Nors dėl pandemijos būriuotis lauke negalima, Aplinkos ministerijos globojamos akcijos „Darom“ organizatoriai rado būdų, kaip gegužės 7-8 dienomis gyventojus įtraukti į aplinkos tvarkymo iniciatyvą.
„Ekologija ir meilė gamtai mumyse užauginama. Kartą sudalyvavęs „Darom“ ar kitoje švarinimosi akcijoje, jaunuolis gali iš esmės pasikeisti. Lietuva sparčiai švarėja, ir tai mūsų darnos su gamta įrodymas. Vis dėlto mūsų šiukšlių gamtoje dar gausu – apsikuopkime. Ateikime į „Darom“ gegužės 8 d. ir išlaisvinkime gamtą nuo mūsų šiukšlių“,– ragina aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Pagrindinė akcijos idėja nesikeičia – žmonės kviečiami pasiimti šiukšlių maišus ir aptvarkyti viešas erdves: miškus, parkus, pažintinius takus ir pan. Išmanioji programėlė padės gyventojams lengviau orientuotis, kurias vietas galima ir reikėtų tvarkyti.
Naujai sukurtoje ir vartotojui pritaikytoje mobiliojoje programėlėje „Mes Darom“ bus sužymėtos ir patogiai nurodytos tvarkytinos teritorijos. Gyventojai ras ir žemėlapį, kuriame bus paskelbtos vietos, kur savanoriai dalins rūšiavimui skirtus maišus. Kviečiama tvarkyti ne tik „Mes Darom“ programėlėje pažymėtas teritorijas, bet ir savanoriškai pasirinktas viešąsias erdves.
Šiemet akcijos dalyviai kviečiami patys surinkti atliekas, jas išrūšiuoti ir nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles arba išmesti miesto konteineriuose.
Akcijos organizatoriai paruošė atmintinę, kaip reikėtų pasirūpinti atliekomis:
1. Atliekas rinkti ir rūšiuoti į asmeninius šiukšlių maišus arba akcijos dienomis pasiimti rūšiavimo maišų iš „Mes Darom“ savanorių (savanorių buvimo vietos bus iš anksto skelbiamos mobiliojoje programėlėje).
2. Surinktas ir išrūšiuotas atliekas savarankiškai pristatyti į RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurių adresai, darbo laikas, atliekų priėmimo sąlygos nurodomi programėlėje bei paskelbti www.mesdarom.lt, arba išrūšiuotas atliekas išmesti į bendruosius rūšiavimo konteinerius.
3. Jeigu nėra galimybės pasirūpinti šiukšlių išvežimu (jos per didelės, sunkios ar specifinės), raginama pasinaudoti galimybe ir pažymėti „šiukšliną“ vietą mobiliojoje aplikacijoje.
Akcijos metu reikia vadovautis Vyriausybės paskelbtomis saugumo rekomendacijomis, laikytis saugių atstumų, asmeniškai pasirūpinti veido kaukėmis ir pirštinėmis.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.