Naujiena

Naujas meninis akcentas Ukmergėje - skulptūra „Pašto balandis
2021 m. liepos 02 d.

Naujas meninis akcentas Ukmergėje - skulptūra „Pašto balandis"

Ukmergėje, Vytauto gatvėje pradžioje esantį tiltą per Vilkmergėlės upelį papuošė nauja skulptūra. Ant jo turėklo „nutūpė" skulptoriaus Henriko Orakausko sukurtas „Pašto balandis".

Tikimasi, jog laukui bėgant, ant šio turėklo atsiras ir daugiau įvairių stilių ir formų balandžius vaizduojančių balandžių skulptūrų, kurias galės paliesti ir taip „pamatyti“ regėjimo negalią turintys žmonės.

Skulptūros „Pašto balandis“ sukūrimo darbai finansuoti iš Ukmergės rajono savivaldybės biudžeto - Kultūros infrastruktūros ir paslaugų gerinimo programos lėšų.

Tai jau antroji H. Orakausko skulptūrėlė, per keletą pastarųjų mėnesių suradusi jaukų prieglobstį Ukmergės senamiesčio erdvėse. Gegužę Vytauto gatvės 10-uoju numeriu pažymėto pastato sieną papuošė menininko sukurta geležinė, lyg ir prisėdusi ant burbulo figūrėlė su užrašu "Būk alternatyva". Šis kūrinys atsirado taip pat iš minėtos biudžeto programos lėšų.

Šiuo metu Širvintų rajone, Kernavėje gyvenantis ir ten savo darbų galeriją turintis H. Orakauskas – Lietuvoje žinomas skulptorius, kūryboje naudojantis metalą, medį, organinį stiklą. Daugiausia menininko darbų puošia Kupiškį, kur jis ilgą laiką gyveno. Jo skulptūrų yra Šiauliuose, Utenoje, Zarasuose, Anykščiuose, Pasvalyje, Vilniuje.

Iki šiol Ukmergėje labiausiai buvo žinoma H. Orakausko skulptūrėlės „Sveikinu“ replika, kuria kasmet Kultūros dienos proga apdovanojami kūrybiškiausio projekto autoriai.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Dainiaus Vyto nuotr.

Galerija