Naujiena

Ir Ukmergėje išduodamas PGR metodu atlikto testo rezultato sertifikatas anglų kalba
2021 m. kovo 08 d.

Ir Ukmergėje išduodamas PGR metodu atlikto testo rezultato sertifikatas anglų kalba

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) jau išduoda koronaviruso (SARS-CoV-2Ag) antigeno ir SARS-CoV-2 viruso nustatymo PGR metodu testo rezultato sertifikatą anglų kalba. Šis sertifikatas reikalingas keliaujantiems į užsienio šalis.

  • (SARS-CoV-2Ag) antigeno testo kaina – 20 Eur. Atsakymas pacientui įteikiamas į rankas po 15 -20 min ir atliekamas pirmadieniais – penktadieniais nuo 7.00 iki 18:00 val.
  • SARS-CoV-2 viruso nustatymo PGR metodu testo kaina - 70 Eur. Mėginiai tyrimui imami pirmadieniais – penktadieniais nuo 7.00 iki 12.00 val., o atsakymas pateikiamas kitą dieną.
  • Sertifikato anglų kalba kaina – 5 Eur.

Kokio tyrimo konkrečiai reikia ir kokios rekomendacijos keliaujantiems į kitas užsienio valstybes - informaciją apie tai galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje adresu https://keliauk.urm.lt/ (iš sąrašo pasirinkę šalį, į kurią ketinate vykti).

Atkreipiame dėmesį, kad pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo tyrimų ir serologinių tyrimų atlikimo tvarką, greitaisiais antigeno testais rekomenduojama tirtis: 

  • atsiradus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) simptomams ne vėliau kaip per 5 paras; 
  • turėjus sąlytį su COVID -19 liga (koronaviruso infekcija) sergančiu ne vėliau kaip per 7 paras po sąlyčio; 
  • norint išsitirti prevenciškai - nejaučiant simptomų ar tiriant infekcijos plitimo židinį.

Gauti tyrimo rezultatai visada turi būti vertinami kartu su kitais paciento klinikiniais duomenimis.

Esant neaiškioms, abejotinoms situacijoms, rekomenduojama atlikti daugiau diagnostinių tyrimų ir gautus rezultatus įvertinti kompleksiškai.

Neigiamas rezultatas gali būti gaunamas, jeigu antigeno koncentracija mėginyje yra žemiau nustatymo ribos arba jeigu mėginys buvo netinkamai surinktas.

Registruotis tyrimui pacientai gali paskambinę į Ukmergės PSPC Registratūrą telefonu (8 340) 65250, (8 340) 65256 ir (8 340) 64746. Atsiliepus operatoriui, spausti ,,1“.

Įstaigos ir organizacijos, pageidaujančios prevenciškai tirti savo darbuotojus, dėl sutarties atlikti tyrimą, turi kreiptis į Ukmergės PSPC Finansų skyrių tel. (8 340) 65049, (8 340) 65016 arba el. p. vyrfin@ukmergespspc.lt

Ukmergės PSPC informacija