Naujiena

Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena
2020 m. Gruodžio 3 d.

Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena

Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena šiemet Ukmergėje paminėta kitaip, netradiciškai – be gyvų ir šiltų susitikimų. Ukmergės rajono savivaldybės vadovai bei administracija neįgaliųjų socialinės integracijos srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų atstovus šiandien pakvietė į virtualų susitikimą.

Susitikime dalyvavo Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filialo, VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro, VšĮ Deltuvos senelių globos namų, Jasiuliškių socialinės globos namų, Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro bei Ukmergės ,,Ryto“ specialiosios mokyklos atstovai.

Sveikinimo žodžius ir linkėjimus išsakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė.

Pasibaigus virtualiam pasitarimui savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojos aplankė visas neįgaliuosius vienijančias nevyriausybines organizacijas bei jų vadovams perdavė aktyviausiems organizacijų nariams skirtas Mero padėkas ir asmenines dovanas, taip pat buvo įteiktos dovanos ir organizacijoms.

Už aktyvų dalyvavimą organizacijos veikloje Mero padėkomis pagerbti: Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos narės Elena Popovienė ir Regina Noreikienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filialo pirmininkė Audronė Kreizienė ir narė Regina Binartienė, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos narės Veronika Šimkienė ir Jovita Kalesnykienė, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Ukmergės viltis“ narė Veronika Jackūnienė ir VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro narė Laura Kunigėlytė.

**************

Gruodžio 3-oji – neįgaliųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

Žmonės su negalia gali išreikšti save įvairiose srityse. Žinoma ne viena akla dainininkė, stebinanti savo balsu. Šiais laikais galima sutikti ne vieną neįgalų žmogų, kuris kompiuteriu ne tik dirba, bet ir programuoja kojomis. Technologijos, kompiuteris, internetas gali gerokai pasitarnauti tokiems žmonėmis, visų pirma, sudaryti jiems sąlygas bendrauti ir nesijausti kitokiu, nei kiti.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė