Naujiena

2022 m. Balandžio 28 d.

Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias bendruomenės idėjas!

Ukmergės rajono gyventojai kviečiami balsuoti ir nuspręsti, kurias pačių rajono gyventojų pateiktas iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, turėtų įgyvendinti Ukmergės rajono savivaldybė.

Europoje, ir ypač Lenkijoje, pasitvirtinęs bendruomenės įtraukimo per biudžeto planavimą modelis jau sėkmingai yra įgyvendinamas ne vienoje Lietuvos savivaldybėje. Pernai metais bendruomenės iniciatyvų projektas startavo ir Ukmergėje. Ukmergės rajono savivaldybės taryba šių metų savivaldybės biudžete šiam tikslui numačius skirti 20 tūkst. eurų, kvietimas teikti pasiūlymus buvo paskelbtas šių metų kovo mėnesį.

Iš viso buvo pasiūlytos 7 idėjos. Jas vertino Ukmergės rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta konsultacinė darbo grupė, kurią sudaro du Savivaldybės tarybos nariai, du savivaldybės administracijos darbuotojai ir du Nevyriausybinių organizacijų tarybos deleguoti atstovai. Visi gyventojų pasiūlymai, atitikę Bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo reikalavimus, teikiami tolimesniam atrankos etapui.

Balandžio 29 dieną prasideda balsavimas, kurio metu Jūs nuspręsite, kurias iš gyventojų pasiūlytų idėjų verta įgyvendinti. Septyni projektai ir net mėnuo laiko apsispręsti, kam Jūs atiduosite savo balsą. Jei Jums 16 metų, esate Ukmergės rajone gyvenamąją vietą deklaravęs gyventojas, galite balsuoti už tą projektą, kuris, Jūsų manymu, yra originaliausias, įdomiausias ir labiausiai reikalingas bendruomenei.

Didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusi (-ios) iniciatyva (-os) – surinkusi (-ios) ne mažiau kaip 300 rajono gyventojų balsų ir Savivaldybės tarybos patvirtintą (-us) jos (-jų) projektą (-us) įgyvendins Ukmergės rajono savivaldybės administracija. Laimėjusių idėjų įgyvendinimas bus 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Interneto prieigos neturintys žmonės kviečiami balsuoti artimiausioje bibliotekoje, kur jie gali naudotis nemokamu internetu ir sulaukti bibliotekininko pagalbos.

Atkreiptinas dėmesys, kad vienas gyventojas turi teisę balsuoti už visus atrinktus projektus, atiduodamas po vieną balsą už kiekvieną projektą.

Balsavimas prasideda balandžio 29 d. ir baigsis birželio 2-ąją.

  1. Projektas „Vaikai mūsų ateities veidrodis“

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Trijų daugiabučių, esančių Vilniaus g., Ukmergės m.,  vidiniame kieme įrengti vaikų žaidimo aikštelę.

Ukmergėje trūksta vaikų žaidimams ir užimtumui pritaikytų erdvių. Ukmergės mieste esamos žaidimų erdvės yra gerokai nutolusios nuo Vilniaus g. gyvenamųjų namų, todėl daugiabučių gyventojai vaikus turi pavėžėti iki saugios žaidimų zonos kituose miesto mikrorajonuose. Vidinis daugiabučių kiemas yra seniai nerenovuotas, jame styro senos metalinės, nesaugios buvusių karstynių konstrukcijos, kurios kelia pavojų mažiesiems miesto gyventojams.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Įrengus šiuolaikišką vaikų užimtumui tinkamą žaidimų aikštelę trijų daugiabučių namų vidinis kiemas taptų žymiai gražesnis, gyvybingesnis, patogus gyventi jaunoms šeimoms su vaikais. Sukurta vaikų žaidimų erdvė būtų saugi ir pritaikyta vaikų ir tėvelių laisvalaikiui.

Šio projekto pasiūlymo idėja buvo keliama ir anksčiau, tačiau savarankiškai įsirengti kokybišką ir patrauklią, šiuolaikišką vaikų žaidimų aikštelę daugiabučių namų gyventojams yra per didelis iššūkis.


Preliminari projekto sąmata – apie 20 000,00 Eur

 

  1. Projektas „Buvusios mokyklos stadionas - ir kasdienybei, ir šventei“

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Sukurti Žemaitkiemio miestelio gyventojams patrauklią ir prieinamą kultūrinę, laisvalaikio, poilsio bei pramogų zoną.

Nelikus mokyklos Žemaitkiemio miestelyje, nyksta ir buvęs mokyklos stadionas. Tačiau jis yra miestelio bendruomenės traukos centras. Buvusiame stadione vyksta įvairūs kultūriniai, sporto renginiai. Daugelį metų stadionas nėra matęs remonto, todėl buvę įrengimai bei krepšinio aikštelė yra avarinės būklės.

Planuodami renginius šioje erdvėje, organizatoriai kiekvieną kartą susiduria su dalyvių saugumo problema. Sena, sutrūkinėjusi ir duobėta krepšinio aikštelės pagrindo danga yra nesaugi ir sudaro didelių nepatogumų žaidžiantiems vaikams ir suaugusiems. Žemaitkiemio miestelio bendruomenė greta krepšinio aikštelės yra įsirengusi lauko treniruoklius, vaikų žaidimo aikštelę. Krepšinio aikštelės įrengimas išspręstų stadiono lankomumo ir užimtumo bei aktyviai laisvalaikį leidžiančių žmonių saugumo problemą. Ši vieta miestelėnams taptų dar didesne traukos vieta.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui:

Krepšinio aikštelės dangos pakeitimas ir atnaujinimas suformuotų poilsiui ir pramogoms tinkamą erdvę Žemaitkiemio miestelyje, padidintų sportinių paslaugų prieinamumą, skatintų aktyvaus laisvalaikio išraiškos formų paiešką.


Preliminari projekto sąmata – apie 20 000,00 Eur

   

  1. Projektas „Norime kašio“

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Įrengti krepšinio aikštelę Rečionių kaime, Vidiškių seniūnijoje.

Rečionių bendruomenė yra sportiška, tačiau neturi krepšinio aikštelės. Sena, buvusios mokyklos aikštelė yra dviems privatiems asmenims priklausančioje teritorijoje. Ja naudotis, o tuo labiau ją renovuoti, bendruomenė negali be savininkų sutikimo. Be to, ši aikštelė yra duobėta, nesaugi naudoti. Tinkamos visuomeninėms reikmėms krepšinio aikštelės Rečionių kaime nėra. Rečionių bendruomenė yra gausi, jauna ir mėgstanti aktyvų laisvalaikio būdą. Į gyvenvietę atsikelia gyventi vis daugiau jaunų šeimų, čia įsikūręs Jaunimo laisvalaikio centro filialas. Jauniems žmonėms trūksta sporto užimtumo priemonių ir paslaugų.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Nuo 2016 metų bendruomenė tvarko, plečia ir vysto viešąją erdvę, esančią aplink V. Bergo Ąžuolų giraitę. Šiuo metu joje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, paaugliams įrengtas kliūčių ruožas medžiuose, pastatyti lauko treniruokliai ir mobilus riedlenčių parkas.

Rečionių bendruomenė yra sportiška ir aktyvi. Gavus lėšų, būtų įrengta 100 m2 krepšinio aikštelė. Už gautas lėšas reiktų patiesti aikštelės dangą, pastatyti krepšinio lentas, o pati bendruomenė savo lėšomis pastatytų suoliukus bei šiukšliadėžes, įrengtų stulpus tinklinio tinklui pakabinti. Įrengus krepšinio aikštelę, bendruomenės nariai turėtų galimybę ir vietą daugiau judėti bei aktyviai leisti laisvalaikį. Esant tvarkingai ir saugiai aikštelės dangai, bus paskatintas jaunimo užimtumas bei fizinis aktyvumas. Rečionių bendruomenės parkas taptų jaukia ir patrauklia laisvalaikio užimtumo erdve visai šeimai.

Preliminari projekto sąmata – apie 20 000 Eur


  1. Projektas „Daugiafunkcinės sporto aikštelės įrengimas“

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Atnaujinti ar įrengti universalią sporto erdvę su krepšinio tinklinio aikštelėmis, suoliukais, šiukšliadėžėmis, vaikų žaidimo aikštele Valų kaime, Žemaitkiemio seniūnijoje.

Valų kaime tiek mokyklinio, tiek ir vyresnio amžiaus piliečiai neturi galimybės užsiimti aktyvia sporto veikla, kadangi buvusios mokyklos teritorijoje esanti krepšinio aikštelė yra nesaugi, duobėta, seniai nemačiusi remonto. Įrengta universali sporto erdvė po atviru dangumi – puikus problemos sprendimo būdas Valų kaimo gyventojams bei ugniagesiams gelbėtojams.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Įrengta universali sporto užimtumo erdvė suteiktų galimybę kaimo gyventojams užsiimti aktyvia sportine veikla lauke, skatintų turiningo laisvalaikio veiklą, vaikų ir suaugusių judrumą, fizinį aktyvumą. Sutvarkius ir atnaujinus esamą krepšinio aikštelę, atsirastų galimybė bendruomenei organizuoti daugiau ir įvairesnių renginių lauke, o tai skatintų bendruomeniškumą, teigiamus jausmus ir geras emocijas. Galimybė judėti ir būti aktyviam prisideda prie žmogaus sveikatinimo, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi. Įrengta ir pritaikyta gyventojų poreikiams sporto aikštelė suteiktų galimybę tiek vietos gyventojams, tiek ugniagesiams gelbėtojams Valuose palaikyti gerą formą. Bendradarbiaujant visoms įstaigoms, atsirastų galimybė renginių įvairovei, vaikų užimtumui skatinti, taip pat prisidėtų prie jaunimo žalingų įpročių prevencijos.

Preliminari projekto sąmata – apie 20 000 Eur

  1. Projektas „Plaukiojantis šviečiantis fontanas Šventojoje“

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Įrengti fontaną Šventosios upės atkarpoje šalia Podolės  Kameneco pėsčiųjų tako, netoli cerkvės. Įrengtas pėsčiųjų takas greta Šventosios upės yra gausiai lankomas miestiečių ir atvykstančių turistų, tačiau jam trūksta gyvybingumo ir patrauklumo. Buvusio kalėjimo griuvėsiai vis dar remontuojami, miestiečių daržai ir tvoros  - nėra žavus ir uždegantis vaizdas. Įrengus plaukiojantį fontaną Vilkmergėlės ir Šventosios santakoje, pasivaikščiojimų erdvė atgytų ir įgytų kitą atspalvį, nes judantis vanduo vizualiai papuošia ir atgaivina poilsiui skirtą erdvę.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Fontanai paprastai įrengiami miesto aikštėse. Šiuo projektu siekiama pagyvinti miesto vaizdą. Įrengtas fontanas puikiai atsivertų ir būtų matomas iš visų pusių – nuo tilto per Šventąją, nuo miesto centre esančių sutvarkytų Pilies parko bei piliakalnio apžvalgos aikštelių.

Fontanai labai traukia žmones, tampa tarsi vietovės vizitine kortele, o tai yra naudinga ne tik aplinkiniams verslams, bet meno ar gamtos įžymybėms. Pastaraisiais metais sutvarkytos ir tvarkomos miesto viešosios erdvės, esančios miesto centre, „išeina“ ir prie Šventosios upės. Įrengti pasivaikščiojimų takai, apžvalgos aikštelės, apšvietimas pritraukia vis daugiau miesto gyventojų ir atvykstančių svečių, kviečia pasivaikščioti, sustoti ir pasigrožėti Ukmergės miesto erdvėmis. Gana aktyvioje turistinėje miesto zonoje įrengtas vandens fontanas taptų dar vienu traukos objektu mieste. Simboliška, kad vandens fontanas Šventojoje būtų įrengtas prie pėsčiųjų tako, pavadinto Ukrainos Podolės Kameneco vardu.

Preliminari projekto sąmata – 23 000 Eur.

  1. Projektas „PAUPIO LOFTAS – atvira jaunimo laisvalaikio ir pramogų erdvė “


Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Įrengti atvirą lauko jaunimo laisvalaikio ir pramogų erdvę prie Šventosios upės.

Ukmergės mieste nėra jaukių ir patrauklių jaunimo susibūrimui tinkamų lauko erdvių. Miesto centre esančios viešosios erdvės pritaikytos miestelėnams ir turistams dažnu atveju netenkina jaunimo poreikių mėgautis garsesne ir įvairaus skonio muzika, nevaržomomis saviraiškos galimybėmis. Tokio pobūdžio komfortabilios erdvės jaunimui Ukmergėje nėra, tačiau problema nuo seno jaudina miesto jaunimą.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Netoli miesto stadiono, prie pėsčiųjų tilto bei paplūdimio  įrengus patrauklią atvirą lauko terasą, su sėdmaišiais, kabančiais hamakais, sūpynėmis, būtų galima jaunimo organizacijoms bei neformalioms grupėms rengti įvairius susitikimus, filmų peržiūras, koncertus, užsiimti kita veikla ar tiesiog pabūti. Naudojant statybinius pastolius ir medines konstrukcijas, apsaugą nuo lietaus - tentus, įrengus elektros prieigą kompiuteriui ir garso sistemai būtų sukurta unikali erdvė jaunimo laisvalaikiui nepriklausomai nuo sezoniškumo.

Preliminari projekto sąmata – 20 181,64 Eur.

  1. Projektas „Sportas kūnui ir sielai“

Projekto tikslas ir sprendžiama problema: Įrengti Statikų kaimo gyventojams lauko treniruoklių zoną.

Statikų kaime, Deltuvos sen., greta daugiabučių yra įrengta vaikų lauko žaidimų aikštelė. Vaikai turi galimybę laisvalaikį praleisti gamtoje, tačiau senjorai ir kitų amžiaus grupių asmenys tokios galimybės neturi. Gyvenimas daugiabutyje ženkliai apriboja žmonių aktyvumą ir judrumą, buvimą gamtoje, neskatina sveikos gyvensenos, nekeičia gyvenimo būdo įpročių. Statikų kaime nėra fiziniam aktyvumui tinkamos erdvės ir įrangos, skirtos suaugusiųjų sportinėms reikmėms tenkinti.

Lauko treniruoklių aikštelės ir erdvės įrengimas Statikuose sukurtų sąlygas vyresnio amžiaus seniūnaitijos gyventojams keisti gyvenimo įpročius ir daugiau laiko praleisti lauke, skatintų fizinį aktyvumą, stiprintų fizinę ir psichologinę savijautą.

Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Įgyvendinus projektą, pagerėtų vaikų, paauglių ir suaugusių žmonių fizinio aktyvumo įgūdžiai ir įpročiai, kurie teigiamai paveiks žmonių fizinę ir psichinę gyventojų sveikatą, skatins bendruomeniškumą ir bendravimą. Iki šiol nenaudojama lauko erdvė taps žmonių susibūrimo vieta, bus prižiūrėta ir naudojama gyventojų poreikiams.


Preliminari projekto sąmata – apie 5 026 Eur

UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS INICIATYVŲ, SKIRTŲ GYVENAMAJAI APLINKAI KURTI IR PLĖSTI, PROJEKTŲ IDĖJŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

UŽPILDYTI APKLAUSOS FORMĄ