Naujiena

egzaminas
2022 m. Balandžio 11 d.

Kviečiame registruotis norinčius dalyvauti „Atliekų kultūros“ egzamine

UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) informuoja, kad nuo šiandien, balandžio 11 dienos, pradėjo veikti speciali internetinė platforma adresu https://egzaminas.atliekukultura.lt/, kurioje galės registruotis norintieji dalyvauti „Atliekų kultūros“ egzamine (toliau – Egzaminas), kuris visos šlies mastu vyks š. m. balandžio 28 d.

Registracijos metu kiekvienam dalyviui bus sukurta asmeninė paskyra, kurioje bus galima matyti savo rezultatus, atsisiųsti sėkmingą dalyvavimą Egzamine patvirtinantį diplomą. Taip pat minėtoje internetinėje platformoje galės būti kuriamos gupių, švietimo įstaigų, moksleivių klasių paskyros, kuriose galės būti registruojamos dalyvių grupės, ko dėka šios dalyvių grupės galės varžytis tarpusavyje. Taigi, esant poreikiui, galės būti nustatomi bei apdovanojami tiek geriausiai pasirodę atskiri dalyviai, tiek ir jų grupės - mokyklos, moksleivių klasės, įmonės, įstaigos ir t.t.

Egzaminas, kaip įprasta, vyks testo forma. Egzamino testai bus grupuojami pagal tris amžiaus grupes: 1-4 klasių mokiniai, 5-10 klasių mokiniai bei 11 klasių mokiniai ir vyresni asmenys.  Priklausomai nuo teisingai atsakytų klausimų skaičiaus, dalyviai bus apdovanoti virtualiais Pažengusiojo, Žinovo arba Eksperto diplomais. Geriausių rezultatų pasiekę dalyviai, mokyklos, klasės bus apdovanoti Jūsų, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, privačių asmenų ir Egzamino partnerių - regioninių atliekų tvarkymo centrų įsteigtais specialiais prizais. Visa informacija apie Egzamino vykdymo tvarką bus skelbiama Egzamino svetainėje, kurios adresas nurodytas aukščiau.  Taip pat šioje svetainėje bus pateikiamas specialiai Egzaminui sukurtas Žinynas, kuriuo galės naudotis Egzaminui besirengiantieji.

Priminsime, kad UAB „VAATS“, vykdydama visuomenės informavimo atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais viešinimo kampaniją, „Atliekų kultūra“ jau trečią kartą  organizuoja „Atliekų kultūros“ egzaminą. Praėjusiais metais „Atliekų kultūros“ egzaminą išbandė apie 14 tūkst. dalyvių iš visų Lietuvos savivaldybių. Egzamine gausiai dalyvavo ugdymo įstaigos – 2021m. savo žinias patikrino moksleiviai iš 252 mokyklų, o 2020 – iš 331 mokyklų.

Organizatoriai džiaugiasi, kad „Atliekų kultūros“ egzaminas tampa įprastų pamokų mokyklose papildymu tiek mokiniams, tiek ir jų mokytojams. Klimato krizės ir resursų tausojimo kontekste labai svarbu, kad moksleivių ugdymo procese daugiau dėmesio būtų skirta aplinkos tausojimui, atliekų sistemos supratimui ir veikimui žiediškai. Nemažiau svarbu ir tai, kad Egzaminas yra puikus būdas sudominti aplinkosaugos idėja ir vyresnius šalies gyventojus. Jūsų palaikymas prisidedant prie šios iniciatyvos skatinant Jūsų savivaldybės gyventojus dalyvauti Egzamine, ne tik pabrėš Jūsų požiūrį į būtinybę siekti gamtą tausojančios gyventojų elgsenos, bet ir neabejotinai paskatins pozityvius šios elgsenos pokyčius.

Primename, kad visais su Egzamino vykdymu susijusiais klausimais galite kreiptis į  Reginą Janutėnienę el. p. [email protected], tel. +370 696 41787.

UAB „VAATC“ informacija