Naujiena

Dviejų savivaldybių atstovų susirinkimas vyko per nuotolį ZOOM platformoje
2022 m. Balandžio 14 d.

Podolės Kameneco miesto meras padėkojo Ukmergei už visokeriopą pagalbą ir palaikymą

„Leiskite jums padėkoti nuo savęs asmeniškai ir visos Podolės Kameneco miesto bendruomenės vardu už finansinę paramą ir humanitarinę pagalbą, kurios sulaukėme iš mūsų ilgamečio miesto partnerio Ukmergės. Jūs pirmieji mums paskambinote ir pasisiūlėte padėti, kai brutalus karas, kurio niekada nesitikėjome, atkeliavo į Ukrainos žemę.

Ne žodžiais, o darbais jūs mums teikiate visokeriopą pagalbą ir palaikymą. Ukmergė, Lie­tu­va tu­ri di­de­lę šir­dį. Aš be ga­lo dė­kin­gas, kad šio­je šir­dy­je ma­tau nuo­šir­džią mei­lę Uk­rai­nai. Tai ma­no vals­ty­bė. Mes tai la­bai la­bai ver­ti­na­me ir nie­ka­da ne­pa­mir­ši­me“, - kalbėjo Podolės Kameneco miesto meras Michailo Positko balandžio 13 dieną įvykusiame nuotoliniame susirinkime ZOOM platformoje su Ukmergės rajono savivaldybės atstovais.

M. Positko iniciatyva įvykusiame susirinkime dalyvavo Podolės Kameneco miesto tarybos Humanitarinės pagalbos departamento direktoriaus pavaduotoja Kristina Levickaja, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė ir Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė.

Susitikimo metu aptarta sudėtinga situacija Ukrainoje, problemos ir iššūkiai, su kuriais šiuo metu susiduria Podolės Kameneco miestas, taip pat kalbėta ir apie ateities planus.

Daugiau nei metus Podolės Kameneco miestui vadovaujantis M. Positko patikino, kad miesto savivaldybė daro viską, ką gali, kad paremtų savo karius, kurie drąsiai gina Ukrainos žemę nuo Rusijos okupantų.

Vakarinėje Ukrainos dalyje esantis 100 tūkst. gyventojų turintis Podolės Kamenecas yra vadinamame užnugaryje ir tiesioginių bombardavimų išvengė, tačiau  susidūrė su kitais iššūkiais. Podolė Kamenecas vienas iš nedaugelio vakarinės Ukrainos miestų, sulaukęs milžiniško karo pabėgėlių iš kitų, rusų okupantų sugriautų Ukrainos miestų, srauto.

„Taip nutiko gal todėl, kad esame turistinis miestas su gerai išvystyta infrastruktūra – yra daug viešbučių, kempingų, motelių, turistams nuomojamų butų. Pas mus jau suplūdo daugiau nei 30 tūkst. žmonių, kurie, deja, jau nebeturi kur sugrįžti ir, ko gero, čia pasiliks visam laikui. Tai buvę Mariupolio, Bučos ar kitų labiausiai nuo karinių veiksmų nukentėjusių miestų gyventojai.

Darome viską, kas įmanoma ir neįmanoma. Visi turistams skirti pastatai, taip pat visos švietimo įstaigos tapo prieglaudomis pabėgėliams ir mes labai stengiamės užtikrinti būtiniausius jų poreikius: maitinimą, higieną, medicinos paslaugas ir kt.

 Mūsų laukia dar labai daug iššūkių, bet su kolegų ir draugų pagalba, tikimės, nugalėsime viską. Dar kartą Jums ačiū“, – sakė M. Positko.

Kaip vieną iš dabartinių didžiausių problemų ir „galvos skausmą“ Podolės Kameneco miesto meras įvardijo šiukšles išvežančio transporto trūkumą. Iki karo miestą aptarnavusių 11 šiukšliavežių jau per mažai, kai mieste gyventojų padaugėjo trečdaliu.

„Nebespėja, jų per mažai, o dar ir sugenda. Deja, jų suremontuoti nėra galimybės – visos pagamintos Rusijoje arba Baltarusijoje, atsarginės dalys ten. Gal jūsų turimi miestai partneriai gali mums padėti, o gal jūs patys ruošiatės atnaujinti savo šiukšliavežių parką ir nereikalingą transportą galėtumėte mums perleisti?“, - teiravosi Podolės Kameneco miesto meras.

Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas pažadėjo pasidomėti, kaip galėtų šiuo klausimu pagelbėti ukrainiečiams. Taip pat informavo, kad po šv. Velykų ukmergiškiai į Podolės Kamenecą surinks dar vieną paramos siuntą.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 


Galerija