansamblis ir vadovas
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto liaudiškų šokių ansamblis „Ave Vita“ ir meno vadovė Goda Puleikytė, choreografas Kazimieras Kondratavičius, liaudies instrumentų orkestro vadovas Gintaras Vilčiauskas, vokalinės grupės vadovė Rasa Kazakevičienė, koncertmeisteris Ričardas Monkevičius

Geriausia liaudiškų šokių grupė ir vadovas
Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Gaja“ ir vadovė Birutė Viktoravičiūtė

Geriausias pučiamųjų instrumentų orkestras ir vadovas
Kauno rajono Babtų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Algupys“ ir vadovas Jonas Girnius

Geriausias suaugusiųjų choras ir vadovas 
Klaipėdos universiteto mišrus choras „Pajūrio aidos“ ir vadovas Algirdas Šumskis

Geriausias vaikų arba jaunimo (moksleivių) choras ir vadovas
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunių choras ir vadovė Viktorija Morkūnienė

Geriausias vokalinis ansamblis ir vadovas 
Ukmergės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Cantilena“ ir vadovė Daiva Petrikienė

Geriausias liaudiškos muzikos ansamblis ir vadovas
Kauno technologijos universiteto tautinio meno ansamblis „Nemunas“ ir meno vadovė ir vyriausioji choreografė Margarita Tomkevičiūtė, choreografė Vilma Tiškevičienė, choro vadovė Roma Paulauskienė, chormeisteris Gediminas Micka, liaudiškos muzikos kapelos vadovas Romualdas Sadzevičius, liaudies instrumentų orkestro vadovai Asta Bogdanienė ir Raimundas Kukanauskas, akompaniatorius Tadas Kviklys

Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas  
Vilniaus mišrus choras „Sonoros“ ir vadovė Valerija Skapienė                                                                   

Už nuopelnus tautinei kultūrai „Aukso paukštė“ skiriama baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui.

Parengta pagal Lietuvos nacionalinio kultūros centro informaciją

 


Galerija