Naujiena

Miesto stadione įkurtas vakcinavimo nuo koronaviruso centras
2021 m. kovo 10 d.

Miesto stadione įkurtas vakcinavimo nuo koronaviruso centras

Nuo kovo 12 dienos, penktadienio, Ukmergėje duris atvers vakcinavimo nuo koronaviruso centras, įsikūręs miesto stadiono (Gruodžio 17-osios g. 52) salėje.

Šiandien čia apsilankę Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė apžiūrėjo ir įvertino, kaip yra pritaikytos daugiau nei 700 kv. m. ploto sporto salės patalpos vakcinavimui, ar jos yra saugios ir t.t.

Ukmergės sporto centrui priklausanti stadiono salė pagrindiniu vakcinavimo centru Ukmergėje pasirinkta dėl palankiai išdėstytų didelių erdvių, kurios leis sklandžiau ir saugiau organizuoti ukmergiškių skiepijimą. Iki šiol ukmergiškiai (pagal prioritetinę grupę – vyresnio amžiaus gyventojai) buvo skiepijami VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) patalpose.

„Didėjant gaunamos vakcinos kiekiui, išaugo ir skiepijamų žmonių skaičius. Iki šiol PSPC skiepijimui buvo skirti du kabinetai, kuriuose darbavosi dvi slaugytojų komandos. Stadiono salėje paruošta dvigubai daugiau – keturios skiepijimo kabinos, o jose dirbs keturios slaugytojų komandos.  

Naujajame vakcinavimo centre per dieną būsime pajėgūs paskiepyti apie 600 žmonių. Čia, didelėje erdvėje, gyventojų srautai proporcingai bus išskirstomi ir nesimaišys tarpusavyje, bus lengviau išlaikyti saugius atstumus tarp jų“, - sakė Ukmergės PSPC vyriausioji gydytoja, Ukmergės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (OC) vadovė Gitana Čepienė.

Pasak G. Čepienės, Ukmergės PSPC paskiepijimų suorganizuoja tiek, kiek gauna vakcinų. Planuojama, kad penktadienį miestą pasieks 200, o pirmadienį – virš 1000 vakcinos dozių. Atitinkamai tiek ir gyventojų bus paskiepyta. Kadangi vakcinas šalies savivaldybėms skirsto Sveikatos apsaugos ministerija ir konkretaus gamintojo vakcinos užsisakyti nėra galimybės, asmenys gali būti paskiepyti tiek „BioNTech ir Pfizer“, tiek „Moderna“, tiek „AstraZeneca“ vakcinomis.

Stadiono salėje įkurtas vakcinavimo centras dirbs darbo dienomis nuo 9 iki 16 val. Ukmergiškiai į jį pateks per vieną įėjimą, o namo iškeliaus kitu. Atėjusiems skiepo pirmiausia reikės užpildyti klausimynus, sutikimo formas. Vėliau žmonės keliaus į vieną iš salės kabinų ir lauks slaugytojų, kurios suleis skiepą. Paskiepyti gyventojai iškart bus siunčiami į stebėjimo salę, kur privalės praleisti bent 15 minučių. Saugiais atstumais sėdinčius pacientus po skiepų procedūros prižiūrės medikai, kad, vos tik prireikus, būtų skubiai suteikta kvalifikuota pagalba.

Vakcinavimo centre dirbsiantiems medikams talkins Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai. Jie pamatuos kūno temperatūrą, padės užpildyti reikalingus dokumentus ir orientuotis salės patalpose bei kt.

„Salėje, kur anksčiau prakaitą liejo sportininkai, kamuolį spardė futbolininkai, dabar sėdės baltais chalatais apsirengę specialistai. Kol kas čia įrengėme vakcinavimo centrą su keturiomis kabinomis. Prireikus, galėsime plėstis. Tam turime galimybių. Juolab, kad čia paskiepijus asmenis pagal prioritetinį sąrašą, vėliau bus skiepijami ir visi kiti gyventojai.

Vakcinavimo centro įrengimas neatsiėjo brangiai. Kabinų įrengimui reikalingas širmas paskolino Ukmergės visuomenės sveikatos biuras, stalus ir kėdes – Antano Smetonos gimnazija, o tik kėdes – Želvos gimnazija.  

Čia yra sudarytos sąlygos atvykti ir paskiepyti judėjimo negalią turintiems asmenims.

Džiugu, kad ukmergiškiai aktyviai domisi ir registruojasi į vakcinavimą. Labai tikiuosi, kad pasiskiepijusių žmonių skaičius su kiekviena diena tik augs, nes tik taip galėsime išeiti iš šios situacijos bei sugrįžti į normalų gyvenimą, koks buvo iki karantino“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė