Naujiena

Visi sąskrydžio dalyviai
2022 m. Rugsėjo 5 d.

Leonpolio dvare šurmuliavo rajoninis bendruomenių sąskrydis

Rugsėjo 2 dieną Ukmergės rajone esančiame Leonpolio dvare vyko rajoninis bendruomenių sąskrydis „Kas, jei ne mes?“. Net 23-jų rajono bendruomeninių organizacijų, Ukmergės socialinių paslaugų centro, Ukmergės rajono Vietos veiklos grupės, Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos, Ukmergės kultūros centro (KC), Ukmergės rajono policijos komisariato atstovai bei Tulpiakiemio ir Deltuvos bendruomenių vaikų dienos centrų mažieji lankytojai renginyje pristatė savo atstovaujamų organizacijų veiklą.

Sąskrydyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Varžgalys ir Goda Burokienė, Ukmergės savivaldybės meras Rolandas Janickas ir jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, VšĮ Lietuvos kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus vedėja Kristina Mockutė, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, rajono seniūnijų seniūnai ir kt.

Apie 300 dalyvių ir svečių sutraukusi šventė prasidėjo nuo bendruomenių prisistatymo ir susipažinimo. Buvo pasveikintos bendruomeninės organizacijos ir jų lyderiai šiais metais švenčiantys  savo veiklos 20-mečius. Jiems įteiktos padėkos už kaimo autentiškumo išsaugojimą ir nuoširdų bendruomeniškumą, aktyvią pilietišką veiklą, reikšmingą partnerystę ir prasmingą bendradarbiavimą. Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas bendruomenių atstovams padėkojo už nuoširdų darbą ir kūrybinę veiklą, vienijant bei stiprinant kaimų bendruomenes, bei palinkėjo visiems kasdien daryti tai, kas atrodo nepadaroma, siekti nepasiekiamo, mažą stebuklą paversti dideliu, kad ir kaip būtų sunku, visada tikėti, kad tai įveikiama. Savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas aktyviausiems Ukmergės krašto bendruomenių nariams padovanojo simbolinį „autobusiuką“ - gerosios patirties pasidalinimo kelionę į pasirinktą vietą.

Vėliau vyko diskusija, kurios tema buvo „Savanorystė: esmė ir prasmė“, po kurios bendruomenės dalyvavo nuotaikingose ir kūrybingumo reikalaujančiose varžytuvėse. Renginio metu veikė vaikų užimtumo erdvė su animatoriais ir batutu. Šventę vainikavo Ukmergės KC Sližių skyriaus folkloro ansamblis „Siemanys“, o nusileidus saulei ir skambant Vytauto Kernagio dainai „Baltas paukštis“, visi renginio dalyviai atsisveikindami susikibo rankomis ir sustojo į „Bendrystės ratą“.

Vietos bendruomenės - tai žmonių grupės, kurias sieja emociniai ryšiai ir bendrumo jausmas („mes – jausmas“). Į bendruomenes žmonės buriasi savanoriškai. Šiuos, 2022-uosius metus, Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Savanorystės metais. Taip siekiama ne tik pažymėti savanorystės įteisinimo Lietuvoje dešimtmetį, bet ir atkreipti dėmesį į visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą.

„Organizuotos bendruomenės yra vienas pagrindinių atviros visuomenės veiksnių. Bendruomeniškumas reikalauja atsidavimo, altruizmo, o taip pat yra pilietiškumo išraiška. Žmonės neatlygintinai inicijuoja problemų sprendimą, telkiami įvairiapusei veiklai.

Bendruomenės yra labai svarbūs Ukmergės rajono savivaldybės partneriai, nes jų veikla padeda siekti strateginių planų tikslų, o svarbiausia - skatina vietovių autentiškumo išsaugojimą ir puoselėja lietuviškas tradicijas. Ukmergės rajono bendruomeninės organizacijos turi 20-ies metų patirtį ir yra aktyvios, nuveikusios vairių reikšmingų darbų“, - džiaugėsi Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė, Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narė  Angelė Jokubynienė.

Renginį rėmė: Ukmergės rajono savivaldybė, Leonpolio dvaro šeimininkas Mindaugas Stragis, VšĮ „Keliaujantys skoniai“, Lietuvos kaimo tinklas prie Žemės ūkio ministerijos.

Renginio organizatoriai: Ukmergės rajono bendruomeninių organizacijų taryba ir Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga.

Daugiau nuotraukų rasite savivaldybės Facebook internetiniame tinklalapyje.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
Dainiaus Vyto nuotraukos