Naujiena

Lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ šiuolaikiškai atnaujintos patalpos
2021 m. birželio 07 d.

Lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ šiuolaikiškai atnaujintos patalpos

Praėjęs penktadienis, birželio 4 d., lopšelio- darželio „Žiogelis“ vaikams bei darbuotojams buvo išskirtinis.

Tą dieną iškilmingai buvo pristatytos trys šiuolaikiškai atnaujintos vaikų grupės. Pasveikinti lopšelio- darželio bendruomenės atvyko seimo narys Juozas Varžgalys, dekanas – kunigas Raimundas Kazaitis (Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapija), Ukmergės rajono savivaldybės  meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė, remonto darbus atlikusios UAB „Baltukmės statyba“ atstovai. Vėliau prisijungė ir Vaidotas Kalinas Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.

„Dar  penkiasdešimt vaikų galės maitintis ekologiškais produktais, augti sveiki ir įgytas žinias apie ekologiškumą parnešti į savo šeimas“, - džiaugėsi įstaigos direktorė Birutė Jucevičienė. Už įvykdytus pokyčius ji nuoširdžiai dėkojo Savivaldybės administracijai, seimo nariams  Juozui Varžgaliui ir Algirdui Stončaičiui, buvusiam Vyriausybės kancleriui, kurio sprendimu buvo skirtos lėšos, bei kokybiškai ir profesionaliai darbus atlikusiems UAB „Baltukmės statyba“ darbuotojams. Direktorė svečius pakvietė perkirpti  simbolinę atidarymo juostą. Klebonas Raimundas Kazaitis paprašė susirinkusiųjų pasimelsti už lopšelio-darželio bendruomenę ir pašventino naujai įrengtas patalpas.

Pasak įstaigos direktorės, pirmas ir lemtingas žingsnis buvo žengtas 2020 m. balandžio mėnesį, kai  buvo pasirašyta sutartis dėl projekto Remonto darbams vaikų lopšelyje-darželyje „Žiogelis“.

„Nuo 2005 m. lopšelio darželio patalpos buvo išnuomotos viešajai įstaigai „Ukmergės tvirta šeima“.  Bet augant ikimokyklinio amžiaus vaikų lankomumui Ukmergėje,  grupių miesto darželiuose ėmė stigti, todėl buvo priimtas sprendimas, grąžinti darželiui buvusias patalpas, jas suremontuoti,“- prisimena įstaigos vadovė.

Intensyvūs remonto darbai lopšelyje-darželyje  buvo pradėti 2020 m. gruodžio mėnesį. Remonto darbus atliko, viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi UAB „Baltukmės statyba“.  

Kas pasikeitė lopšelyje-darželyje po atliktų darbų?

Įrengtos papildomos 3 grupės.
Sukurtos didesnės erdvės (panaikintos atskiros virtuvėlės, nes vaikai valgo valgyklėlėje).
Atnaujintose grupėse telpa 50 vaikų.
Miegamojo patalpa atskirta stikline pertvara, taigi pedagogai dar akyliau galės stebėti miegančius mažylius.
Vaikų patogumui papildomai iš persirengimo patalpų įrengtas įėjimas į sanitarinius mazgus.
Nemaža suma lėšų skirta įsigyti baldams, patalynei, žaislams ir kompiuterinei įrangai.

Visi svečiai neslėpė nuostabos, kad lopšelis-darželis atnaujintas neatpažįstamai. Administracijos direktorius D. Varnas, pabrėžė, kad šis tikslas buvo pasiektas, įveikus didelius sunkumus, trikdžius, išsprendus galybę iškilusių problemų.

Vaikui lopšelis-darželis tai tarsi antrieji namai. Jam čia turi būti linksma ir įdomu, čia  jis pasisemia daug žinių, patiria neišdildomų įspūdžių, susiranda draugų, pradeda pažinti save, kaip visuomenės dalelę, ir susidaro pirminę nuomonę, apie jį supantį pasaulį. Todėl labai svarbu, kad ikimokyklinėje įstaigoje kiekvienas vaikas jaustųsi savu, mylimu ir išskirtiniu. Galime neabejoti, kad lopšelio-darželio „Žiogelis“ vaikai taip ir jausis.

Airida Klevinskienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Dainiaus Vyto nuotraukos