Naujiena

Mugė „Litexpo“ rūmuose
2021 m. gruodžio 14 d.

„Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinėje mugėje sužibėjo moksleivių bendrovės iš Ukmergės

Net penkios moksleivių bendrovės iš Ukmergės gruodžio 11-ąją dieną dalyvavo tradicinėje „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinėje mugėje Vilniaus „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose. Ukmergiškiai kartu su kitomis Lietuvos mokinių įkurtomis mokomosiomis bendrovėmis, dalyvaujančiomis „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. „Litexpo“ lankytojų laukė 130 jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių.

Mūsų moksleivių komandos pakerėjo ne vieną parodos lankytoją. Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių bendrovė „TFLT“ visus sužavėjo iš spalvoto stiklo atliekų pagamintais ekologiškais vienetiniais gaminiais ir buvo apdovanota už anterprenerišką požiūrį.  Dėmesio sulaukė ir Antano Smetonos gimnazijos jaunieji verslininkai, kurie įkūrė bendrovę „O.K“ bei pristatė ekologiškus ožkų sūrius. Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą mugėje atstovavo net dvi moksleivių bendrovės. „Whole“ vaišino parodos lankytojus konditeriniais gaminiais be genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) ir alergenų, o „AG+RA“ džiugino universaliais ir praktiškais metaliniais raktų pakabukais. O Taujėnų gimnazijos bendrovė „Alfa“, skirianti daug dėmesio tvarumui, parodoje eksponavo žvakes, kurios kuriamos panaudojant daiktus antrą kartą.

„Kiekviena „eXpo“ mums yra tikra antreprenerystės šventė. Labai aiškiai pamatome, kokį didelį potencialą turi mokiniai, kiek jie gali pasiekti, kai pasiryžta. Mokinių verslai kasmet nustebina vis labiau,“- sakė Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

Moksleiviai pasirodė puikiai, tai įrodo teigiami komisijos, vertinusios jaunąsias bendroves, atsiliepimai. Jaunieji verslininkai atsakingai pasiruošė „eXpo“ ir efektyviai pristatė savo bendrovių veiklą.
Mokinius lemtingomis akimirkomis palaikė ir į mugę lydėjo visas būrys mokytojų, kurie tarsi gidai padėjo jaunosioms bendrovėms verslo kūrimo kelionėje. Mokytojams už pagalbą mokiniams ir indėlį į ateities verslą dėkojo  Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė  Daina Kleponė. „Esame itin dėkingi mokytojams, kurie skiria savo laiką antreprenerystės ugdymui. Ačiū, kad padedate moksleiviams atskleisti savo potencialą verslumo srityje“,- padėkos žodį tarė ir  A. Rusteikienė.

„eXpo“ buvo apdovanotos geriausios šių metų bendrovės. „Lietuvos Junior Achievement“ partneriai ir draugai įsteigė net 18 nominacijų, o specialiai tam skirta komisija išrinko  geriausias komandas, kurioms skyrė 1-3 vietas.

„Smagu stebėti, kaip auga moksleivių verslai, kai jie gauna pakankamai pagalbos ir patarimų iš profesionalų. Tokie renginiai, kaip „eXpo“, yra labai svarbūs jauniesiems verslininkams. Kiekvienas ten nupirktas produktas gali tapti postūmiu toliau vystyti savo verslą,“- įsitikinusi A. Rusteikienė. „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė sako, kad moksleiviai savo ruožtu atsidėkoja už jiems parodytą dėmesį, suteiktą pagalbą ir perduotas žinias: „Po „eXpo“ sulaukiame daug atsiliepimų, kad mugės dalyviai įkvepia veikti, siekti daugiau. Matyti, kaip tokio amžiaus vaikai jau kuria savo verslus ir drąsiai juos pristato — tai labai įkvepia“.

Daugiau informacijos: lja.lt

Parengta pagal „Lietuvos Junior Achievement“ informacinį pranešimą


Galerija