Naujiena

Dėl lengvatų suteikimo
2021 m. Gegužės 31 d.

Dėl lengvatų suteikimo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 2, 16, 18 ir 201 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 251 straipsniu įstatymas įsigalioja 2021 m. liepos 1 d. Šio įstatymo tikslas užtikrinti, kad visi senatvės pensijos amžių sukakę neįgalieji turėtų teisę naudotis dėl negalios jiems priklausančiomis lengvatomis.

Nuo liepos 1-osios vietoj šiuo metu galiojančių trijų specialiųjų poreikių lygių lieka tik du – vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygiai.
Tai reiškia, kad daugiau senjorų galės pasinaudoti 50 proc. nuolaida važiuoti viešuoju transportu, galės nemokamai pasigaminti pasą ar asmens tapatybės kortelę bei pasinaudoti kitomis lengvatomis.
Senjorai, kuriems šiuo metu nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, turės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinį skyrių. Turimas nedidelių specialiųjų poreikių lygis bus prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui ir išduotas naujas neįgaliojo pažymėjimas. Specialieji poreikiai nebus vertinami iš naujo.

Kai neįgalus asmuo sulaukia pensinio amžiaus, jam nustatomi specialieji poreikiai:
* Didelių specialiųjų poreikių lygis nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 0-30 proc. darbingumo lygis.
*Vidutinių specialiųjų poreikių lygis nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros ar pagalbos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 35-55 proc. darbingumo lygis.

Socialinės paramos skyriaus informacija