Naujiena

2022 m. Sausio 10 d.

KAM sudaryti 2022 m. šauktinių sąrašai

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijoje buvo sudaryti 2022 m. karo prievolininkų sąrašai. Į sąrašus atsitiktine tvarka įtraukta apie 54 tūkst. 18–24 m. amžiaus jaunų žmonių, o į tarnybą bus pašaukti 3828 karo prievolininkai.

Nuo vakar sąrašai jau viešai prieinami interneto puslapyje https://sauktiniai.karys.lt.

Atradus savo pavardę šauktinių sąrašuose jaunuoliui dažnai kyla baimė ir nežinomybė. Neretai aplanko ir klausimai, kas bus toliau ar net kaip privalomosios karo tarnybos galima išvengti. Dėl šių priežasčių, svarbu tą nežinomybę išsklaidyti suteikiant jauniems žmonėms reikalingos informacijos ir parodant, jog nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai ne bausmė, o galimybė įgyti pagrindinį karinį parengtumą, siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje, atlikti pareigą tėvynei.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos Kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba kviečia visus į virtualų renginį „Pašaukė tarnauti, kas toliau“(https://fb.me/e/18fQq7y6j). Vitualiame susitikime jauniems žmonėms su viceministru, karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktoriumi, buvusiais šauktiniais ir kariais bus sudaryta erdvė gauti atsakymus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Kreipiuosi į jus su prašymu šiuo renginiu pasidalinti su visais jaunais žmonėmis ir žinoma, dalyvauti patiems. Šis renginys ne tik aktualus būsimiems šauktiniams, bet ir visiems kitiems, nes tai bus puiki pilietiškumo pamoka. Kviečiu dalyvauti ir jus, nes po šio susitikimo žinosite viską apie karo tarnybą ir puikiai galėsite atsakyti į visus jaunuoliams kylančius klausimus. 

Būtina registracija: 

http://bit.ly/PasaukeTarnautiKasToliauRegistracija

Platesnė informacija: 

http://bit.ly/Sudaryti2022SauktiniuSarasai