Naujiena

Devynios Ukmergės ugdymo įstaigos puoselės savo sodus
2020 m. lapkričio 13 d.

Devynios Ukmergės ugdymo įstaigos puoselės savo sodus

Spalio 30-ąją Taujėnų ir Želvos gimnazijų, „Šilo“ progimnazijos, Vidiškių ir Pabaisko pagrindinių mokyklų, vaikų lopšelių-darželių „Nykštukas“, „Buratinas“ ir „Eglutė“ bei mokyklos-darželio „Vaikystė“ teritorijose pasodinti 72 kriaušių bei obelų sodinukai.

Visos šios ugdymo įstaigos dalyvauja Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje, kuriai įgyvendinti teikiama Europos Sąjungos finansinė parama. Šiais mokslo metais mokyklos ir vaikų lopšeliai-darželiai yra kviečiamos susikurti savo sodą.  Vaikai taip skatinami įsitraukti į sodininkystės darbus, susipažinti su sodinukų veislėmis, kriaušių bei obuolių auginimo ypatumais, vėliau medelius prižiūrėti, puoselėti bei ragauti išaugintus gardžius vaisius.

Kiekvienai ugdymo įstaigai skirti iš Babtų medelyno įsigyti 5 obelų („Florina“, „Ligol“, „Šampion“, „Rubin“ arba „Auksis“) ir 3 kriaušių („Konferencinė“ ir „Mramarnaja“) sodinukai. Juos pristatė ir ugdymo įstaigos atstovo nurodytoje vietoje pasodino UAB „Arbora“ darbuotojai.

„Šis projektas įgyvendinamas vykdant Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą, kuri remiama ES lėšomis. Ją administruoja bei vykdo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija. Mūsų įmonė šiame projekte dalyvauja kaip subrangovas“,- sakė UAB „Arbora“ vadybininkė Agnė Sūdžė.

Pasak jos nuo rugsėjo 25 d. iki lapkričio 1 d. aplankyta per 1000 šalies ugdymo įstaigų ir jų teritorijose pasodinta per 7000 kriaušių bei obelų sodinukų.

„Turime tikrai didelę teritoriją.  Naująjį savo sodą auginsime erdvėje šalia įėjimo į Ukmergės sporto baseiną. Šio projekto organizatoriams ir vykdytojams visos mokyklos bendruomenės vardu dėkoju už tokią puikią edukacinę idėją. Dabar visi kartu stebėsime, kaip auga mūsų sodas, kaip jis keičiasi“, - sakė „Šilo“ progimnazijos direktorius Darius Kaplūnas.

Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programa startavo 2017 m. rugsėjo 1 d.

 

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių syriaus vyr. specialistė