Naujiena

„O! Mes irgi galim!“ – pasakėm ir padarėm
2020 m. gruodžio 07 d.

„O! Mes irgi galim!“ – pasakėm ir padarėm

Yra posakis, kurį dažnai girdime – „kas mūsų nenužudo, padaro stipresniais“. Šie metai Jaunimo laisvalaikio centro darbuotojams buvo pilni iššūkių, o ypač jų netrūko mobiliai jaunimo darbuotojų komandai. Pavasarį prasidėjęs karantinas pakoregavo suplanuotą mobiliojo darbo projekto, finansuoto Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, startą. Numatyti pažintiniai susitikimai su Krikštėnų, Pabaisko ir Žemaitkiemio jaunimu persikėlė į virtualią erdvę. Tačiau tai nebuvo kliūtis veikliems ir išradingiems mobilaus darbo su jaunimu darbuotojams, kurie nuotoliniu būdu būrė jaunuolius bendroms veikloms. Ne veltui mūsų šūkis - „O! Mes irgi galim!“.

 Karantinui pasibaigus, per pirmus gyvus susitikimus užsimezgė šiltas bendravimas ne tik su jaunuoliais, bet ir su vietinių bendruomenių nariais. Vasara buvo pilna nuotykių ir veiklų, nes Krikštėnų, Pabaisko ir Žemaitkiemio jaunimas nenustygstantis vietoje, o orai buvo itin palankūs aktyvioms veikloms lauke: vakarojimams prie laužo, tinklinio bei  futbolo varžyboms, patyriminiam žygiui, kurio metu sužinojome kaip orientuotis nepažįstamose vietovėse, pasigaminti maisto ir dar daug visokių gudrybių. Taip pat vasara neapsiėjo be bendrų visų trijų bendruomenių jaunimo diskotekų, kuriose ne tik šokom pagal jau įprastą jaunimui muziką, bet pasimokėm tautinių ir tarptautinių šokių judesių, pasitarnavusių apšilimams prieš diskotekas.

Bendruomenių jaunimas vyko ir į „JAUJAU‘20“ festivalį, kuriame dalyvavo jaunimas iš vidurio ir šiaurės Aukštaitijos rajonų ir kuriame užsimezgė naujos pažintys bei dvi dienas aktyviai pramogavome. Svečiavomės ir Molėtų atviroje jaunimo erdvėje, kur susipažinome su vietos jaunimo veiklomis ir smagiai pasivaikščiojom po Molėtus. Per visą projekto laikotarpį aktyviai bendravome su  vietos bendruomenėmis – įsitraukėme į švenčių organizavimą, pagelbėjome renginių metu, dalyvavome akcijose.

Prasidėjus rudeniui ir atėjus darganotiems orams, labiau norėjosi sėdėti viduje ir bendrauti prie kvapnios arbatos puodelio. Ne vien bendravome, bet ir linksmai, turiningai leidome laiką. Žaidėme stalo žaidimus bei žiūrėjome filmus, kuriuos po peržiūros būtinai aptarėme. Tačiau net ir mažiau pasirodanti saulė neatgrasė jaunimo nuo aktyvių veiklų lauke. Prieš prasidedant antrajam karantinui dar spėjome visi kartu susitikti ir atšvęsti Heloviną kiek neįprastai – dalyvaujant linksmose estafetėse miške. Vėliau dalinomės įvairomis istorijomis prie laužo bei kepėme dešreles. Šįkart karantinui jau buvome pasiruošę – bendravome ir organizavome įvairias veiklas nuotoliniu būdu. Jaunimas sudalyvavo varžybose – „Kas surinks daugiau daiktų per 10 min.“ pagal pateiktą sąrašą. O sąrašas buvo netrumpas, net 30 daiktų. Laimėtojas surinko net 19! Taip pat kiekvienos gyvenvietės jaunimas, pasiskirstę grupėmis po penkis, savo vietovėse dalyvavo orientacinėse varžybose „Surask lobį“.

Projekto metu ne tik jaunimas buvo įtrauktas į veiklas. Mobilūs jaunimo darbuotojai taip pat aktyviai dalyvavo įvairiuose tobulinimosi kursuose, mokėsi naujovių ir kėlė kvalifikaciją. Žinoma, ne tik mokymuose kažko galima išmokti, sužinoti – todėl dalyvavome kasmetiniame jaunimo darbuotojų susitikime „JAUDAR‘2020“ Kupiškyje, kur jaunimo darbuotojai iš Aukštaitijos atvirų jaunimo erdvių ir centrų dalinosi gerąja patirtimi. Užsimezgė ir nauji ryšiai plečiant mobilių darbuotojų veiklą ateityje.

Baigiantis metams vis dažniau išgirsdavome jaunuolių klausimą „O tai ir viskas? Pabuvome kartu šiuos metus ir daugiau jūsų nebebus?...“. Tikrai būsim, nes jūs pasakėte tvirtą „O! Mes irgi galim!”. Todėl labai laukiame Naujų metų, naujos mūsų susitikimų pradžios su naujomis mintimis ir veiklomis.

Jaunimo laisvalaikio centro mobili jaunimo darbuotoja Vitalija Balbieriūtė


Galerija