Naujiena

2021 m. gegužės 05 d.

2021 m. gegužės 4 d. vyko Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto posėdis

Šį antradienį, nuotoliniu būdu įvyko planuotas
Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto posėdis
2 valandas trukusiame posėdyje dalyvavo

Komiteto pirmininkė Liucija Dzigienė
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas
Mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė
Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė
Tarybos narė Aušrinė Stočkutė
Tarybos narė Danutė Užkurėlytė
Taujėnų gimnazijos direktorė Loreta Zdanienė

Kaip ir planuota, posėdžio metu buvo aptarti 3 klausimai.

1. Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo klasių komplektavimo tvarkos aprašo pakeitimo.

Komiteto nariai svarstydami pirmąjį klausimą pritarė sprendimui nustatyti minimalų vaikų skaičių ikimokyklinių įstaigų grupėse. Posėdžio dalyviai pabrėžė, kad svarbiausia ne švietimo įstaigų skaičius rajone, o dirbančių profesionalų, paslaugų, mokymo įrangos kokybė, nes būtent kokybė švietimo įstaigose gali užtikrinti kokybišką vaiko ateitį.

2. Dėl informacinių technologijų priežiūros paslaugos suteikimo mokykloms.

Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Vaidoto Kalino, rajono mokykloms yra kur tobulėti. Daugelis įstaigų turi labai pasistengti, kad atitiktų nuotoliniam mokymui keliamus reikalavimus, bei duomenų apsaugos reglamento nuostatas. Todėl mokykloms būtina pagalba iš šalies. Komiteto nariai sutiko, kad reikia investuoti į informacinių technologijų priežiūros paslaugas. Prieita prie išvados, kad Švietimo pagalbos tarnyba rūpinsis mokyklų įrangos tobulinimu, teiks reikalingas IT priežiūros paslaugas. Pirmiausia ši priežiūros paslauga bus teikiama 6 atrinktoms rajono mokykloms. Projekto tikslas- įgyvendinti visus Švietimo ministerijos keliamus reikalavimus ir tapti geriausiais.

3. Dėl jaunų pedagogų pritraukimo priemonių įgyvendinimo ir dalyvavimo ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto socialiniame projekte „Švietimo lyderystė“.

Mokytojų trūkumas kasmet jaučiamas vis labiau ir posėdyje net nekilo abejonių, kad reikia kuo skubiau imtis darbuotojų pritraukimo į mokyklas priemonių. Buvo svarstoma, kokios priemonės būtų efektyviausios:

- ar vienkartinės išmokos būsimiems pedagogams,
- ar parama mokytojams, keliantiems savo kvalifikaciją,
- ar parama paskutinių kursų atitinkamų sričių pedagogikos studentams,
- ar taikyti kompleksiškas skatinimo priemones.
Posėdžio metu išsakytos idėjos dar bus aptariamos daug kartų, kol pavyks rasti idealiausią sprendimą.

Trumpai buvo pristatytas ir Švietimo socialinis projektas su ISM universitetu. Projekto tikslas - švietimo įstaigos lyderių vadybos kompetencijų stiprinimas.

Vėliau su posėdžio protokolu galėsite susipažinti ČIA 

 


Galerija