Naujiena

Evaldui Pašiliui įteiktos Ukmergės rajono garbės piliečio regalijos
2021 m. Liepos 11 d.

Evaldui Pašiliui įteiktos Ukmergės rajono garbės piliečio regalijos

Liepos 10-ąją, Ukmergės miesto šventė metu, scenoje prie Kultūros centro vykusioje iškilmingame ir viešame 7-ame Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdyje žinomam teisininkui 47 metų Evaldui Pašiliui įteiktos Ukmergės rajono garbės piliečio regalijos.

Šis titulas š. m. balandžio 29 dienos Savivaldybės tarybos sprendimu E. Pašiliui suteiktas už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Ukmergės rajono, Lietuvos ir pasaulio mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo bei kitas sritis ir aktyvią visuomeninę veiklą.

E. Pašilis 1994 metais Lietuvos policijos akademijoje įgijo bakalauro laipsnį, 1998 metais baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. 1994 metais jis pradėjo dirbti Ukmergės rajono policijos komisariate, po to ėjo pareigas kitose valstybinėse institucijose, 2000-2015 metais buvo Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjas, 2007–2012 metais – teismo pirmininkas. Nuo 2015-ųjų – Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras. 2021 metais, pasibaigus kadencijai, paskirtas Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėju.

E. Pašilio kandidatūrą Ukmergės rajono garbės piliečio vardo suteikimo komisijai pasiūlė Lietuvos teisininkų draugijos Ukmergės skyrius, o rekomendacijas pateikė mišrus choras „Vyturys“, Ukmergės technologijų ir verslo mokykla bei Ukmergės „Rotary“ klubas.

Šį įvertinimą yra pelnę Alfonsas Bernotas, Zigmas Zinkevičius, Vygaudas Ušackas, Jūratė Martinkutė, Jonas Žentelis, Julius Veselka, Rimantas Zinkevičius, Liucija Dzigienė, Zita Kriaučiūnienė, Vladislovas Spruogis.

„Sudėtinga kalbėti apie savo paties asmenį, man labiau priimtina kalbėti apie kitus. Visų pirma norėčiau padėkoti teisininkų draugijai, gerbiamam Savivaldybės tarybos nariui Valdui Kersnauskui, išvardinusiam čia daug mano nuopelnų, bet... mano indėlis, sakyčiau, yra kuklus. Tačiau, aišku,  džiaugiuosi, kad jis buvo pastebėtas. Labai dėkoju Savivaldybės Garbės vardo suteikimo komisijai, Savivaldybės tarybos nariams už parodytą pasitikėjimą. Aš net neabejoju, kad yra daug vertesnių už mane žmonių, kurie galėtų nešioti šį garbingą vardą.

Taip pat labai dėkoju mano kandidatūrą palaikiusiam mišriam chorui „Vyturys“ ir jo vadovui Antanui Pociui, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklai ir jos vadovui Jonui Cecevičiui, Ukmergės „Rotary“ klubui ir jo prezidentams - dabartiniam Arūnui Majauskui bei prieš tai buvusiam Vytautui Pariokui. Šiuose kolektyvuose yra dalis manęs. Matyt, ir liks visada. Labai džiaugiuosi, kad kartas nuo karto galiu pamatyti tuos žmones.

Kadangi dėkoju olimpiniu padėkų principu, didžiausią padėką skiriu savo žmonai Gitanai. Nes, iš esmės, manau, jeigu ne ji, jei ne su ja sukurta šeima, ko gero, nelabai būčiau atvažiavęs į Ukmergę. Aš juk iš Telšių, ten esu baigęs mokyklą, tad, jei viskas būtų susiklostę gyvenime kitaip ir būčiau sugrįžęs gyventi į Telšius, gal šiandien, ko gero, spausčiau ranką Telšių rajono merui?

Kaip bebūtų, aš labai džiaugiuosi, kad esu Ukmergėje. Nuo 1993 metų. Aš mačiau ir matau, kaip šis miestas keičiasi. Jis yra stulbinamai gražus. Keitėsi ir jame gyvenantys žmonės. Mes turime puikų piliakalnį, senamiestį, miesto erdves. Daugiausiai, turbūt, šalyje turime ir dvarų. Kuo ne kiekvienas rajonas gali pasigirti. Tikrai didžiuojuosi, kad esu Ukmergės pilietis.

Kadangi mano darbas susijęs su teisingumo vykdymu, jo įgyvendinimu, norėčiau palinkėti, kad kiekvienas ukmergiškis jaustų kuo daugiau teisingumo, daugiau teisėtų savo lūkesčių. Didžiosios Britanijos premjeras Vinstonas Čerčilis yra pasakęs: „Sėkmė susideda iš žygiavimo nuo vienos nesėkmės iki kitos nesėkmės neprarandant entuziazmo“. Taip kad visiems linkiu neprarasti entuziazmo, o tuo pačiu ir sėkmės! O Ukmergės miestui – klestėjimo ir geros šventės šiandien!“ – kreipėsi į susirinkusiuosius naujasis, jau 11-asis Ukmergės rajono garbės pilietis E. Pašilis.

Posėdį stebėjo, jame dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės administracijos vadovai, iš Ukmergės miesto partnerio Latvijoje - Lyvanų miesto savivaldybės atvykusi delegacija bei kiti miesto šventės svečiai ir dalyviai.

E.Pašilį pasveikino į komandiruotę išvykusio Seimo nario Juozo Varžgalio patarėja Justina Stalionė, mišraus choro „Vyturys“ ir Ukmergės „Rotary“ klubo nariai, draugai, artimieji ir kt. Muzikinius kūrinius skyrė mišrus vokalinis ansamblis "Klasika", pučiamųjų orkestras Garsas". Po oficialiosios dalies renginį vedė aktorius Eimutis Kvoščiauskas.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė

Dainiaus Vyto nuotraukos