Naujiena

Kretingos rajono savivaldybės atstovai skanavo „Žiogelio“ virtuvėje paruoštų valgių
2021 m. lapkričio 09 d.

Kretingiškiai domėjosi, ką valgo Ukmergės vaikų lopšelio-darželio "Žiogelis" auklėtiniai

Jautienos kukuliai su žiediniais kopūstais (kalafiorais), obuoliais bei česnakiniu-jogurtiniu padažu, rauginti agurkai, sumuštiniai su keptais putpelių kiaušiniais, agurkais ir žirnių daigais, sumuštiniai su varške, obuoliais ir ciberžole, kepyklėlės „Du Medu“ sausainiai be cukraus ir grikių javainiai su džiovintais vaisiais, žalio moliūgo skiltelės - tai mėgstamiausi Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ auklėtinių patiekalai, kuriuos jie noriai valgo, o jų tėveliai net prašo įstaigos virtuvės darbuotojų kai kurių iš šių valgių receptų.

Šiandien šių „Žiogelio“ virtuvėje paruoštų valgių skanavo ir išradingas šeimininkes gyrė iš pajūrio – Kretingos rajono savivaldybės - atvykę svečiai. Kartu su Kretingos rajono savivaldybės meru Antanu Kalniumi Ukmergėje lankėsi Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Jadenkuvienė, Kretingos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė Birutė Ėvaltienė, Kretingos vaikų lopšelio darželio „Pasaka“ direktorė Judita Leščiauskienė ir Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorė Snieguolė Bružė.

Svečius priėmė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, o maitinimo organizavimo ekologiniais žemės ūkio ir maisto produktais įstaigoje gerąja patirtimi pasidalino Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė Birutė Jucevičienė ir sekretorė Agnė Maksimovičienė.

„Kiekvieno susitikimo metu jūsų meras visada pasakoja apie sėkmingą ekologiško maitinimo organizavimą ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių diegimą Ukmergės rajono savivaldybėje. Prisipažinsiu, tai girdint visada vidinis pavydas atsiranda - kad jūs tai turite, kad jums tai pavyko. Tikiuosi, kad tos gerosios patirties iš jūsų pasisemsime ir sėkmingai ją perteiksime saviškiams. Juk ką gali žinoti, gal dabar Kretingoje augantis vaikas po kokių 15 ar daugiau nei 20 metų bus Ukmergės meras! Tad jūsų padėti geri pamatai gali būti naudingi visai Lietuvai,“ – kalbėjo Kretingos rajono savivaldybės meras A. Kalnius.

Pasak Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorės B. Jucevičienės, įgytomis žiniomis, patirtais išbandymais, akivaizdžiai pasikeitusiu lopšelio-darželio gyvenimu, nuo 2018 metų pradėjus eiti ekologinio maitinimo keliu, domisi ne tik kolegos iš kitų rajono ugdymo įstaigų, bet ir Seimo nariai, ministerijų atstovai, kitų šalies savivaldybių vadovai bei ugdymo įstaigų darbuotojai. Dėl to į Ukmergę jau buvo atvykę Lazdijų, Biržų, Panevėžio, Plungės, Mažeikių, Naujosios Akmenės ir Švenčionių rajonų savivaldybių delegacijos.

„Esu dėkinga labai gerai savo darbuotojų komandai. Viena direktorė nieko nepadarys. Kad ir ko norėsi, visiems norams įgyvendinti reikalingi tave palaikantys bendraminčiai. Darbuotojų atlyginimas tai tas pats, tačiau kuriant bei gaminant sveikuoliškus patiekalus vaikams prireikia labai daug kūrybiškumo, kruopštumo ir išradingumo. Mūsų vaikai jau ketverius metus nevalgo kiaulienos, ją keičiame ekologiška jautiena, vištiena ar kalakutiena. Mūsų auklėtiniai valgo daug žalių daržovių - moliūgų, ropių, morkų ir kt.“, - teigė jau 35 metus vaikų lopšeliui-darželiui „Žiogelis“ vadovaujanti B. Jucevičienė.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja