Naujiena

Plečiamos profilaktinio testavimo nuo COVID-19 grupės
2021 m. kovo 02 d.

Plečiamos profilaktinio testavimo nuo COVID-19 grupės

Nuo šiol kur kas daugiau visuomenės grupių narių galės išsiaiškinti, ar yra persirgę koronavirusu (COVID-19) ir ar šiuo metu nėra viruso nešiotojai, atlikdami reguliarius profilaktinius tyrimus. Tyrimai gali būti atliekami esamai COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti RNR nustatymo tikralaikės PGR metodu (tepinėlis iš nosiaryklės ir ryklės), greituoju SARS-CoV-2 antigeno testu, bei buvusiai COVID-19 ligai nustatyti serologiniu imunologiniu tyrimu (antikūnų nustatymui).

Registruotis tyrimui dėl koronaviruso galės:

 • visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
 • visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms vykdomas periodiškai ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Tai reiškia, kad joms priklausantys asmenys gali reguliariai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat pasitikrinti antikūnų turėjimą, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija.

Profilaktiniai tyrimai nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir atliekami asmenims, kurie:

 • yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
 • turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
 • paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.

PGR tyrimai vykdomi Ukmergės mobiliajame punkte (Gruodžio 17-osios g. 52). Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą, telefonu 1808 ar pildant elektroninę registracijos formą (PGR profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms) adresu https://selfreg.myhybridlab.com. Pildant elektroninę registraciją reikia turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Jei asmuo dirba įstaigoje ar įmonėje, registruojantis reikia įvesti juridinio asmens kodą.

Greitieji serologiniai imunologiniai tyrimai atliekami VšĮ Ukmergės pirminės sveiktos priežiūros centro (PSPC) patalpose, Vytauto g. 105, Ukmergėje. Greitiesiems serologiniams antikūnų testams kviečiame registruotis per e-sveikata sistemą: https://ipr.esveikata.lt/available-registrations?organizationId=1000098564&serviceId=74 arba telefonu: (8 340) 65250, (8 340) 65256.