Naujiena

Kultūros dieną pakvietė į virtualų „Jausmų kaleidoskopą“
2021 m. balandžio 15 d.

Kultūros dieną pakvietė į virtualų „Jausmų kaleidoskopą“

Šiandien, Tarptautinę kultūros dieną, į virtualų susitikimą, pavadintą „Jausmų kaleidoskopas“, Ukmergės kultūros bendruomenės narius pakvietė ir sveikinimo žodžius tarė Ukmergės rajono savivaldybės vadovai bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai.

„Brangūs kūrėjai, kultūros puoselėtojai! Dėl visuotinės pandemijos turime susiklosčiusią įdomią situaciją, kuomet kultūra – neatsiejama nuo bendravimo ir bendrystės, bendro jausmo kūrimo, jau antrus metus iš eilės išgyvena labai rimtą išbandymą.

Džiaugiuosi, kad ir tokiais sunkiai „koronijos“ laikais Jūs randate galimybes ir formas kaip populiarinti meną, kaip pristatyti savo kūrybą bei kaip tai pristatyti, įtraukti į tai žmones, kad tik COVID-19 virusas neužgožtų viso mūsų gyvenimo. Labai dėkoju Jums už kūrybiškumą, už tai, kad nepasidavėte, nepalūžote ir toliau išliekate kūrybiški mūsų krašto tradicijų puoselėtojai ir pristatytojai – Ukmergės krašto ambasadoriai. Su švente, mielieji!” – kreipėsi į susirinkusiuosius Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.  

„Tai ypatinga šventė, nes kultūra yra kiekvienos valstybės, tautos, bendruomenės, šeimos dvasinės darnos ir vertybių pamatas, kuris maitina žmogaus sielą, kuria darną ir priartina prie Kūrėjo. Todėl šiandien keliame ir Taikos vėliavą – kaip įsipareigojimą saugoti ir puoselėti kultūros vertybes.

Taip... Visas pasaulis vis dar yra sudėtingoje situacijoje dėl COVID-19 viruso pandemijos, tačiau kultūros vertybių negalima uždaryti į jokį karantininį narvą – kultūra yra žmogaus prigimtyje, todėl koncertai skamba internete, vyksta virtualios parodos, brandinami kūrybiniai projektai“, - „Jausmų kaleidoskopo“ dalyvius sveikino Ukmergės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė.

„Kažkada fizikos populiarinimo knygelėje skaičiau, kaip skruzdėlės neša smilgą į savo skruzdėlynus. Tam tikra skruzdžių dalis juda į vieną pusę, o kita dalis – į kitą, o smilgos dalis juda į tą pusę, į kurią juda didesnė dalis skruzdėlių. Tai mano palinkėjimas Kultūros dienai – kad mes visi kartu judėtume į Ukmergės kultūros, švietimo, puoselėjimo, plėtros, išsaugojimo, klestėjimo pusę, o ne į Širvintų ar kito rajono pusę...“ - virtualius šmaikščius sveikinimus siuntė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

„Jausmų kaleidoskopo“ dalyviai turėjo progą pirmieji išklausyti jauno ukmergiškio kūrėjo Haroldo Liumparo sukurtą ir atliekamą dainą „Home“. Vaizdo klipą padėjo jam sukurti taip pat du talentingi ukmergiškiai: vaizdo operatorius Danius Vytas bei scenografė Silvija Puodžiūnaitė. Virtualaus susitikimo dalyviams taip pat nuskambėjo ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtos nominacijos „Aukso paukštė“ laureato, Ukmergės kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Cantilena“ atliekama Onutės Narbutaitės daina „Vasara“.  

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė


Galerija