Naujiena

Paminėta Ukmergės ir Vusterio miestų bendradarbiavimo 10 metų sukaktis
2021 m. gegužės 13 d.

Paminėta Ukmergės ir Vusterio miestų bendradarbiavimo 10 metų sukaktis

Ukmergės rajono savivaldybės įsteigtas garbingas apdovanojimas – Mero padėkos ženklas iškeliaus į Didžiąją Britaniją, Vusterio miestą, į vieno iš pagrindinių dviejų miestų partnerystės iniciatorių - Terry Coles rankas.

 „Partnerystės susitarimas tarp Ukmergės ir Vusterio miestų pasirašytas 2011 metų gegužės 23 dieną. Draugystė užsimezgė Vusteryje lankantis mūsų kraštiečiui Vygaudui Ušackui, tuo metu dirbusiam ambasadoriumi. Anglams pasidomėjus apie miestų partnerysčių galimybes, V. Ušackas pasiūlė Ukmergę ir paskambino tuometiniam Ukmergės rajono savivaldybės merui Algirdui Kopūstui. Šios užsimezgusios draugystės globėju visus tuos metus buvo T. Coles, Vusterio miestų partnerystės asociacijos atstovas, kuris iki šiol aktyviai plėtoja bendradarbiavimą tarp mūsų miestų“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas gegužės 12-ąją įvykusiame Ukmergės ir Vusterio miestų bendradarbiavimo 10 metų sukakčiai paminėti skirtame virtualiame susitikime.

Pasak R. Janicko, nuo sutarties pasirašymo kiekvienais metais Ukmergės rajono atstovai vyksta prekiauti į tradicinę Kalėdų mugę Vusteryje ir taip garsina Ukmergę. Šiame Didžiosios Britanijos mieste lankėsi ir Ukmergės  verslo bei jaunimo atstovai.

„T. Coles kaskart asmeniškai globoja Ukmergės delegacijas. Anglų delegacija kasmet atvyksta į Ukmergės miesto šventę, lankosi švietimo įstaigose, dalinasi informacija apie anglų švietimo sistemą, bendrauja su moksleiviais, veda anglų kalbos pamokas Dukstynos ir A. Smetonos gimnazijose. T. Coles iniciatyva Ukmergės Dukstynos pagrindinė mokykla užmezgė ryšius su viena iš Vusterio mokyklų. Dviejų šalių moksleivių susirašinėjimas ir bendravimas tęsėsi keletą metų iki pandemijos. Mūsų mieste kelis kartus lankėsi ir Vusterio verslo atstovai, kuriems buvo sudarytos galimybės susitikti su rajono verslininkais. Apie Ukmergę, joje vykstančius renginius, vykdomus projektus bei tarptautinį bendradarbiavimą T. Coles dažnai rašo Vusterio spaudoje“, - negailėjo gerų žodžių R. Janickas.

Visi virtualaus susitikimo dalyviai pritarė R. Janicko išsakytoms mintims, kad „bendradarbiavimas suteikia galimybę mūsų rajono gyventojams, organizacijoms, įstaigoms, menininkams atrasti naujų ryšių, keistis naudinga informacija, tobulėti, susipažinti su šalies kultūra. Dėl esamos pasaulinės pandemijos bendradarbiavimo galimybės šiuo metu yra ribotos. Tačiau tikimės, kad tai ilgai nesitęs. O atrasti nauji bendravimo keliai informacinių technologijų pagalba padės tęsti ilgalaikę ir abiem pusėms džiaugsmą ir naudą teikiančią draugystę“.

Susitikimo dalyviai su šypsenomis prisiminė jau dešimtį metų trunkančios draugystės akimirkas. Vusterio miesto atstovai dėkojo už šiltus, nuoširdžius priėmimus lankantis Ukmergėje. Pasidžiaugė, kad tarp miestų švietimo įstaigų užsimezgę ryšiai tęsėsi ne vienerius metus. Vusterio miesto merė Jo Hodges išreiškė viltį, kad draugystė tarp miestų, nenutrūkusi net pandemijos metu, tęsis dar daug metų.

T. Coles atsisveikino su užimamomis miestų partnerystės asociacijos atstovo pareigomis ir jas perduos jaunesniems. Greitu metu jo vietą užims dabartinė Vusterio miesto merė J. Hodges. Ji taps naujuoju „mūsų tiltu“ bendraujant su Vusterio gyventojais. Ilgametė savivaldybės užsienio ryšių puoselėtoja - dabartinė Strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Boškevičienė taip pat atliko simbolinį užsienio ryšių perdavimą kitam savivaldybės administracijos padaliniui - Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriui ir jo vyriausiajai specialistei Airida Klevinskienei. Susitikimo dalyviai R. Boškevičienei padėkojo už darbą ir įdėtas pastangas palaikant ryšius su užsienio partnetriais.

Šių metų spalio mėnesį Vusterio miesto laukia ypatinga šventė. Prieš 400 metų karalius Jokūbas I   Vusteriui ir jo gyventojams įdavė naują chartiją, kuri pertvarkė miesto valdžią ir nuo tada mieste renkamas meras. Šios artėjančios šventės proga Vusterio gyventojams ukmergiečiai skyrė muzikinį kūrinį „Vasara“, kurį virtualiai atliko garsus, tarptautiniuose festivaliuose nominuotas Ukmergės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Cantilena“.

Su Vusterio atstovais: šio miesto mere J. Hodges, Vusterio miestų partnerystės asociacijos atstovu T. Coles, Vusterio miesto Tarybos nariais ir Miestų dvynių asociacijos atstovais vakarykščiame susitikime nuotoliniu būdu bendravo Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas, administracijos direktoriaus pavaduotoja  Dalė Steponavičienė, Tarybos narys Algirdas Kopūstas bei administracijos skyrių darbuotojai, Vilniaus prekybos ir pramonės amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius Regimantas Baravykas.

Susitikimo metu vertėjavo Daiva Liumparienė, Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorė, palaikanti glaudžius ryšius su Vusterio miesto gyventojais.

Airida Klevinskienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė


Galerija