Naujiena

ESOC posėdžio akimirkos
2025 m. spalio 8 d.

ESOC posėdyje - dėmesys nacionalinėms mobilizacinėms pratyboms „Vyčio skliautas 2025“

Spalio 7 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) buvo surengtas Ekstremalių situacijų operacijų centro (toliau - ESOC) posėdis, subūręs atsakingų institucijų, savivaldybės administracijos ir kitų tarnybų atstovus.

Posėdžio metu pristatytos spalio 6-11 dienomis visoje Lietuvoje vykstančios didžiausios nacionalinės mobilizacinės pratybos „Vyčio skliautas 2025“, aptarti Ukmergėje vyksiantys šių pratybų veiksmai.

ESOC posėdyje dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė ir ESOC vadovė Inga Pračkailė, parengties pareigūnas (patarėjas) Valdas Rabazauskas, Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas, Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės Vyčio 1002-osios šaulių kuopos vadas Linas Kavaliauskas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Ukmergės skyriaus vadovė Jolita Cironkienė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Ukmergės grupės vadovė Jovita Sedleckaitė, Ukmergės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gediminas Kalesnykas, Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai bei Savivaldybės administracijos darbuotojai.

Nacionalinio krizių valdymo centro bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento rengiamų pratybų „Vyčio skliautas 2025“ metu, siekiant užtikrinti šalies pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms, tikrinamos įvairios civilinės saugos ir mobilizacijos priemonės, valstybės ir savivaldybių institucijų bei atsakingų tarnybų sąveika, taip pat gebėjimas įvykdyti joms paskirtas evakavimo užduotis. Šiose pratybose aktyviai dalyvauja ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijos.

Pagal parengtą pratybų scenarijų spalio 7-ąją į Ukmergę iš Vilniaus miesto atvežta keliasdešimt evakuojamų žmonių, kurie bus paskirstyti į du kolektyvinės apsaugos statinius – Ukmergės „Šilo“ progimnaziją ir Ukmergės Užupio pagrindinę mokyklą.

Antradienį vyko ir Gyventojų perspėjimo bei informavimo sistemos patikrinimas bei gyventojų evakavimo pratybos. Perspėjimo sirenos buvo įjungtos visoje šalyje, o į mobiliuosius telefonus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai. Tai leido įvertinti ne tik  perspėjimo sistemos techninį veiksmingumą, bet ir stiprinti gyventojų įprotį atpažinti signalą, suprasti jo reikšmę ir žinoti, kaip elgtis.

Informaciją, kaip pasiruošti netikėtoms situacijoms ir elgtis jų metu, kaip apsaugoti save bei savo artimuosius, gyventojai gali sužinoti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje www.LT72.lt.

Prisiminkime, kad kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba.

 

Savivaldybės administracijos informacija ir nuotraukos