Naujiena

Ką turite žinoti apie vakcinavimą?
2021 m. vasario 23 d.

Ką turite žinoti apie vakcinavimą?

Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.

Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

COVID-19 gali sukelti sunkių ligų su dar nežinomomis ilgalaikėmis pasekmėmis bet kokio amžiaus žmonėms. Kai kurie ligų atvejai gali baigtis mirtimi.

Norint apsaugoti visuomenės sveikatą, ypač sveikatos priežiūros specialistus bei pažeidžiamas grupes, tokias kaip pagyvenę žmonės ar sergantieji lėtinėmis ligomis, reikia saugių ir veiksmingų vakcinų nuo COVID-19.

Vakcinos neturima tiek, kad būtų galima rinktis, kuria iš jų skiepytis. Savivaldybė savo gyventojams vakcinų neužsako, o gauna jas iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Mus pasiekia tokia vakcina, kokią mums tuo metu paskyrė.

Taigi gyventojams pasirinkti skiepijimui pageidaujamą vakciną nėra galimybės. Jei užsiregistravęs skiepui asmuo staiga persigalvoja ir atsisako skiepytis jam paskirtu laiku, jis praranda pirmumo teisę į skiepą, tačiau galės pasiskiepyti vėliau, bendra tvarka, masinio vakcinavimo metu.


Daugiau informacijos apie vakcinavimą:

https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas

https://www.kaunoklinikos.lt/apie-mus/naujienos/covid-19-vakcina-ka-reiketu-zinoti-.html

Delfi.lt nuotrauka