Naujiena

Įvyko 5-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis
2021 m. Gegužės 27 d.

Įvyko 5-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis

Šiandien, gegužės 27 d. nuo 10 val. nuotoliniu būdu vyko 5-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Net 3 valandas trukusį Tarybos posėdį tiesiogiai galėjo stebėti kiekvienas norintis Ukmergės rajono gyventojas.

Posėdyje dalyvavo visi 25 Tarybos nariai. Žinoma, tradiciškai buvo pasveikinti gegužės mėnesį gimtadienius šventę Tarybos nariai: Stasys Jackūnas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Aušrinė Stočkutė (Darbo partija).

Šis posėdis buvo pradėtas liūdna žinia. Ukmergės rajono savivaldybės meras pranešė, kad netekome Vildos Vaičiūnienės, Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse vyriausiosios patarėjos, su kuria mūsų Rajono savivaldybę siejo glaudūs darbiniai santykiai. Vildos Vaičiūnienės atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

Vėliau buvo pereita prie  5-ojo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės. Posėdžio metu peržvelgti 29 klausimai, kurie (išskyrus klausimą Nr. 26) jau prieš tai buvo svarstyti komitetuose. Nors pritarta buvo visiems sprendimų projektams, diskusijų, pasisakymų ir pastabų pasėdžio metu netrūko.

? Daugiau dėmesio skirta klausimui Dėl daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų techninės priežiūros tarifo nustatymo. Tarybos nariui Kaziui Grybauskui pasidomėjus, ar bus taikomi maksimalūs daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų techninės priežiūros tarifai, buvo paaiškinta, kad tarifas kiekvienam butui bus skaičiuojamas atskirai atsižvelgiant į kiekvieno namo ypatumus.

Aptariant klausimą Dėl Individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo, vyko papildomas balsavimas, nes Kaimo ir aplinkosaugos komitetai pasiūlė- didinti dalinį kompensavimą pareiškėjams, įsirengusiems buitinių nuotekų valymo įrenginius, iki 800 eurų. Pasiūlymui buvo pritarta. Dauguma Tarybos narių sutiko su nuomone, kad finansinė padėtis kaimuose sunki, o Savivaldybė pasistengs ir sugebės atrasti daugiau lėšų valymo įrenginių įrengimo išlaidų daliniam kompensavimui.

? Pasėdžio dalyviai  aktyviai diskutavo ir Dėl Ukmergės rajono savivaldybės 2021–2027 m. strateginio plėtros plano patvirtinimo. K. Zinkevičius,  V. Butkevičienė, R. Pivoras,  R. Nanartavičius, V. Kersnauskas, A. Stočkutė,  V. Petronis išsakė savo nuomones, teikė pasiūlymus, kaip galima prisidėti prie Ukmergės rajono plėtros. Pasisakiusiųjų gausa rodo, kad tema itin svarbi ir jautri. Galiausiai Ukmergės rajono savivaldybės 2021–2027 m. strateginio plėtros plano patvirtinimui buvo pritarta.

Antrojoje posėdžio dalyje visi buvo supažindinti su
♦ Ukmergės miesto vietos veiklos grupės veikla (Pranešėja – Gintė Ivanauskienė, Ukmergės miesto vietos veiklos grupės pirmininkė),
♦ su UAB „Ukmergės šiluma“ valdomo šilumos ūkio darbų rezultatais ir ateičiai iškeltais uždaviniais (Pranešėjas – Vydas Paknys, UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius),
♦ taip pat buvo informuoti apie Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vykdomus projektus (Pranešėjas – Darius Varnas, savivaldybės administracijos direktorius).
♦Trumpai, bet informatyviai buvo aptarta epidemiologinė situacija Savivaldybėje.

Sekantis Tarybos posėdis planuojamas šių metų birželio 23  d. 10 val.

Visi, nespėję pažiūrėti tiesioginės posėdžio transliacijos, tai galite padaryt jums patogiu metu:
https://www.ukmerge.lt/naujienos/kvieciame-stebeti-tiesiogine-tarybos-posedzio-transliacija1/
Vėliau su Nuotolinio Tarybos pasėdžio protokolu bus galima susipažinti ČIA


Galerija