Naujiena

2021 m. gegužės 03 d.

Lankytojų laukia A.Smetonos dvaro teritorijoje rekonstruota pirtis

Ukmergės kraštotyros muziejaus lankytojams siūlomų objektų sąraše atsirado... pirtis. Ne bet kur ir ne bet kokia. O pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos dvaro teritorijoje, ant vaizdingos Lėno ežero pakrantės, restauruota, atnaujinta ir prikelta antram gyvenimui.

Naujojoje garinėje pirtyje vienu metu gali būti 8 žmonės, bet maloniausia bus 6 asmenų grupei. Ši pirtis skirta tik edukacijoms, o dabartiniu COVID-19 pandemijos laikotarpiu nuomojama tik vienos šeimos ūkiui.

Pirties mėgėjams siūlomos trys edukacinės programos: „Pažink lietuvišką pirtį“, „Smetoniška pirtis“ ir „Vantų šėlsmas“.

Pirties nuomos kainos sutartinės, jos gali keisti pasirenkant edukacinę programą. 4-5 valandos pirtyje vienam šeimos ūkiui gali atsieiti nuo 100 eurų, o didesniam skaičiui žmonių - nuo 150 eurų iki 200 eurų.

Priminsime, kad pirties pastatas buvo pastatytas apie 1940 metus. Iki restauravimo beveik tris dešimtmečius jis stovėjo nenaudojamas, tad pastato fizinis stovis buvo labai prastas: susmegę pamatai, sutręšusios rąstų sienos, kiauras gontų stogas.

2017 metais Ukmergės rajono savivaldybė pateikė paraišką, prašydama finansuoti pastato rekonstrukciją iš ES struktūrinių fondų. Po metų startavo projektas „Užugirio A. Smetonos dvaro pritaikymo turizmo reikmėms II etapas“. Jo metu pagal parengtą techninį projektą UAB „Ekstra statyba“ atliko pirties pastato rekonstravimo, remonto, restauravimo ir teritorijos inžinerinių tinklų darbus. Projektas finansuotas ne tik ES struktūrinių fondų, bet ir Ukmergės rajono savivaldybės lėšomis.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė