Naujiena

4-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis
2021 m. Balandžio 29 d.

4-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis

Balandžio 29 d. nuo 10 val. nuotoliniu būdu vyko 4-asis Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus specialistai pasistengė, apie valandą trukusį Tarybos posėdį tiesiogiai galėtų stebėti ne tik Savivaldybės įstaigų vadovai, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir specialistai, žiniasklaidos atstovai, bet ir visi norintys Ukmergės rajono gyventojai.

2021 m. balandžio 29 d. iš 25 Tarybos narių posėdyje nedalyvavo tik 2 tarybos nariai (A. Dudėnas ir R. Pivoras dėl nedarbingumo).

Dar prieš prasidedant posėdžiui  Tarybos narė Audronė Augustienė visų Ukmergės medikų vardu padėkojo Savivaldybės vadovams už gražius sveikinimus ir išreikštą pasitikėjimą balandžio 27-ąją, Lietuvos medicinos darbuotojų dieną.

Jau tapo tradicija, kad posėdžio metu buvo pasveikinti balandžio mėnesį gimtadienius švenčiantys Tarybos nariai:

  • vienas iš jauniausiųjų - Justas Šakalys (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai),
  • taip pat Angelė Jokubynienė (Darbo partija)
  • bei Arvydas Pėšina (Darbo partija).

Posėdžio metu išnagrinėta net 40 klausimų. Didžiajai daugumai sprendimų buvo pritarta be didelių diskusijų. Daugiau nei pusei klausimų pritarta vienbalsiai.

• Plačiau buvo aptartas 28 klausimas - Dėl Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių (bibliotekų) skaičiaus ir sąrašo patvirtinimo.

Tarybos narys Algirdas Kopūstas išreiškė nerimą, kad kaimuose esančios įstaigos naikinamos labai lengvai ir galbūt neapgalvotai. Tačiau Meras patikino, kad didžioji dalis pastatų, kur įkurtos bibliotekos, yra avarinės būklės (pavyzdžiui Laumėnuose) ir šildymo laikotarpiu ten išvis negali vykti jokia veikla. Pasak Mero, rajono gyvenvietėse galvojama teikti mobilias bibliotekos paslaugas, kurios bus lengvai prieinamos visiems gyventojams.

Tarybos narys Kazys Grybauskas norėjo sužinoti, ar  bibliotekos naikinimo klausimas Laumėnuose buvo derintas su kaimo bendruomene. Meras informavo, kad diskusijos su gyventojais vyko ir 2021 05 04 vėl planuojamas susitikimas su bendruomene, kur bus kalbama visais aktualiais klausimais.

Po diskusijų 28 klausimo sprendimui buvo pritarta.

Trumpa diskusija įvyko ir dėl Dėl UAB ,,Ukmergės butų ūkis“ 2020 metų veiklos ataskaitos (30 klausimas)

Tarybos narys Stasys Jackūnas domėjosi, kokios pajamos gaunamos už daugiabučių namų administravimą. UAB „Ukmergės butų ūkis” direktorius, Raimondas Baltaduonis, įsipareigiojo šią informaciją pateikti Tarybos nariams.

31. Dėl pritarimo UAB ,,Ukmergės butų ūkis“ 2020 metų veiklos ataskaitai. - Sprendimo projektui buvo pritarta.

Buvo aptartas ir Vyriausybės priimtas sprendimas ir dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į mokyklas nuo gegužės mėn. 10 d. Grįžimo į mokyklas klausimai bus išsamiai aptarti su ugdymo įstaigomis, tėvais bei mokytojais. Kiekvienu atveju bus priimtas atskiras, atitinkamai mokyklai tinkamiausias sprendimas. Svarbiausias dėmesys šiuo metu sutelkiamas į  vakcinavimo procesą ir testavimą.

Po sprendimų priėmimo Meras pakvietė Tarybos narius 2021 05 05 aktyviai dalyvauti Strateginio plano virtualiame pristatyme, priminė, kad Tarybos nariai nepamirštų  deklaruoti savo pajamas už 2020 metus ir palinkėjo gražaus šventinio savaitgalio.

Sekantis Tarybos posėdis vyks gegužės 27 d. 10 val.

Visi, nespėję pažiūrėti tiesioginės posėdžio transliacijos, tai galite padaryt jums patogiu metu ↓