Naujiena

Tarybos posėdis
2022 m. Lapkričio 25 d.

Įvyko 14-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis

Lapkričio 24 dieną vyko Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Kaip ir kiekvieną anksčiau įvykusį, taip ir šį, jau 14-ąjį šiais metais Tarybos posėdį, tiesiogiai galėjo stebėti kiekvienas norintis Ukmergės rajono gyventojas.

Iš 25 Tarybos narių posėdyje dalyvavo 22. Dėl pateisinamų priežasčių nebuvo Valdo Petronio, Janinos Galiauskienės ir Algirdo Kopūsto.

Posėdžio pradžioje Ukmergės kultūros centro (KC) direktorė Rasa Graužinienė pakvietė prisijungti prie Ukmergės KC organizuojamos jau 17-osios gerumo akcijos „Baltas Angelas“. Jos metu šiemet lėšos bus renkamos mažajam Simui, kuris į pasaulį pasibeldė 24 savaičių, ištvėrė jau 7 operacijas, tačiau jo laukia dar ilgas sveikimo kelias ir kelios operacijos. Taip pat pakvietė į gruodžio 26 dieną 16 valandą Ukmergės  Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje (Bažnyčios g. 8) vyksiantį paramos koncertą „Baltas Angelas“. Visos už įėjimą surinktos lėšos bus skirtos Simui.

Vėliau savivaldybės vadovai meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė tradiciškai pasveikino neseniai gimtadienį šventusį Tarybos narį Romą Pivorą.

Po kelių mėnesių pertraukos šiame posėdyje rajono gyventojams vėl suteikta galimybė pasinaudoti vadinama Piliečių tribūna. Į ją kilo ukmergiškis - Vytautas Česnaitis. Jis kalbėjo apie prezidento Antano Smetonos atminimo įamžinimą ir kario skulptūros, esančios Sovietų sąjungos karių palaikų palaidojimo vietoje Pašilėje, iškėlimą. Iš Piliečių tribūnos kalbėjusio V. Česnaičio pasisakymai bus pakomentuoti kito Tarybos posėdžio metu.

Apie valandą trukusiame posėdyje iš viso apsvarstyta 14 į jo darbotvarkę įtrauktų klausimų, išklausytos papildomos informacijos. Kadangi darbotvarkės klausimai iki tol buvo svarstyti visuose Tarybos komitetuose, posėdžiavę politikai pateiktiems sprendimų projektams pritarė be ilgų diskusijų.

Meras R. Janickas visiems priminė, kad ateinančių metų rajono biudžetas bus tvirtinamas sausio mėnesį. Jis taip pat informavo, kad tęsiantis karui Ukrainoje, toliau padedama miestams-partneriams.

„Šiuo metu jiems ruošiamos paramos siuntos su šiltais drabužiais, maistu ir kitais reikalingais daiktais. Į Podolės Kamenecą bus siunčiamas nebenaudojamas gaisrinis automobilis ir elektros generatorius.

Dėkojame visiems, kurie prisideda ne tik finansiškai, bet ir įvairiomis iniciatyvomis. Kviečiu ir toliau padėti. Šiuo metu renkami metaliniai ratlankiai, kuriuos galima būtų suvirinti. Juos galite pristatyti į UAB „Aljuva“ autoservisą. Taip pat raginu prisidėti ir daiktais, kuriuos galite palikti Ukmergės Tolerancijos centre. Ačiū, kad esat neabejingi ir perduodu padėką iš ukrainiečių“, - kalbėjo R. Janickas.

Tarybos narė Angelė Jokubynienė priminė apie ukrainiečiams gaminamas apkasų žvakes ir pasiūlė atrasti vietą reikalingoms priemonėms žvakių gamybai rinkti. „Tai prasmingas darbas, bet mums trūksta medžiagų. Reikalingas parafinas, vaškas, skardinės. Galėtume pastatyti konteineriukus, į kuriuos žmonės galėtų atnešti tas priemones. Ačiū visiems, kurie jau prisidėjo prie žvakių gamybos. Valų kaimo bendruomenės nariai patys išbandė pagamintas žvakes ir įsitikino, kad jos efektingai veikia“, - kalbėjo A. Jokubynienė.

Tarybos narys Valdas Mikalajūnas iškėlė klausimą dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijai priklausančiame valstybiniame kelyje Kėdainiai-Šėta-Ukmergė už Statikų kaimo naikinamų pėsčiųjų perėjų. Nutarta apsvarstyti šį klausimą kito posėdžio metu.

Sekantis, beje, jau paskutinis šiais metais Tarybos posėdis vyks gruodžio 21 dieną.

Kaip ir ankstesni, taip ir šis Tarybos posėdis buvo tiesiogiai transliuojamas oficialiame savivaldybės „YouTube“ kanale. Todėl, kas neturėjo laiko stebėti tiesioginės transliacijos, visuomet gali peržiūrėti posėdžio įrašą ir išklausyti visus posėdžio metu skaitytus pranešimus, paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=zDXTQp_Ck18

Chrisija Kvietkauskienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 


Galerija