Naujiena

„Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ – 2020 metais
2020 m. gruodžio 28 d.

„Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ – 2020 metais

Sporto rėmimo fondas
Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius jau nuo 2019 metų  įgyvendina Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą Nr. SRF-IĮ-2019-1-0317 „Mažųjų judėjimo džiaugsmas“. Projekto tikslas - aprūpinti ikimokyklinio ugdymo įstaigas fizinio aktyvumo priemonėmis, skatinti krepšinio, plaukimo mokymą ir kitą fiziškai aktyvią veiklą. Projektas įgyvendinamas su partneriais  - Ukmergės vaikų lopšeliais-darželiais.

Per 2020 metus nupirktas ir projekto partneriams perduotas įvairus sportinis inventorius: rogutės, slidės, čiuožynės, sniego paspirtukai; plaukimo priemonės – ratai, rankovės, lentos, poroloninės lazdos; šalmai ir paspirtukai. Su tiekėjais pasirašyta sutartis dėl balansinių dviratukų perdavimo darželiams. Sausio mėnesį Ukmergės vaikų lopšeliuose darželiuose buvo organizuota fizinio aktyvumo savaitė „Žiemos pramogos“. Kūrybiškai panaudojant gautą inventorių, visų darželių salėse ir lauke žaidė, lenktyniavo, mankštinosi ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, seneliai, įstaigų darbuotojai. Visos darželių grupės už puikų pasirodymą savaitės renginiuose buvo apdovanotos. Kitos fizinio aktyvumo savaitės – „Pasiruoškime vasaros maudynėms“ – veiklos buvo suplanuotos vykdyti Sporto centro baseine. Pasikeitus pandeminei situacijai, nuspręsta pakeisti veiklas - rudenį organizuoti judriąją savaitę. Šios savaitės renginiuose dalyvavo virš 1000 vaikų lopšelių-darželių ugdytinių, šių įstaigų bendruomenių narių. Bendros mankštos, lenktyniavimas, žaidimai yra puiki geros nuotaikos ir fizinio aktyvumo įgūdžių formavimo priemonė.

Efektyviam įsigytų sporto priemonių panaudojimui buvo organizuotas seminaras ,,Komandinių žaidimų svarba. Augu su krepšiniu“. Teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose savo kompetencijas patobulino 42 Ukmergės ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogės. Džiugu, kad seminarą vedė ir savo žiniomis dalinosi seminaro dalyvių kolegės: vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ papildomojo ugdymo mokytoja Neringa Godliauskienė ir vaikų lopšelio darželio „Vaikystė“ ikimokyklinio ugdymo bei Sporto centro sporto mokytoja Anželika Martikonienė.

Projekto „Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ pabaiga – 2021 m. gruodžio mėn. Taigi dar visus metus vaikų lopšeliams darželiams bus perkamos įvairios sporto priemonės, organizuojamos fizinio aktyvumo veiklos. 

Švietimo ir sporto skyriaus informacija


Galerija