Naujiena

Garbingo amžiaus ukmergiškė džiaugiasi pasinaudojusi savanorių pagalba
2020 m. gruodžio 17 d.

Garbingo amžiaus ukmergiškė džiaugiasi pasinaudojusi savanorių pagalba

„Tikrai nesitikėjau, kad galiu gauti tokią man reikalingą pagalbą nemokamai. Ačiū labai. Pirkinių užteks savaitei, o gal ir ilgesniam laikui. Net ašarą nubraukiau iš džiaugsmo. Ilgai svarsčiau, galvojau prieš paskambindama skelbime nurodytu numeriu. Man, kaip daugeliui kitų, nelengva priimti pagalbą, nes nesu įpratusi, kad manimi kas rūpintųsi.

Kol nebuvo tokios įtemptos situacijos šalyje, į parduotuvę nueidavau pati. Po nedaug nusipirkdavai visų man reikalingų prekių – kad nebūtų sunku parsinešti, nes esu 55 proc. neįgali, turiu didelių problemų dėl stuburo. Jau kelerius metus esu našlė, vaikų neturiu, nėra kas man padeda.

Dabar, tiesą sakant, suprantu grėsmės lygį ir niekur neinu iš namų. Ir kitiems bendraamžiams patariu to nedaryti. Pavojingas virusas mums gali būti pražūtingas“, - kalbėjo Severija prisistačiusi ukmergiškė. Šiomis dienomis ji pasinaudojo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos suburtos savanorių komandos paslaugomis.

70-metį perkopusi moteris atėjusiai savanorei įdavė maišelį su įdėtais pinigais ir pirkinių sąrašu. Prekės buvo nupirktos ir tą pačią dieną pristatytos prie Severijos buto durų. Atskirame maišelyje buvo palikta grąža ir parduotuvės čekis.

Viena iš savanorių komandos narių - savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Edita Balžekienė patikino, kad  savanoriška veikla karantino laiku atliekama laikantis itin griežtų saugumo taisyklių. Esmė – išvengti su senoliu ar ligoniu net menkiausio tiesioginio kontakto. Maišelis su maisto produktais, kurių sąrašą pagalbos reikalingas žmogus padiktavo telefonu ar surašė ant popieriaus lapo, padedamas prie buto ar nuosavo namo durų. Pinigai pirkiniams, kaip Severijos atveju, perduodami prieš einant į parduotuvę arba jau iš jos sugrįžus. Pastaruoju atveju žmogui pasakoma, kokią pinigų sumą, pasiimdamas pirkinius, turi palikti atokiau stovinčiam savanoriui. Jei reikia, savanoris iš anksto pasirūpina grąža, kuri taip pat įdedama į atskirą maišelį.

„Svarbu pabrėžti tai, kad paslauga yra nemokama ir tam pačiam žmogui gali būti suteikta tik vieną kartą per savaitę. Ja gali pasinaudoti senjorai, neįgalieji ar vieniši asmenys, taip pat mažamečius vaikus viena auginanti mama ( ar tėtis). Savanoriai aprūpins tokius žmones maisto produktais, vaistais ar kitomis būtiniausiomis prekėmis,“- sakė E. Balžekienė.

Dar kartą primename, kad asmenys, kuriems reikalinga tokia pagalba, turėtų kreiptis į E. Balžekienę (el. p. edita.balzekiene@ukmerge.lt arba tel. 8 656 53112 darbo dienomis, nuo 8.00 iki 17.00 val. ) Savaitgaliais ir švenčių dienomis paslauga nebus teikiama.

Primename, kad socialiai pažeidžiamiems asmenims (ligoniams, vienišiems ir kt.) maisto paketus ar vaistus pristato, socialinę ir kitą pagalbą ir toliau teikia Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras (tel. (8 340) 63561, 8 636 09383) bei seniūnijos (tel. (8 340) 63483, 8 656 53238).

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė