Naujiena

  Paminėta Ukmergės kraštotyros muziejaus 80-metų veiklos sukaktis
2024 m. Gegužės 17 d.

Paminėta Ukmergės kraštotyros muziejaus 80-metų veiklos sukaktis

Šiandien Ukmergės kraštotyros muziejuje netrūko geros nuotaikos ir šypsenų, skambėjo sveikinimai ir linkėjimai, buvo teikiamos dovanos ir gėlių puokštės.

Čia paminėtas garbingas Muziejaus gyvavimo 80-metis. Pasveikinti ukmergiškius muziejininkus susirinko gausus būrys svečių: Lietuvos Respublikos Seimo nariai, rajono savivaldybės vadovai ir administracijos atstovai, rajono savivaldybės tarybos nariai, kolegos iš kitų šalies muziejų, buvę darbuotojai, žiniasklaidos atstovai, bendraminčiai, rėmėjai ir kt.

„Muziejai – nuobodu, tikras kantrybės išbandymas... Taip, ko gero, mano apie 90 proc. žmonių. Nes daugeliui tą stereotipą paliko priverstinis muziejų lankymas su mokyklų ekskursijomis. Suprantama, kad negali būti įdomu muziejuje, į kurį eini iš pareigos, o jei dar ir gidė ar gidas ekskursiją tuo metu veda irgi iš pareigos – neigiama nuostata tiesiog užprogramuota.

Man patinka muziejai. Ir aš į juos einu tik tuomet, kai to noriu. Kai keliauju, nepraleidžiu progos aplankyti kitų šalių muziejų. Visada visuose muziejuose ieškau įdomių detalių. Ir tai nebūtinai gali būti muziejaus eksponatas, bet ir ten dirbantys savo veiklai pasišventę žmonės“, - kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Jis padėkojo visiems Ukmergės kraštotyros muziejuje nuo pat įsikūrimo - 1944 m. gegužės 6 d. - dirbusiems ir dirbantiems žmonėms, kurių atlikti darbai kalba patys už save. Meras muziejininkams palinkėjo dirbti taip, kad lankytojams čia norėtųsi sugrįžti dar ir dar, kad jiems čia nebūtų nuobodu ir kad sekantis muziejaus gyvavimo laikotarpis būtų ne mažiau sėkmingas ir įdomus, kupinas gražių idėjų ir naujų sumanymų.

Ukmergės kraštotyros muziejaus kolektyvui meras D. Varnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė įteikė praktišką dovaną – kavos virimo aparatą, o įstaigos direktorei Violetai Reipaitei – gėlių.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja
Dainiaus Vyto nuotraukos