Naujiena

NVSPL paprašyta pateikti kaupinių PGR tyrimui naudojamų priemonių sertifikatus
2021 m. balandžio 26 d.

NVSPL paprašyta pateikti kaupinių PGR tyrimui naudojamų priemonių sertifikatus

Ukmergės visuomenės sveikatos biuras (VSB) ir Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) sulaukė ukmergiškių mokinių mamų prašymų suteikti informacijos apie kaupinių PGR tyrimui skirtų pagaliukų sudėtį ir sertifikaciją, taip pat klausiama, ar jie nėra apdorojami etilo oksidu. Mamos yra sunerimusios dėl vaikų ilgalaikio testavimo bei dėl to galimų sąsajų su onkologinėmis ligomis.

Kadangi mūsų įstaigos visas kaupinių PGR tyrimui reikalingas priemones atsiveža iš Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL), Ukmergės rajono savivaldybė kreipėsi į šią įstaigą dėl minėtų priemonių sertifikatų pateikimo. Kai tik jie bus gauti, būtinai apie tai informuosime.

O kol kas dalinamės NVSPL Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjos Rasos Karalkevičienės atsiųstu atsakymu į ukmergiškių mamų klausimus:

„Tiekėjas teikia Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai tamponėlius sterilizuotus etileno oksidu. Etileno oksidas (dujinė medžiaga) naudojamas kaip sterilizatorius. Sterilizavimo procesas užtikrina, kad dujos būtų pašalintos iš produkto.

Galimi etlieno oksido likutiniai kiekiai yra nustatyti nacionaliniuose ir tarptautiniuose standartuose.

Šiuo metu tamponėlių tiekėjui pateikta žodinė užklausa dėl papildomos informacijos, susijusios su sterilizavimo medžiaga etileno oksidu, pateikimo.

Produkto tiekėjas jau kreipėsi į gamintojus, kurių prašoma pateikti dokumentus/sertifikatus dėl etileno oksido likučių neįtakojimo pacientų sveikatai“.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė


Galerija