Naujiena

Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai prie A.Smetonos dvaro
2022 m. Lapkričio 14 d.

Išvažiuojamajame posėdyje Tarybos nariai visą dėmesį skyrė muziejui

Lapkričio 11 dieną vyko rajono savivaldybės tarybos išvažiuojamasis posėdis Ukmergės kraštotyros muziejaus (toliau - muziejaus) klausimams aptarti.

Posėdyje dalyvavo savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, administracijos darbuotojai ir muziejaus atstovai.

Posėdžio dalyviai lankėsi muziejuje ir jo eksponatų saugykloje, Ukmergės tolerancijos centre, Veprių krašto muziejuje, Siesikų pilyje, Prezidento Antano Smetonos dvare bei Užugirio mokykloje-muziejuje.

Visuose minėtuose objektuose dalyviai buvo supažindinti su veiklomis, juos priėmę atsakingi asmenys pasidalino patiriamais džiaugsmais ir vargais, kalbėjo apie iššūkius ir problemas su kuriomis susiduriama.

Posėdis prasidėjo muziejuje, kur jo direktorė Violeta Reipaitė pristatė muziejaus veiklą 2022 metais: gautas pajamas, patirtas išlaidas, Lietuvos ir užsienio lankytojų srautus, teiktas paraiškas finansavimui gauti ir pan. Po pristatymo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su muziejaus ekspozicija.

Vėliau posėdžio dalyviai vyko į  muziejaus eksponatų saugyklą, kur įvertino patalpų būklę, reikalaujančią remonto. Po to Ukmergės tolerancijos centre V. Reipaitė pristatė jo darbuotojus, papasakojo apie jame vykstančias veiklas, pasidžiaugė, kad šias patalpas noriai renkasi nuomininkai: tiek fotografai, tiek muzikos ir šokių mylėtojai, taip pat čia renkasi ir nuo karo pabėgusių ukrainiečių bendruomenė.  

Vėliau visi patraukė į Veprių krašto muziejų. Atvykusiems svečiams buvo papasakota muziejaus įkūrimo istorija ir pristatyti eksponatai. Įdomu tai, kad visi jie saugomi čia pat muziejuje – saugyklose nelaikomi. Pakalbėta ir apie problemas – minėtame muziejuje nėra šildymo ir tai kenkia eksponatams, todėl ateityje bus svarstoma dėl šildymo sistemos įvedimo galimybės.

Po to Siesikų pilyje, dar kitaip vadinamame Daugalių dvare, šeimininkas Audrys Matulaitis pristatė 2022 m. veiklas, pasidžiaugė kad pilis sulaukia nemažai lankytojų, pasidalijo pilies tvarkymo darbų eiga ir ateities planais. Taip pat buvo aptarta problema – nėra stovėjimo aikštelės atvykstantiems automobiliams ir autobusams, todėl planuojama ją įrengti: šiuo metu ruošiamos techninės sąlygos jos projektavimui. A. Matulaitis papasakojo ir apie lapkričio 10-osios naktį sudegusį muziejaus poilsio paskirties pastatą, esantį pilies teritorijoje. Gaisro priežastis nėra aiški. Šeimininkas apgailestavo, kad nei viena draudimo bendrovė neapsiima drausti pilies teritorijai priklausančių pastatų.

Galiausiai posėdžio dalyviai apžiūrėjo Užugirio mokyklos-muziejaus ekspoziciją ir Antano Smetonos dvarą bei jo teritorijoje įsikūrusią, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančią, „Prezidento Antano Smetonos šeimos rezidenciją“, kurios dabartinė nuomininkė Aurelija Burokaitė papasakojo apie restorano ir gyvenamųjų kambarių įrengimo iššūkius ir kylančias problemas.

Visuose minėtuose muziejui priklausančiuose objektuose apsilankę, įvertinę situaciją ir išklausę apie šiuo metu kylančius iššūkius ir problemas, savivaldybės vadovai, Tarybos nariai ir administracijos darbuotojai tolesnių posėdžių metu diskutuos ir svarstys kokiomis priemonėmis galima išspręsti kylančius iššūkius.

Primename, kad sekantis Tarybos posėdis vyks lapkričio 24 dieną.

Daugiau nuotraukų rasite savivaldybės Facebook paskyroje

Chrisija Kvietkauskienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė


Galerija