Naujiena

Misija (ne)įmanoma arba padėkime jaunimui integruotis į visuomenę
2021 m. vasario 05 d.

Misija (ne)įmanoma arba padėkime jaunimui integruotis į visuomenę

Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programa Europos socialinio fondo agentūra

Projektas „Galime ir kiTAIP“
 

Sukurti ir įrašyti savo kūrybos dainą muzikos studijoje? Mokytis šokti šiuolaikinius, gatvės šokius? Piešti rankomis, kojomis, ant žolės, smėlio, medienos ar ant namo stogo? Pramogauti skriejant lynu per upę, vairuojant kartingus, smagiai leisti laiką dažasvydyje? Įprasta?! Galbūt… Bet ne jaunam žmogui, kuris jaučia socialinę atskirtį, niekur nepritampa, yra linkęs nusikalsti. Projektu norima paskatinti ir parodyti, kad jaunuoliai gali ir sugeba pramogauti kitaip.

Ukmergės VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras (JLC) džiaugiasi dalyvavęs finansavimo konkurse pagal priemonę 08.6.1-ESFA-T-927 ir gavęs Europos Sąjungos socialinio fondo paramą projektui Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0516 „Galime ir kiTAIP”. Inicijuodami projektą, siekiame skatinti Ukmergės miesto gyventojų socialinę įtrauktį ir savanorystę. Uždavinys – įgyvendinti veiklas, stiprinančias Ukmergės miesto gyventojų socialinę integraciją. Projekto vertė - 14.240,14 eurų.

Projektas skirtas mažinti jaunuolių delinkventiškumą (į nusikaltimus linkusį elgesį), taip skatinant Ukmergės miesto gyventojų socialinę įtrauktį ir savanorystę bei prisidedant prie nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos. Į projekto veiklas įsitrauks ir aktyviai dalyvaus 40 jaunų žmonių iš Ukmergės miesto ir rajono. Projektas „Galime ir kiTAIP“ kartu su partneriais - Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centru bei VšĮ “Klajūnas” - bus vykdomas du metus iki 2022 metų pabaigos. Žinant, kad daugelio sričių menas dažnai naudojamas kaip terapija ir yra puiki priemonė emocinei būsenai atstatyti bei stiprinti – šis būdas pasitelktas jaunuolių elgesio koregavimui, emocinės savijautos stiprinimui, reintegracijai į bendruomenę . Todėl inicijuojamo projekto tikslas – sudaryti ir pritaikyti meninės raiškos, fizinio aktyvumo, gerų darbų darymo ugdomąją terapinę programą, padėsiančią koreguoti neigiamo elgesio jaunuolių elgesį, savęs suvokimą kaip individą ir visuomenės/ bendruomenės dalį.

Specialistų padedami, jaunuoliai mokysis atpažinti, įvardinti, tinkamai reikšti savo emocijas, motyvuotai kurs savo ateitį, mokysis bendrauti ir bendradarbiauti. Į projekto veiklas bus įtraukti ir jaunuolių tėvai bei kiti artimieji. Meninės išraiškos priemonės, tokios kaip dailės užsiėmimai, gatvės šokiai, tekstų bei muzikos kūrimas projekto dalyviams prisidės prie jų brandos ir augimo. Yra planuojamos ir aktyvios pramogos, kurios paskatins jaunuolius būti gryname ore, dalyvaujant pramogų parke, kartingų, vasaros rogučių trasos bei dažasvydžio užsiėmimuose. Žygiai gamtoje, plaukimas baidarėmis, jodinėjimas žirgais leis nutolti nuo senų įpročių bei duos “poilsį” nuo išmaniųjų įrenginių. Užsiėmimai su psichologu stiprins jaunuolių savivertę, o savanorystė leis pajusti gerų darbų teikiamą džiaugsmą, prisidėti prie visuomenės gerovės.

Tikime, jog projekto veiklos sumažins socialinę atskirtį, praplės Ukmergės jaunimo galimybes dalyvauti ekonominiame, socialiniame ir kultūriniame gyvenime bei mėgautis gyvenimo ir gerovės standartu, laikomu normaliu visuomenėje. Dirbant su jaunuolių emocine bei psichologine būkle, mažės jų elgesio nusikalstamumas, o saugumas bendruomenei ir visuomenei didės ir įgis ilgalaikiškumą.

Plačiau apie projektą galite sužinoti JLC internetinėje svetainėje www.jlc.lt .

Inga Kerbelytė – Orvydienė, projekto koordinatorė


Galerija