Naujiena

Miglė Ivanauskienė – sveikatos ambasadorė Ukmergėje
2020 m. lapkričio 26 d.

Miglė Ivanauskienė – sveikatos ambasadorė Ukmergėje

Ukmergė turi naują Ukmergės rajono bendruomenės sveikatos ambasadorę. Šiandien įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje vienbalsiai nutarta šį garbingą vardą suteikti Ukmergės sporto centro direktoriaus pavaduotojai ugdymui, sveikatos stiprinimo ir sporto klubo „Gabarytas“ prezidentei 39 metų Miglei Ivanauskienei.

Sveikatos ambasadoriaus vardo suteikimo tikslas – pagerbti rajono piliečius už ilgametę aktyvią veiklą visuomenės sveikatos stiprinimo srityje. M. Ivanauskienės kandidatūrą Sveikatos ambasadoriaus vardui gauti pateikė Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo taryba, vadovaujama Sauliaus Grigo. Tai buvo vienintelė pasiūlyta kandidatė. Teikimo rašte ji apibūdinama kaip puiki savo srities specialistė, kuri nuolat tobulina žinias sporto ir sveikatos srityje, daug metų užsiima sportine veikla bei labai teigiamai  vertinama Ukmergės sporto bendruomenės narė.

M. Ivanauskienė 1999 m. yra baigusi tuometinę 5-ąją vidurinę mokykla (dabar - Dukstynos pagrindinė), studijavo Lietuvos kūno kultūros akademijoje ir 2003 m. jai buvo suteiktas sporto bakalauro laipsnis. Tais pačiais metais  M. Ivanauskienė pradėjo dirbti Ukmergės sporto centre futbolo trenere. 2008 m. paaukštinta į metodininkės pareigas, o nuo 2010 m. dirba direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Nuo 2019 m. M. Ivanauskienė eina sveikatos stiprinimo ir sporto klubo "GABARYTAS" prezidentės pareigas.

„Žinia, kad esu pasiūlyta į Sveikatos ambasadores, buvo ir malonus siurprizas, ir didelis įsipareigojimas. Sužinojus šią naujieną, savęs klausiau, ką dar galiu padaryti, kad kuo daugiau žmonių įtraukčiau į sportinę veiklą bei sveiką gyvenseną. Šis mano įdirbio įvertinimas neabejotinai yra maloni patirtis, jaučiu pasitikėjimą. Tačiau labiau nei ši nominacija, mane sujaudino aplinkinių žmonių besąlygiškas palaikymas ir gražūs žodžiai“, - Tarybos posėdžio išvakarėse kalbėjo M. Ivanauskienė.

Savo pasiekimais girtis ir puikuotis nemėgstanti moteris prisipažino, kad didžiausias jos pasiekimas yra jos sportininkų pasiekimai bei džiaugsmas, kad ir ji prie to prisidėjusi. M. Ivanauskienė itin džiaugiasi tuo, kad su savo treniruojamų merginų futbolo komandomis tapo daugkartinėmis Lietuvos čempionatų prizininkėmis bei nugalėtojomis.

„Iki šiol mes palaikome glaudžius ryšius bei draugystę, nes buvau joms ne tik trenerė, bet ir mama, auklė, draugė. Su jomis kartu augau ir aš. Be abejo, privalau paminėti savo auklėtines, kurios ir dabar tebesportuoja bei gina Lietuvos garbę šalies futbolo rinktinėse. Tai - Lolita Žižytė ir Meida Proscevičiūtė. Lolita jau šiais metais baigs sporto bakalauro studijas ir tikrai tikiu, kad ji taps puikia trenere,“- sakė pašnekovė.

Paklausta, kiek sporto yra jos gyvenime ir ką jis jai reiškia, moteris atsakė, jog sportas užima didžiąją dalį jos gyvenimo. „Jis man padeda ne tik fiziškai stiprėti, bet ir prisideda prie emocinės sveikatos gerinimo. Fizinis aktyvumas turėtų būti aktualus kiekvienam, todėl labai džiaugiuosi matydama sportuojančius žmones, kai jie gali kontroliuoti savo kūną ir jausti visišką laisvę. Žmonėms judėjimo džiaugsmą perteikiu per emocijas. Turbūt daugelis, skaitydami šį sakinį, nusišypsos ir mintyse matys tą vaizdą, kaip aš su šypsena veide garsiai sakau: „Gali, tikrai gali, jau nebe daug ir įveiksi !!!"- teigė M. Ivanauskienė.

Ji prisipažino, jog niekada nesusimąstė, kaip gyventų be sporto, kas galėtų jį pakeisti. Pasak pašnekovės,
judėjimui juk nėra nubrėžto nei amžiaus, nei laiko. „Jei nutiktų taip, kad pati negalėčiau sportuoti, tai tikrai nenutraukčiau trenerės darbo ir įvairiomis veiklomis įtraukčiau žmones į aktyvią veiklą“,- tvirtino ji.

Paprašyta daugiau papasakoti apie save, M. Ivanauskienė nedaugžodžiavo: „Nemėgstu apie save kalbėti ir saugiausiai jaučiuosi būdama nematoma pelyte. Bet jei trumpai, tai už poros mėnesių įkopsiu į 40-metį. Tačiau amžius man nesvarbus, svarbiausia - savijauta. Auginu ir be galo didžiuojuosi savo 14-mečiu sūnumi Nagliu, kuris mokosi "Šilo" progimnazijoje ir jau kitais metais tęs mokslus gimnazijoje. Mano pomėgiai? Nemėgstu sėdėti vietoje, todėl kai tik turiu laisvo laiko, važiuoju į sodybą, kurioje gražinu aplinką bei auginu daržoves“.

*****************

Ukmergės rajono bendruomenės sveikatos ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatai buvo patvirtinti 2014 metais rajono Savivaldybės tarybos sprendimu. Konkursas Bendruomenės sveikatos ambasadoriaus vardo nominacijai organizuojamas kartą per dvejus metus.

Sveikatos ambasadoriais gali būti bendruomenės nariai, aktyviai dalyvaujantys visuomeninėje, projektinėje sveikatos stiprinimo veikloje, organizuojantys sveikatinimo renginius, platinantys žinias apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą, diegiantys sąmoningumą, atsakomybę ir kitas bendražmogiškąsias vertybes, kuriantys sveiką visuomenę savo organizacijoje ir rajono bendruomenėje.

Siūlyti rajono piliečius gauti Sveikatos ambasadoriaus vardą turi teisę rajone veikiančios asociacijos, bendruomenės, įmonės, įstaigos, organizacijos. Pirmąja Sveikatos ambasadore 2014 metais rajone buvo išrinkta Nijolė Ona Kaselienė. 2016-aisiais Sveikatos ambasadorės vardas suteiktas lopšelio-darželio „Nykštukas“ papildomojo ugdymo pedagogei, kūno kultūros mokytojai ir auklėtojai Neringai Godliauskienei, 2018 metais – sporto klubo „Vilkas“ treneriui Vadimui Zelevui.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Nuotraukos - iš asmeninio M.Ivanauskienės albumo


Galerija