Naujiena

2021 m. balandžio 19 d.

Kaip džiuginsime Ukmergės jaunimą

Jaunimo laisvalaikio centras (JLC) jau antrus metus iš eilės išradingai vyko Atvirųjų centrų programą “731 dieną aktyviai”, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, 2021 metams skyrusi 15 007 eurus.

Džiaugiamės pasiekę pirmųjų metų tikslus ir parodę gerus rezultatus, kuriuos teko įveikti su iššūkiais prasidėjus visuotiniam šalyje paskelbtam karantinui. Ukmergės jaunuolius JLC komanda džiugino veiklų įvairove, susitikimais, pažintinėmis ir pramoginėmis išvykomis, bendryste su kitų Lietuvos miestų jaunimo centrais ir erdvėmis, konkursais, dalyvavimu akcijose – atrakcijose, naujų savanorių priėmimu, daugybe įdomių mokymų.

Šiais metais jaunuoliams yra numatyta ir suplanuota daug įdomių ir originalių veiklų, kurias tikimasi įgyvendinti. Viena iš veiklų, kurią “globoja” centro komandos narys, savanoris Florian iš Prancūzijos, atvykęs vieneriems metams savanoriauti pagal Europos solidarumo korpuso programą, tai – maisto gamyba. Jis rodo, moko ir kviečia skanauti patiekalus nuo lengvai paruošiamų užkandžių iki super skanių desertų! Išradingos  jaunimo darbuotojos sugalvojo tris pavasario mėnesius skirti konkrečioms temoms. Tokiu būdu kovas tapo „mokykimės gerbti“ mėnesiu, kuomet visi norintys galėjo tarsi pasimatuoti savo tolerancijos lygį, buvo skatinami nebijoti natūralaus savo grožio. Balandis kviečia akcijai -  išeik į mišką pasivaikščioti, prisidėk prie aplinkos tvarkymo, o mes, atvykusius į jaunimo centrą, pavaišinsime Florian skaniaisiais keksiukais, kava ar arbata. Tad marš į mišką!..   Tęsiant miško temą, jaunuoliai yra kviečiami į žygius, kurių jau keletą buvo organizuota žiemos ir ankstyvo pavasario metu bei dalyvauti fotografijų ar skaitmeninių piešinių konkurse.        

Kaip ir visus, karantinas ir mus atskyrė nuo draugų iš kitų miestų, tad Jaunimo laisvalaikio centras ir jaunieji ukmergiškiai metė iššūkį kitoms jaunimo erdvėms ir centrams bei jų jaunimui: „Išsilankstyk už savo miestą!” Čia sudalyvavo net 11 miestų ir išradingai išsilankstė pagal savo miesto pavadinimą. Vienas nugalėtojas buvo išrinktas Jaunimo reikalų departamento atstovų, kitas – Ukmergės JLC komandos. Iššūkio laimėtojais tapo – Širvintų ir Kuršėnų jaunuoliai.

Džiaugiamės ir didžiuojamės JLC patalpų atnaujinimu ir šviežiai įrengta, dar dažais kvepiančia foto studija. Čia jaunuoliai turi kasmėnesinius susitikimus, mokymus su profesionaliu fotografu ir galimybę išbandyti savo jėgas fotografijos meno srityje. Ateityje yra planuojamos fotografijų ar meno darbų parodos ne tik mūsų patalpose, bet ir Ukmergės miesto atvirose erdvėse. Veikla, kurioje bus įtraukti ne tik Ukmergės rajono jaunuoliai, bet ir centro savanoriai bei darbuotojai - tai praktiniai užsiėmimai “pasimatuojant” tam tikrą profesiją. Kviesime pasimatuoti virėjo, ūkininko, verslininko, renginių vedėjo ir kitas įdomias profesijas. Kiekvieną trečiadienį galima tiesiogiai stebėti jaunimo darbuotojos Neretos gyvas transliacijas jaunimui aktualiomis temomis (prevencinėmis, informavimo, konsultavimo, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo ir pan.). Labai yra laukiami gyvi susitikimai jaunimo centre. Tikimės, gegužę jau galėsime dažniau pasimatyti su jaunuoliais. Pažaisti stalo, komandinius žaidimus, suorganizuoti Šaradų turnyrus, kurti kūrybinėse dirbtuvėse, aptarti peržiūrėtus filmus, pasivaišinti sveikais užkandžiais.

Liepos mėnesį planuojama,  jau tradiciniu renginiu tapusi Jaunimo sąlėka  „JAUJAU“, kur jaunimas galės sportuoti, tapyti, groti, žaisti, dainuoti ir šokti iki paryčių, skanauti ant laužo gaminamą maistą, bendrauti su savo bendraminčiais iš kitų Lietuvos jaunimo centrų. Tokie susitikimai yra ne tik kaip laisvalaikio praleidimo forma, bet labai svarbūs bendram jaunimo centrų ir erdvių augimui. Čia galima pasidalinti užklumpančiais iššūkiais, sprendimo galimybėmis, bendradarbiavimo svarba. Naujos galimybės laukia centrui perėmus administruoti ir vykdyti veiklas buvusiose Rečionių daugiafunkcio centro patalpose. Jau dabar yra planuojama rengti vaikų ir jaunimo vasaros stovyklas, sporto, pramoginius renginius ir nuomoti patalpas užsiėmimams. Visus ukmergiškius (ir ne tik), ieškančius patalpų savo veikloms, kviečiame apsilankyti Rečionyse arba parašyti mums!

Jaunatviška ir visada gerai nusiteikusi Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro komanda kviečia sekti naujienas, prisijungti, dalyvauti siūlomose veiklose ir užsiėmimuose! Iki pasimatymo „jaunimkėj“!..

Jaunimo laisvalaikio centro projektų administratorė
Inga Kerbelytė-Orvydienė

 


Galerija