Naujiena

Klaipėdos gatvės skvere - tarptautinio projekto darbų paroda
2021 m. liepos 09 d.

Klaipėdos gatvės skvere - tarptautinio projekto darbų paroda

Visus, neabejingus menui, kviečiame apsilankyti Klaipėdos gatvės skvere Ukmergėje (prie miesto turgaus) ir apžiūrėti čia vykstančią tarptautinio projekto "Off season art gardening" parodą! Skvere pastatytuose specialiuose lauko stenduose pristatomi trijų šalių: Švedijos, Nyderlandų ir Lietuvos menininkų kūrybinių dirbtuvių darbai. 

2019 metais startavusio projekto pagrindinė idėja - sujungti menininkus, dirbančius žemės meno, kraštovaizdžio architektūros ir sodo dizaino srityse, su periferinių miesto ir kaimo bendruomenių auditorijomis, plėtoti tarpkultūrinę kompetenciją ir diegti didelio masto vietos žemės meno instaliacijas atvirose viešosiose erdvėse Švedijoje (Mariestad‘o mieste), Nyderlanduose (Leeuwarden‘o mieste) ir Lietuvoje (Ukmergės mieste).

Kiekviename minėtame mieste vyko vadinama meninė rezidencija, kurios metu šeši menininkai -  po du skirtingų kompetencijų ir atstovaujančius kiekvienai šaliai partnerei dirbo kartu ne tik mėgaudamiesi bendros kūrybos procesu bet ir į tai įtraukdami ir vietos gyventojus.

Projekto dalyvavo šie menininkai: Ulrika Jansson (Švedija), Ulf Klarström (Švedija), Cora Nieuwenhuis (Nyderlandai), Jack Visser (Nyderlandai), Andrius Janulis (Lietuva), Vaidas Ramoška (Lietuva) ir Česlovas Lukenskas (Lietuva).

Projektas "Off season art gardening" tiesiogiai prisideda prie politinių strategijų Europos lygiu („Kūrybiška Europa“, „Europa 2020“, Europos socialinė chartija), skatinant geresnį aplinkos, ekonominį, socialinį bei kultūrinį tvarumą bei pažangą.

Menininkų kūrybinių dirbtuvių savaitės vyko:

  • 2019 m. birželio 17-11 d. Nyderlanduose,
  • 2019 m. rugsėjo 7-11 d.  Švedijoje,
  • 2021 m. kovo 22-26 d. Lietuvoje.

Projekto partneriai:

  • Mariestad savivaldybė (Švedija),
  • Ukmergės rajono savivaldybė (Lietuva),
  • Skövde universitetas (Švedija),
  • Organizacija „Sense of Place“ (Nyderlandai).

Dainiaus Vyto nuotraukos

 


Galerija