Naujiena

Kalbėta apie saugaus pradinukų grįžimo į mokyklas galimybes
2021 m. kovo 08 d.

Kalbėta apie saugaus pradinukų grįžimo į mokyklas galimybes

Atsiliepiant į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kvietimą, šiandien buvo sušauktas Ukmergės rajono bendrojo ugdymo mokyklų direktorių pasitarimas, kuriame kalbėta apie saugaus pradinukų grįžimo į mokyklas galimybes.

Diskutuota apie Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos patirtį, kai reguliariai vykdomas pradinių klasių mokinių namų ūkių ir įstaigoje kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų bandomasis profilaktinis testavimas ir kontaktiniu būdu saugiai mokomasi jau keletą savaičių.

Diskusijose kalbėta, kad šio kaupinių metodo taikymui būtinai turi pritarti mokyklų pradinių klasių bendruomenės. Kad mokyklos bendruomenės galėtų priimti sprendimus, joms būtina pateikti aiškią informaciją apie visus bandomojo projekto etapus. Todėl nuspręsta, jog Švietimo, kultūros ir sporto skyrius inicijuos darbo grupės sudarymą. Ši darbo grupė turės parengti mokykloms rekomendacijas dėl saugaus ir laipsniško pradinukų grįžimo į rajono mokyklas.

Artimiausiomis dienomis planuojama surengti Ukmergės rajono mokyklų bendruomenių apklausas, po kurių paaiškės, kiek klasių išties galėtų grįžti į mokyklas.

„Šiuo metu taip greitai, išgirdus pirminį pavyzdį iš sostinės mokyklos, apsispręsti labai sunku. Juk pagrindinė sąlyga, kuri leistų atverti mokyklą kontaktiniam mokymui – kaupinis (grupinis) testavimas. Tirtis dėl COVID-19 turėtų tiek vaikų, tiek pedagogų ir kitų mokyklos darbuotojų šeimos.

Bet mes neatmetame galimybės, kad, atidžiai išnagrinėję šį pavyzdį, bandysime ieškoti galimybių į mokyklas saugiai sugrąžinti pradinukus. Tuo tarpu dabartiniu laikotarpiu mokyklose sudaromos sąlygos vaikams, kurių tėveliai dirba ne nuotoliniu būdu, mokytis mokyklų priežiūros grupėse“, - kalbėjo pasitarime dalyvavusi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė