Naujiena

2023 m. Kovo 9 d.

Laikas išsirinkti! Balsuok už labiausiai patikusias bendruomenės idėjas!

Kovo 10 - balandžio 7 dienomis vyks balsavimas, kurio metu ukmergiškiai nuspręs, kurios iš gyventojų pasiūlytų idėjų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, turėtų būti įgyvendintos.

Didžiausio gyventojų palaikymo sulaukusią (-ias) iniciatyvą (-as), surinkusią (-ias) ne mažiau kaip 300 rajono gyventojų balsų ir patvirtintą (-as) Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, įgyvendins Ukmergės rajono savivaldybės administracija. Laimėjusių idėjų įgyvendinimas bus 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Taryba šių metų biudžete idėjos įgyvendinimui numačiusi skirti 40 tūkst. eurų.

Balsuoti gali visi Ukmergės rajone gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai nuo 16 metų.

Atkreipiame dėmesį, kad vienas gyventojas turi teisę balsuoti už visus atrinktus projektus, atiduodamas po vieną balsą už kiekvieną projektą.

  1. Projektinė idėja „Vis dar norime krepšinio aikštelės Rečionyse“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: įrengti krepšinio aikštelę Rečionių kaime, Vidiškių seniūnijoje.

  Rečionyse gyvena sportiška bendruomenė, tačiau neturi krepšinio aikštelės. Sena, buvusios mokyklos aikštelė yra dviejų privačių asmenų teritorijoje. Ja naudotis, o tuo labiau renovuoti, bendruomenė negali be savininkų sutikimo. Be to, ši aikštelė yra duobėta, nesaugi naudoti. Tinkamos visuomeninėms reikmėms krepšinio aikštelės Rečionių kaime nėra. Čia bendruomenė gausi, jauna ir mėgstanti aktyvų laisvalaikio būdą. Į gyvenvietę keliasi gyventi vis daugiau jaunų šeimų, be to, čia įsikūręs jaunimo laisvalaikio centro filialas. Jauniems žmonėms tiesiog trūksta sporto užimtumo priemonių ir paslaugų.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: nuo 2016 metų bendruomenė tvarko, plečia ir vysto viešąją erdvę, esančią aplink V. Bergo Ąžuolų giraitę. Šiuo metu joje įrengta vaikų žaidimo aikštelė, įrengtas kliūčių ruožas medžiuose, pastatyti lauko treniruokliai ir mobilus riedlenčių parkas.

  Rečionių bendruomenė yra sportiška ir aktyvi. Gavus lėšų, būtų įrengta 100 m 2 krepšinio aikštelė. Už gautas lėšas reikėtų patiesti aikštelės dangą, pastatyti krepšinio stovus ir lentas, įrengti suoliukus bei šiukšliadėžes, stulpus tinklinio tinklui pakabinti. Įrengus krepšinio aikštelę, bendruomenės nariai turėtų galimybę ir vietą daugiau judėti bei aktyviai leisti laisvalaikį. Esant tvarkingai ir saugiai aikštelės dangai, butų paskatintas jaunimo užimtumas bei fizinis aktyvumas. Rečionių bendruomenės parkas taptų jaukia ir patrauklia laisvalaikio užimtumo erdve visai šeimai.

  Preliminari projekto sąmata – apie 40 000 Eur

  2. Projektinė idėja „Vandens telkinio pritaikymas Balelių kaimo gyventojų poreikiams“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: išvalyti Balelių kaime esantį apleistą tvenkinį pakrantėje įrengiant gyventojams patrauklią poilsio ir laisvalaikio erdvę.

  Balelių kaime trūksta gyventojų poilsiui pritaikytų viešųjų erdvių. Tvarkingos ir saugios kaimo erdvės dažniausiai yra privačioje gyventojų teritorijoje. Kaimo centre esantis tvenkinys kadaise buvo iškastas priešgaisrinėms reikmėms, tačiau ilgainiui tapo neprižiūrimas ir apleistas. Vandens telkinys apžėlė žolėmis, jo dugnas tapo dumblėtas. Kadangi tvenkinys yra gyvenvietės teritorijoje, jis yra nesaugus vaikams. Šiuo metu jo pakrantės, nešienaujamos, sunkiai pasiekiamos ir apžėlusios menkaverčiais krūmais. Balelių kaimo bendruomenė yra aktyvi, savo veiklą vykdo 20 metų, tačiau neturi jokios viešosios erdvės, kuri būtų pritaikyta renginiams ir gyventojų poilsiui.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: sutvarkius pakrantę ir išvalius tvenkinį, Balelių kaime būtų įrengta viešo naudojimo poilsio ir laisvalaikio erdvė vaikams ir suaugusiems. Numatoma, kad sutvarkytoje pakrantėje bus vaikų žaidimo aikštelė, pastatyti lauko suoliukai, atnaujintas privažiavimas, teritorija bus dalinai aptverta saugia tvora. Sukurta nauja, gyventojų poreikius tenkinanti vieša poilsio ir laisvalaikio erdvė, suteiks galimybę gyventojams išplėsti bendruomenines veiklas, didins vietovės patrauklumą gyventojams ir svečiams.

  Preliminari projekto sąmata – apie 20 000 Eurų

   

  3. Projektinė idėja „Ukmergės Gėlių rajono laisvosios erdvės įrengimas“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: sutvarkyti apleistą ir nesaugią miestui priklausančią erdvę ir įrengti joje vaikų, jaunimo ir senjorų laisvalaikio užimtumui patrauklią aikštelę.

  Įrengti Ukmergės miesto Gėlių rajone vaikų, jaunimo ir suaugusių užimtumui skirtą laisvalaikio erdvę.

  Ukmergės mieste esamos vaikų žaidimų erdvės yra gerokai nutolusios nuo Ramunių ir Rožių g. gyvenamųjų namų, todėl daugiabučių gyventojai vaikus turi pavėžėti iki saugios žaidimų zonos kituose miesto mikrorajonuose. Taip vadinamame Gėlių rajone nėra jokių gyventojų laisvalaikio praleidimui ir poilsiui skirtų erdvių.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: įrengus šiuolaikišką vaikų ir suaugusių užimtumui pritaikytą aikštelę, daugiabučių namų kvartalas taptų žymiai gražesnis, gyvybingesnis, būtų pritaikytas netoliese gyvenančioms jaunoms šeimoms su vaikais leisti laisvalaikį. Sukurta vaikų žaidimų erdvė tenkintų vaikų ir tėvelių poilsio ir laisvalaikio poreikius, vizualiai pakeistų šio kvartalo įvaizdį, būtų sutvarkyta laisva viešoji erdvė.

  Šio projekto pasiūlymo idėja buvo keliama ir anksčiau, tačiau savarankiškai įsirengti kokybišką ir patrauklią, šiuolaikišką vaikų žaidimų aikštelę daugiabučių namų gyventojams yra per didelis iššūkis.

  Preliminari projekto sąmata – apie 43 000 Eur

   
   

  4. Projektinė idėja „Šventupės sporto parkas“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: sukurti Šventupės kaimo jaunimui patrauklią ir prieinamą laisvalaikio, poilsio bei pramogų zoną.

  Šventupės kaime gyvena daug jaunimo ir vaikų. Kaimo bendruomenės traukos centru tampa Šventupės dvaras ir jo aplinka. Sutvarkytoje krepšinio aikštelėje sportuoti renkasi tiek suaugę, tiek jaunimas, tačiau krepšinį žaisti nori ne visi. Greta krepšinio aikštelės būtų galima pastatyti lauko treniruoklius, įrengti skersinius, lygiagretes, kurie tenkintų ir vyresnio amžiaus žmonių poreikius. Vaikai ir jaunimas noriai leidžia laisvalaikį lauke, tačiau atvirose erdvėse, išskyrus atnaujintą krepšinio aikštelę, yra pasenę ir nesaugūs sporto įrenginiai prie Sporto centro ir buvusio vaikų darželio. Greta sporto centro, sutvarkius nenaudojamą viešąją erdvę ir joje įrengus riedlenčių aikštelę, būtų galima sukurti Šventupės kaimo jaunimui ir ne tik jiems, laisvalaikio, poilsio bei pramogų zoną.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: įrengta riedlenčių aikštelė su rampomis, čiuožimo turėklais, ir bortu Šventupėje, suteiktų galimybę kaimo vaikams ir jaunimui užsiimti aktyvia sportine veikla lauke, skatintų turiningo laisvalaikio veiklą, vaikų ir suaugusių judrumą, fizinį aktyvumą. Įrengta ir pritaikyta gyventojų poreikiams riedlenčių aikštelė, treniruokliai ir kita įranga, suteiktų galimybę tiek vietos gyventojams, tiek atvykstantiems turistams aktyviai praleisti laisvalaikį gamtoje. Bendradarbiaujant kaimo bendruomenei ir sporto centrui, atsirastų galimybė renginių įvairovei, vaikų užimtumui skatinti, taip pat prisidėtų prie žalingų įpročių prevencijos jaunimo tarpe.

  Preliminari projekto sąmata – apie 32 000 Eur


   

  5. Projektinė idėja „Želvos krepšinio aikštelės atnaujinimas“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: atnaujinti seną ir nesaugią krepšinio aikštelę Želvos miestelyje.

  Greta Želvos gimnazijos esanti krepšinio aikštelė daugelį metų tarnauja miestelio gyventojams. Tačiau ilgus metus buvo nerenovuojama, todėl tapo vietos vaikų ir sportinių renginių dalyvių saugumo problema. Krepšinio aikštelės danga yra sena, sutrūkinėjusi ir duobėta, nusidėvėję krepšinio lankai, nesaugūs krepšinio stovai. Tai sudaro didelius nepatogumus ir nesaugumą joje žaidžiantiems vaikams ir suaugusiems. Krepšinio aikštelės atnaujinimas išspręstų vaikų ir jaunimo užimtumo lauke, jų sveikatinimo problemą. Atnaujinta ir renovuota vieta želviškiams taptų dar didesne traukos vieta, pagerintų miestelio įvaizdį ir gyventojų gyvenimo kokybę.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: krepšinio aikštelės dangos pakeitimas ir atnaujinimas suformuotų poilsiui ir pramogoms tinkamą erdvę Želvos miestelyje, padidintų sportinių paslaugų prieinamumą ir patrauklumą, skatintų aktyvaus laisvalaikio išraiškos formų paiešką.


  Preliminari projekto sąmata – apie 34 000 Eur

       

  6. Projektinė idėja „Paplūdimio tinklinio aikštelės įrengimas“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: įrengti Mūšios tvenkinio pakrantėje aktyvaus laisvalaikio erdvę su profesionaliomis lauko tinklinio aikštelėmis ir tribūna žiūrovams.

  Prie Mūšios tvenkinio esantis vandenlenčių parkas tenkina ne visų į paplūdimį atvykstančių piliečių poreikius. Nenorintys plaukioti vandenlentėmis poilsiautojai iki šiol neturi jokių alternatyvų kitokiam, bet ne mažiau aktyviam, kokybiškam poilsiui. Prie Kadrėnų (Mūšios) tvenkinio esančiame paplūdimyje iki šiol nėra sukurtos jokios sportui skirtos ir patrauklios atvykstantiems poilsiautojams erdvės. Įgyvendinus idėją, būtų įrengtos 2 profesionalios lauko tinklinio aikštelės su kvarciniu smėliu, profesionaliomis apsaugomis, teisėjo bokšteliu ir 40 vietų tribūnomis žiūrovams. Įrengus tinklinio aikšteles būtų galima išplėsti aktyvaus poilsio paslaugų pasiūlą gyventojams, organizuoti tinklinio varžybas.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: šiuo projektu siekiama pagyvinti Ukmergės rajono ir Mūšios tvenkinio patrauklumą gyventojams, išplėsti viešųjų paslaugų pasiūlą, skatinti įvairioms socialinėms grupėms dalyvauti fizinio aktyvumo veikloje. Profesionaliai įrengtos paplūdimyje tinklinio aikštelės sudarytų sąlygas išplėsti aktyvaus sporto šakų pasiūlą rajone ir tinklinio kaip sporto šakos populiarinimo galimybes. Galimybė judėti ir būti aktyviam prisideda prie žmogaus sveikatinimo, atpalaiduoja, didina pasitikėjimą savimi.

  Preliminari projekto sąmata – apie 43 000 Eur

     

  7. Projektinė idėja „Daugiafunkcinės sporto aikštelės įrengimas“.

  Projekto tikslas ir sprendžiama problema: įrengti krepšinio ir tinklinio aikšteles su suoliukais, šiukšliadėžėmis Ukmergėje Pašilės gatvėje esančioje viešojoje erdvėje.

  Pašilės gyvenvietėje tiek mokyklinio, tiek ir vyresnio amžiaus gyventojai, gyvenantys daugiabučiuose, neturi galimybės laisvalaikiu užsiimti aktyvia sportine veikla. Prie Pašilės g. 6A, 6 ir 10 daugiabučių namų esanti viešoji erdvė yra laisva ir nenaudojama. Įgyvendinus projektą, joje galima įrengti universalias krepšinio ir tinklinio aikšteles po atviru dangumi su poilsiui pritaikytais suoliukais. Sutvarkyta ir patraukli aktyvaus laisvalaikio erdvė greta daugiabučių skatintų gyventojus aktyviai judėti, daugiau laiko praleisti lauke ir būtų puikus judrumo stokos problemos sprendimo būdas.

  Projekto rezultatai ir nauda rajonui: Įrengta universali sporto erdvė, kuri suteiktų galimybę gyventojams užsiimti aktyvia sportine veikla lauke, skatintų turiningo laisvalaikio veiklą, vaikų ir suaugusių judrumą, fizinį aktyvumą.

  Preliminari projekto sąmata – apie 38 000 Eur

   

  UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖS INICIATYVŲ, SKIRTŲ GYVENAMAJAI APLINKAI KURTI IR PLĖSTI, PROJEKTŲ IDĖJŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS (.docx)

  UŽPILDYTI APKLAUSOS FORMĄ